Jump to content

DDM Headphone Amplifier/Preamplifier


dvv

Preporučeni Komentari

U međuvremenu, nazad na ranču ...

Standardna izvedba model 3

Postavljena slika

Pa iznutra:

Postavljena slika

Pa otpozadi:

Postavljena slika

Pa "de luxe" verzija, za seljobere koji vole mnogo kilograma aluminijuma jer to daje bolji zvuk:

Postavljena slika

Model 2, komplementarni FET ulazi i MOSFET izlazi, 2 x shunt napajnje, DC Servo:

Postavljena slika

I meni najdraža slika:

Postavljena slika

Koliko da se startuje sezona ...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 92
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Волим много алуминијума и да буде тешко, јел сам и Ја сељобер?

Samo ako misliš da to daje bolji zvuk, ako sam dobro shvatio. Ako je reč o estetici onda nisi, valjda. I mene to zanima. :scratch_head:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Samo ako misliš da to daje bolji zvuk, ako sam dobro shvatio. Ako je reč o estetici onda nisi, valjda. I mene to zanima. :scratch_head:

Ма ми сељобери волимо све, и бољи звук и пуно алуминијума. Мада не сумњам да лоше звучи јер су у ствари излазни степени мале снаге у питању.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma, nemam ja ništa protiv aluminijuma, a o tome da li neko voli prirodnu boju ili na crno nema smisla ni pričati, to stvar ličnog ukusa. Ali, imao sam prilike da mi se objasni, i to ne jednom, da masivne prednje ploče jako doprinose boljem zvuku, ostade tajna tačno kako, pa sam malo evociroao uspomene.Profesionalni RAL format podrazumeva ploču debljine 3 mm, i lično smatram da je to stvarno sasvim dovoljno, a za boju neka svako ugodi sebi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma, nemam ja ništa protiv aluminijuma, a o tome da li neko voli prirodnu boju ili na crno nema smisla ni pričati, to stvar ličnog ukusa. Ali, imao sam prilike da mi se objasni, i to ne jednom, da masivne prednje ploče jako doprinose boljem zvuku, ostade tajna tačno kako, pa sam malo evociroao uspomene.Profesionalni RAL format podrazumeva ploču debljine 3 mm, i lično smatram da je to stvarno sasvim dovoljno, a za boju neka svako ugodi sebi.

У праву си, само уређај лепше изгледа са дебљом плочом, а то се види и на сликама које си поставио.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Po kojoj šemi je ovo rađeno ???

Po sopstvenim - nužna množina, jer ja sam samo pomagao oko cevne verzije, nju je projektovao kolega koji se bavi lampa već jako dugo, koji je opet meni pomagao oko tranzistorskih verzija. Po čijim bi smelo da bude, ako znaš da ja 99% onoga što napravim prodam napolju, samo mi još fali da me neko danas-sutra tuži za autorska prava. A ni ne treba mi da ikoga kopiram, pravim i prodajem samo ono što sam umem da isprojektujem i napravim.Inače, radi se o potpuno komplementarnim uređajima, modeli 1 i 2 su DC povezani i kontrolisani od strane Servoa. Moja stara teza da je najbolji kondenzator na neposrednoj putanji signala onaj koga uopšte ni nema.Oba tranzistorska uređaja mogu da pobude zvučne kutije u sobi bez ikakvih problema, mada naravno ne mnogo glasno. Imaju shunt napajanja i to im je prvo ograničenje, a drugo je veličina hladnjaka, koji su dovoljni za ovaj posao, ali ne i za zvučne kutije. Posle oko 30 minuta po uključenju, i ovako je već lepo topao.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

У праву си, само уређај лепше изгледа са дебљом плочом, а то се види и на сликама које си поставио.

Vidi, kada mi kažeš da hoćeš debelu ploču jer ti tako lepše izgleda, ja kažem aferim gazda, pošteno, o ukusu se ne raspravlja. Ali, kada mi neko razvije priču kako zbog toga cela stvar bolje svira, onda bolje da ne navedem šta tada kažem.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Glede težine i dimenzija uvek kad kupujem nesto od hi-fi prvo uzmem u ruku da osetim tezinu. Ako je tesko znam da je ulozeno u to i da vredi. Mozda i ne utice na zvuk ali sigurno lepo izgleda. Ne znam da li ste nekad osetili da pojacalo "zveci" zbog tankog lima. Ako je malo jaci trafo to se dobro oseti. I ne samo kod hi-fi. Imao sam iskustvo sa kupovinom kutije za PC poznatog proizvodzaca "Lian-LI". Lepa crna kutija od aluminijuma. Kad sam sve montirao i ukljucio kutija je bas "zvecala" kao konzerva zbog tankog lima od vibracija i snage komponenti u kutiji. Tako da to bas i nije samo problem "seljobera" vecina kupaca ce tesko uloziti novac ako vec na prvi pogled vidi da je nesto jeftino napravljeno. Slicno je i kod zvucnika pa sve do kupovine automobila. Oseti se jeftin dizajn.

post-70-0-48036700-1320955406_thumb.jpg

post-70-0-80926500-1320955416_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Glede težine i dimenzija uvek kad kupujem nesto od hi-fi prvo uzmem u ruku da osetim tezinu.

OFF: zanimljivo je da npr. u EMU 0202 USB na bočnim stranama imaju ubačene dve gvozdene pločice, nako ko tegovi... :wink2:Inače nemam ič protiv "masiva" u audiju, čak volem... :oke:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

OFF: zanimljivo je da npr. u EMU 0202 USB na bočnim stranama imaju ubačene dve gvozdene pločice, nako ko tegovi... :wink2:Inače nemam ič protiv "masiva" u audiju, čak volem... :oke:

Jesi vid'o onu kinesku prevaru - kao externi HD od 250 GB, a unutra USB stick od 8 GB i dve matice za srafljenje zeleznickih sina da se oseti tezina i kvalitet... :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ko ne razume kako idu tezina i kvalitet izrade i dizajna evo jedna slika a moze da pogleda i Passova pojacala. Ili neka uporedi lim na Zastavi i Mercedesu. Ni jedan ozbiljan proizvodzac nece ako je ulozio u dizajn staviti svoj proizvod u jeftinu kutiju.

post-70-0-07819700-1320957848_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...