Jump to content

Pomoc oko ove seme


Pigy

Preporučeni Komentari

Pa valjda ti je jasno da naponski prag od 0,2 i od 0,6V nije isto i da ce tu tribat promjene. Ali kako si upro da koristis bas tu shemu onda trazi od njega da ti to prepravi. Ja nimam ni najmanje volje prepravljat lose sheme ka ca je ova jer tu bi jedina prava prepravka bila drukcija shema

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 27
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

U redu,hvala na pomoci prijatelji!Samo jos jedno pitanje,posto si me podstako Zen, dali je moguce da se otvori takva tema , neki mali kurs o samogradnji NF pojacivaca, od najprostijih sema, pa vremenom do slozenijih?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jesam procitao sam ga, i odstampao, citam i turtorijale koje je napisao,Rott Elliot, Nelson-a, i slicno,ali tu ima mnogo matematike:-(Imam i tri dela knjige u pdf Self-a ....nigde nema analiza seme i sl....Pozz

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ali tu ima mnogo matematike:-(

Ako ti se ne svidja previse matematike, potrazi knjigu "Tranzistorska audiopojacala" od Jelakovica. U njoj je koristen stvarno minimum matematike (samo 4 osnovne operacije) i na izuzetno pristupacan nacin je opisano prakticno sve ca je bitno da se shvati rad pojacala.Ta knjiga je izdanje "Tehnicke knjige" iz Zagreba negdi krajem 70-ih godina a virovatno ju se jos uvik moze nac po antikvarijatima na podrucju cile bivse Yu
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pokusao sam naci tu knjigu al nista, jedna je bila na kupindu ali prodata,trazicu i dalje........hvala!Sto se tice Ge sema razumem sta hocete da mi kazete, zato sam i hteo ovu semu sa BC550 i AD161/162 da uradim i zamolio vas za pomoc da bih izvuko maksimum iz AD tranzistora, i ako mi se ne bude svidjao zvuk,(jer bi mogao da ga uporedim sa zvukom od TDA1553Q ili TDA 7240A ili TDA 8560Q,koje vec imam) onda to bi me sigurno odvratilo od daljeg zamajavanja sa Ge tranzistorima.Eto iskren sam bio,zato sam i trazio pomoc oko eventualne izmene te seme!Pozzzz

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...