Jump to content

DYNAUDIO SISTEM


Dr Blues

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 127
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

sve moze , ali :- ne znas sam- evidentno niko od dosad ukljucenih nije radio to isto , pa ti ne moze dati isproban receptzakljucak - idi na prostiju varijantu , radi posebno kutiju samo za 30W54 a ostalo stavljaj u kolumnu ....... pa menjaj kad ojacas znanjemako ne moze da nadjes na netu , mislim da mogu naci za par dana nesto od starije Dynaudio literature sa predmetnim driverima , pa skeniram i zakacim ovdecisto primera radi - sta mislis kako izgleda skretnica za ovo ...... i koliko posla je bilo da se dodje do nje ?

post-2-0-53284100-1325018833_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

O svojim drajverima imam originalnu literaturu. Meni je trebalo iskustvo iz prakse, manje iz literature...ja sam nekada imao Dynaudio kutije sa drajverima: D28, D54 i 30W54 i...desilo se to da je falilo visokih...i?...dodao sam D21 i napravio 4sistemsku kutiju i zvučalo je odlično!!!, veliki basovi poput 30w54 i 30w100 traže dodatno srednjih i visokih. videli ste da npr. u originalnim dynaudio kutijama gde ima 15w75 ide samo visokotonac, ali kutija koja ima velike basove ide na trosistemku ili 4sist ili 5sist-kao što je Dynaudio Consequence. ja već imam odvojen kabinet koji postoji za 30w54 od 120l, evo ga:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pazi, moze ali mislim da komplikujes zivot. Verovatno bi morale komplikovane skretnice viseg reda. Dynaudio je sam pricao da njihovi driveri vole prvi red. Generalno po meni uvek treba ici princip prosto i jednostavno. I naravno simulacije u nekom softweru pre izrade posto moze biti lose po novcanik. Pokojni Viktor Bradac je voleo sa Dynaudio iskljucivo 24dB/oktavi :wild:

Pitanje bi bilo da li bi smetalo sistemu da ostanu oba? Ili postoji rešenje da ostanu oba-mislim da se dobro "odseku" na skretnicama?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pazi, moze ali mislim da komplikujes zivot. Verovatno bi morale komplikovane skretnice viseg reda. Dynaudio je sam pricao da njihovi driveri vole prvi red. Generalno po meni uvek treba ici princip prosto i jednostavno. I naravno simulacije u nekom softweru pre izrade posto moze biti lose po novcanik.

Kako misliš simulacije u nekom softveru? I u kom softveru? Ja bas jedinicu tj 30w54 već sam zbrinuo u kabinetu odvojenom od 120L, meni samo trebaju dimenzije za 15w75 - znam da im trebaju biti kutije od 7,5l, ali ne znam koliko je tih 7,5litara u santimetrima?! Malo smešno...ali zaista ne znam.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kako misliš simulacije u nekom softveru? I u kom softveru? Ja bas jedinicu tj 30w54 već sam zbrinuo u kabinetu odvojenom od 120L, meni samo trebaju dimenzije za 15w75 - znam da im trebaju biti kutije od 7,5l, ali ne znam koliko je tih 7,5litara u santimetrima?! Malo smešno...ali zaista ne znam.

7500cm kubnihx*y*z=7500cm kubnih
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I jos jedno pitanje. Da li je menjan foam na 30w54? Sve ove jedinice ne odisu mladoscu. Verovatno bi ih trebalo premeriti ako bas zelis preciznost ali generalno moze da prodje i bez toga.

I koje ti ono jedinice na kraju imaš u posedu?Da ne prekopavam po svojim papirima (negde je to), napiši T/S parametre za taj bass i mid-bass. Još bi bolje bilo ako si ih merio...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@jovan :

vreme potrebno za kucanje , koje bi eventualno urodilo smanjenjem tvog neznanja .................. je neverovatno veliko

sta hoces da stavis jos u kutiju od 7,5L , zajedno sa 15W75 ?

ako ces staviti jos jedan visoki sa njim na front - njihove dimenzije definisu dimenzije prednje ploce

onda - kad znas te dve dimenzije ( ides na minimiziranje - taman toliko da stanu diveri jedan do drugog ) ......... za trecu je lako

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kako da znam koje su vrednosti x*y*z?

to su ti unutrasnja duzina, sirina i visina kutije. U cm. Kada ih pomnozis treba da dobijes zapreminu od 7500cm. Npr. 19.5cm*19.5cm*19.5cm=7414cm3Odnos stranica najbolje da ti bude ovih proporcija: 0.66:1:1.66. Npr. 12.5cm*19cm*31.5cm=7481cm
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@jovan :

vreme potrebno za kucanje , koje bi eventualno urodilo smanjenjem tvog neznanja .................. je neverovatno veliko

sta hoces da stavis jos u kutiju od 7,5L , zajedno sa 15W75 ?

ako ces staviti jos jedan visoki sa njim na front - njihove dimenzije definisu dimenzije prednje ploce

onda - kad znas te dve dimenzije ( ides na minimiziranje - taman toliko da stanu diveri jedan do drugog ) ......... za trecu je lako

Kutija od 7.5 litara će iznutra kabineta biti fizički odvojena samo za 15W75.

Dok će D260 i D54(iliD76) ići zajedno.

Nravno spolja se neće videti da su drajveri iznutra odvojeni-spolja će biti kompaktan box.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

batali pravljenje ako ti treba pomoc za racunanje zapremine paralelopipeda

Ha, ha, ha...Meni u principu treba samo da uradim dobro kutiju za 15w75, jer za 30w54 već imam odvojenu kutiju tj. urađenu, a za visoki i srednji sve je jedno u šta ću ih gurnuti.

batali pravljenje ako ti treba pomoc za racunanje zapremine paralelopipeda

izvini, ali kako se ovde ubaci fotka?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovako sam zamislio svoje kutije. Za sad od svega toga imam samo ovo i tu mi je 30w54:post-1025-0-39878100-1325022638_thumb.jpOvo je kutija sa 30w54 koju trebam da nadogradim sa ostalim drajverima...post-1025-0-07576900-1325022752_thumb.jpEvo nekoliko verzija mojih budućih kutija. Za sada mam napravljenu samo donju - najveću jedinicu, dok za ostala tri drajvera smišljam:post-1025-0-04938300-1325023412_thumb.jppost-1025-0-16491300-1325023414_thumb.jp

post-1025-0-66907300-1325023076_thumb.jp

post-1025-0-37262900-1325023415_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...