Jump to content

DYNAUDIO SISTEM


Dr Blues

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 127
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Ja se izvinjavam Rade, ali da li je suština da mogu ostaviti svih 4 drajvera? nI još nešto da li je možda bolje u toj kombinaciji mesto D54 koristiti D76?

D54 je bolji od d76 .......sa 4 zvučnika komlikuješ sebi po malo život .....sa već postojećom kutijom od 30w54 i dodavanjme malog satelita od gore .....recimo to šta već imaš .....može se dobiti pristojan zvuk ........satelit mora imati minimalam prednji panel i nije mu kritična zapremina .....10-tak litara bez ikakvih problema i strahova da će mu biti nešto .....čak šta više možeš da ideš na odvojene kutije za sve zvučnike da bi mogao da ih dovedeš u istu emisionu ravan ...kao SBI ili B&W svojevremeno ......po jednu bobinu ispred 30w po jednu bobinu i kondezator ispred 15w i po jedan kondezator ispred d260 i čuješ šta se dešava ......skini RTA negde i gledaš da ti odziv uđe u molerovu krivu ......bez korekcija faza , samo sa promenom komponenti i ofseta ......satelite od najobičnije šperploče .....za početak.... i gledaj da makar jedna stranica ne bude paralelana ......unutrašnjost kao kod eklstona .....prvo filc pa onda ostalo ......skretnica napolju da možeš brzo da menjaš komponente .......120 lirata za 30w nije kritično ....okači je kako je već sada bez filtera i pustiš neki kontrabas ...i odmah vidiš / čuješ gde si ....
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim da ima kontakt u nekom od ranijih brojeva audio projekata, ja nemam broj. Mada kad si vec nasao podatke za kutiju verovatno imas vec i ostalo. Sad samo jos da odes i cujes licno godi li to tebi ili jok.

Godi sigurno i ne moram čuti, jer sve drajvere jako dobro poznajem, sem 15W75, koliko sam mogao videti po netu utiske ljudi koji ga imaju, niko ništa loše nije rekao-naprotiv. Tako da će se sve savršeno uklopiti.Veoma opipljiv deo će biti skretnica. No, ono što je za mene realan vrh u zvučnicima, nije lako dosegnuti, zato se valja boriti i neće mi biti teško, sve po redu...

Stari kontakti: Dinic Ivan, Nis, 018/352-700 i 063/83-43-871

Najviše hvala prijatelju na kontakt telefonima.

D54 je bolji od d76 .......sa 4 zvučnika komlikuješ sebi po malo život .....sa već postojećom kutijom od 30w54 i dodavanjme malog satelita od gore .....recimo to šta već imaš .....može se dobiti pristojan zvuk ........satelit mora imati minimalam prednji panel i nije mu kritična zapremina .....10-tak litara bez ikakvih problema i strahova da će mu biti nešto .....čak šta više možeš da ideš na odvojene kutije za sve zvučnike da bi mogao da ih dovedeš u istu emisionu ravan ...kao SBI ili B&W svojevremeno ......po jednu bobinu ispred 30w po jednu bobinu i kondezator ispred 15w i po jedan kondezator ispred d260 i čuješ šta se dešava ......skini RTA negde i gledaš da ti odziv uđe u molerovu krivu ......bez korekcija faza , samo sa promenom komponenti i ofseta ......satelite od najobičnije šperploče .....za početak.... i gledaj da makar jedna stranica ne bude paralelana ......unutrašnjost kao kod eklstona .....prvo filc pa onda ostalo ......skretnica napolju da možeš brzo da menjaš komponente .......120 lirata za 30w nije kritično ....okači je kako je već sada bez filtera i pustiš neki kontrabas ...i odmah vidiš / čuješ gde si ....

Pogledaj prijatelju, ja sam iz takvog satelita i izvadio moje drajvere, jer sam i vizuelan tip i izgleda mi blago rečeno - bez veze! Vidi fotku...Radiću nove gornje kabinete i igraću se malo sa polulukovina...i sl.

post-1025-0-18070500-1325084741_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pogledaj prijatelju, ja sam iz takvog satelita i izvadio moje drajvere, jer sam i vizuelan tip i izgleda mi blago rečeno - bez veze! Vidi fotku...Radiću nove gornje kabinete i igraću se malo sa polulukovina...i sl.

Sto,meni se bas svidja taj Kef 105 izgled :inlove:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

То је ваљда по САМ часопису прављено?!

Da, nisam ih ja pravio.

Sto,meni se bas svidja taj Kef 105 izgled :inlove:

Ne znam koju verziju od ove 4 da odaberem. Znači, donji deo sa 30W54 ostaje kabinet, dok za ostala tri pravim varijacije.

post-1025-0-83962100-1325090959_thumb.jp

post-1025-0-78901500-1325090961_thumb.jp

post-1025-0-09101300-1325090963_thumb.jp

post-1025-0-85750700-1325091024_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ha, ha ha... :)U pravu ste, ali je problem što želim da ostavim donji kabinet u koje mi se i sad nalazi i nalaziće se 30w54. Znači sve što mogu je da menjam kabinete za ostala tri drajvera, koji idu od gore na kabinet od basa.Imate li neki konkretan predlog u slici?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Odlično, samo što bih ja moje kabinete farbao, jer neću ništa po njima da lepim jer će se kad tad odlepiti. A i ove kutije da se oblože mermerom bile bi like...no, s obzirom da pravim 4sistemske kutije sa velikim basom, kutije ne mogu ličiti na vitke balerine...Prblem je što su moje kutije od basa već obojene crnom bojom. Ja kutije mogu ofarbati, samo ne znam u koju boju? Crna je nekako opšte prihvaćena...ostale varijacije boja mogu biti "rizične".

