Jump to content

HELP: VIRUS or NOT


 krvimozak

Preporučeni Komentari

Pre pola sata ubodoh eksterni hard u komp. Na kompu je bio dignut samo ACDsee.

Posle par minuta sam na eksternom hardu iz Total komandera video dva foldera

bazooka

bejacha

Prvi je bio prazan i obrisao sam ga odmah a drugi ima u sebi fajl furaka.exe velicine 201k

Folder je formiran u trenutku kada sam hard prikacio na komp i vidi se kao sistemski.

Posumnjao sam na virus i iz Komandera pokusao da ga obrisem al ne dava.

Na kompu nema foldera pod tim nazivom.

Iz Windowsa se taj folder ne vidi a opcija serch ne pronalazi fajl furaka.exe

Napujdao sam Avast u brzom skenu ali ne javlja prisustvo aliena.

Ima li ko ideju o cemu se radi?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 33
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Should you run more than one antivirus program at the same time? Symantec strongly recommends that you run only one antivirus program at a time. Having more than one antivirus program active in memory uses additional resources and can result in program conflicts and false virus alerts. Your best defense against computer viruses and malicious programs is to keep your virus definitions up to date, and run Norton AntiVirus Auto-Protect. If you choose to install more than one antivirus program on your computer, then only one of them should be active in memory at a time. (The Norton AntiVirus module that is active in memory is named Auto-Protect. Other antivirus programs will have different names for this function.) If you are running a Microsoft operating system such as Windows, Microsoft has an even stronger recommendation. The following is quoted from the Microsoft Article 189264 Plus! 98: How to Remove McAfee VirusScan "Microsoft recommends that you have only one anti-virus program installed on your computer."http://service1.symantec.com/SUPPORT/nav.nsf/docid/2000031316555206

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ok, jedino sto to nije moj kompjuter pa su mi ruke malo vezane.Inace, Nod i Avast su tu po preporuci coveka koji je taj komp cistio pre 2 god od virusa.Jedini nacin da se tada skinu zivotinjke je bio da aktivira oba antivirusa.Guglao sam furaka i bujacha i google nista nije nasao.Folder bazooka sam obrisao pa mi nije palo na pamet da ga guglam.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mali OFF, ali na temu.

Nije zgoreg na flashovima i prenosnim HDD ima u rootu napraviti fajl autorun.ini sa proizvoljnim sadržajem (slikica u prilogu) i napraviti ga read only.

Postavljena slika

Dešavalo mi se da mi se na flash useli gamad, ali nije mogla da snimi autorun fajl kojim se startuje jerbo već postoji fajl sa tim imenom. Crowbar princip, ali zezne masu ovih primitivnih napasti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mali OFF, ali na temu.

Nije zgoreg na flashovima i prenosnim HDD ima u rootu napraviti fajl autorun.ini sa proizvoljnim sadržajem (slikica u prilogu) i napraviti ga read only.

Postavljena slika

Dešavalo mi se da mi se na flash useli gamad, ali nije mogla da snimi autorun fajl kojim se startuje jerbo već postoji fajl sa tim imenom. Crowbar princip, ali zezne masu ovih primitivnih napasti.

vidi, vidi! pa to je straobalno dobro resenje! to da se stavi kao sticky ovde u IT! barem ja za to nisam znao...odlicna ideja
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mali OFF, ali na temu.

Nije zgoreg na flashovima i prenosnim HDD ima u rootu napraviti fajl autorun.ini sa proizvoljnim sadržajem (slikica u prilogu) i napraviti ga read only.

...

Tako je, samo ime fajla treba da bude autorun.inf
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tako je, samo ime fajla treba da bude autorun.inf

Baš tako. Mea culpa.

Ispravio, a zadržao i onaj stari, za svaki slučaj. Neće meni tu da se startuje šta kako oće...

Izmenjeno od ManicP
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Baš tako. Mea culpa.Ispravio, a zadržao i onaj stari, za svaki slučaj. Neće meni tu da se startuje šta kako oće...

Bilo kakvo izvrsavanje sa spoljnih uredjaja (CD, USB diskovi i sl.) moguce je spreciti polisom. Evo kako: 1. Klik na "Start", "Run", i ukucaj "Gpedit.msc". 2. Navigiraj do "Computer Configuration/Administrative Templates/System" 3. Promeni "Turn off Autoplay" properti na "enabled" 4. selektuj "All drives" 5. restartuj PC
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja skinuo KAV 2012, ce vidimo dokle ce radi :)Imam i ja neki programcic koji toboz brise registry Abexo free registry cleaner, ali ne znam da li ce zavrsiti posao kod Kasperskog, ili ce i meni trebati Chokijev prog. na PP . za sada ima jos 29 dana :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Ja skinuo KAV 2012, ce vidimo dokle ce radi :)Imam i ja neki programcic koji toboz brise registry Abexo free registry cleaner, ali ne znam da li ce zavrsiti posao kod Kasperskog, ili ce i meni trebati Chokijev prog. na PP . za sada ima jos 29 dana :)

Imam i ja Kav2012 koji istice za 12 dana. Ima li ko efikasan programcic za produljenje?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...