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

D54 je bolji od d76 .......sa 4 zvučnika komlikuješ sebi po malo život .....sa već postojećom kutijom od 30w54 i dodavanjme malog satelita od gore .....recimo to šta već imaš .....može se dobiti pristojan zvuk ........satelit mora imati minimalam prednji panel i nije mu kritična zapremina .....10-tak litara bez ikakvih problema i strahova da će mu biti nešto .....čak šta više možeš da ideš na odvojene kutije za sve zvučnike da bi mogao da ih dovedeš u istu emisionu ravan ...kao SBI ili B&W svojevremeno ......po jednu bobinu ispred 30w po jednu bobinu i kondezator ispred 15w i po jedan kondezator ispred d260 i čuješ šta se dešava ......skini RTA negde i gledaš da ti odziv uđe u molerovu krivu ......bez korekcija faza , samo sa promenom komponenti i ofseta ......satelite od najobičnije šperploče .....za početak.... i gledaj da makar jedna stranica ne bude paralelana ......unutrašnjost kao kod eklstona .....prvo filc pa onda ostalo ......skretnica napolju da možeš brzo da menjaš komponente .......

120 lirata za 30w nije kritično ....okači je kako je već sada bez filtera i pustiš neki kontrabas ...i odmah vidiš / čuješ gde si ....

i sam si rekao pristojan zvuk, ja sa Dynaudio drajverima želim odličan zvuk, a pristojan sa kutijama ispod par stepenika...

Imam neke stare i drljave PDF-ove sa podacima......

Poštovani,

kako bi dokazali pojedinim članovima da moji drajveri mogu imati dobru sinergiju u istoj zvučnoj kutiji i da ni jedan ne mora biti višak u sistemu

pogledajte na sajtu g-dina Dinića identične drajvere u istoj kutiji (nazivaju se SYMPHONY MK II), evo i linka:

http://www.asdld.rs/...ije/kutije.html

post editovan - skraćen nepotreban quote Zvu-ovog posta

nema potrebe da bez potrebe quote-ješ čitav (poduži) post na koji odgovaraš

pročitaj pravila foruma , malo se pozabavi guglanjem na temu "netiketa" ili "net-etiketa"

ZM

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

post editovan - skraćen nepotreban quote Zvu-ovog posta

nema potrebe da bez potrebe quote-ješ čitav (poduži) post na koji odgovaraš

pročitaj pravila foruma , malo se pozabavi guglanjem na temu "netiketa" ili "net-etiketa"

ZM

Ok, pošto sam nov kako to uradim jednostavno izbrišem ostatak ili kako?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ok, pošto sam nov kako to uradim jednostavno izbrišem ostatak ili kako?

otvori novu temu u Off Topicnazovi je Dr.Blues-ovo vezbanjepisi koliko te volja , quotuj , kaci fajlove ....... i kad se navezbas - zamoli moderatore da obrisu celu temu
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ko kaže da ne mogu u istu kutiju ? Gde ja to napisah ?

Nije vama bilo upućeno. Bilo je članova koji su mi govorili kako je 15W75 višak jer se preklapa sa D54.No, nije bitno. Svakako mi zaista znači svaka dobronamerna sugestija, a i kritika-naravno.

otvori novu temu u Off Topicnazovi je Dr.Blues-ovo vezbanjepisi koliko te volja , quotuj , kaci fajlove ....... i kad se navezbas - zamoli moderatore da obrisu celu temu

Pre ću ipak naučiti, ovako kao što me je admin obavestio-praksa, praksa...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije vama bilo upućeno. Bilo je članova koji su mi govorili kako je 15W75 višak jer se preklapa sa D54.No, nije bitno. Svakako mi zaista znači svaka dobronamerna sugestija, a i kritika-naravno.

ma kul :thumbsup:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam rekao da ja po meni bolji prostiji sistem. Covece ako hoces pravi i sa 10 jedinica kutiju i to naravno moze. Niko nije rekao da to nije moguce! Inace ja sam te Dynaudio pravio jos pre 10 godina i to u raznim kombinacijama. Ako mene pitas sve jedinice bacis osim D54 koji stavis u Tractrix hornu pa onda trazis visoko efiksane komponente za ostatak ali to je za drugu temu. Cuces i druga misljenja. Sto se mene tice over and out u ovoj temi. Inace svako ovde daje dobronamerni savet ali sa svoje tacke gledista i iskustva. Zelim ti puno srece u izradi dobre skretnice pre svega.

Nije vama bilo upućeno. Bilo je članova koji su mi govorili kako je 15W75 višak jer se preklapa sa D54.No, nije bitno. Svakako mi zaista znači svaka dobronamerna sugestija, a i kritika-naravno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...