Jump to content

Kako zaštititi bakar od potamnjivanja?


InSides

Preporučeni Komentari

Znachi, imam neko malo parche bakra koje sam ishmirglao do nekog sjaja, pa hteo bih znati dali postoji neki laki nachin da se zashtiti bakar od potemnjivanja?Dobio ludu ideju da premazem to parche bezbojnim lakom za nokte [ako ubedim devojku] ali ne znam koliko bi to bilo efektivno?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 39
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Dobio ludu ideju da premazem to parche bezbojnim lakom za nokte [ako ubedim devojku] ali ne znam koliko bi to bilo efektivno?

Предпостављам шта је у питању, и за коју је намену!Може и то решење али мора убеђивање да падне :eek:.Ако постоји било каква рупа на том парчету бакра, провучеш конац и лепо га умочиш у безбојни лак.Најбољи је за паркете, ако ништа друго бар се брзо суши :good2:.стоН_Колд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Предпостављам шта је у питању, и за коју је намену!

Баш тако. :good2:

Ако постоји било каква рупа на том парчету бакра, провучеш конац и лепо га умочиш у безбојни лак.

Ма има две рупе, али навоји су ту, па не бих баш тако. Можда само да премажем...?

nitro bezbojni lakkupi kilu - trebace ti .... :eek:

Килу? :DСада ми само још микровага фали.ОК - резултате обљављујем данас касно поподне. ;)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nitro bezbojni lakkupi kilu - trebace ti ....  :eek:

Ццццц, ма неће човек да заштићује олуке :good2:.Фирма Таленс производи безбојни лак у спреју, и то мат и сјајни.Служи за заштиту графика, питај ако можеш неког сликара.Фирма Космос производи безбојни  нитро лак исто мат и сјајни!Ето ти па бирај :D.стоН_Колд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ццццц, ма неће човек да заштићује олуке :eek:.Фирма Таленс производи безбојни лак у спреју, и то мат и сјајни.Служи за заштиту графика, питај ако можеш неког сликара.Фирма Космос производи безбојни  нитро лак исто мат и сјајни!Ето ти па бирај :good2:.стоН_Колд

Nemoj talens osetljiv je na MER i ostala higijenska sredstva ima veliku kolicinu sherlacka u sebi pa bakar krene da patinira posle nekog vremena .Kosmos i Plastik sva preporuka .
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pošto sličan nazovi problem imam i ja - trebam savjetNa cyrus one pojačalu čija šasija, poklopac i prednja ploča su odliveni od aluminijuma skinula mi se plastifikacija sa prednje ploče.Šasija i poklopac su peskareni i tu je ostala pretpostavljam plastifikacija ili boja sasvim okPrednja ploča nije peskarena nego glatka ali je bila plastificirana.E sad od čišćenaja a za 20 god ih je bilo sasvim dovoljno raznoraznim sredstvima plastifikacija se na poprilično mjesta skinula.Šta je najefikasnije i najbolje uraditi da bi se povratio pređašnji izgled.Fabrički je bilo mat sivo plastificirano.Može li se nešto sa sprejevima ili mora kod majstora.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pošto sličan nazovi problem imam i ja - trebam savjetNa cyrus one pojačalu čija šasija, poklopac i prednja ploča su odliveni od aluminijuma skinula mi se plastifikacija sa prednje ploče.Šasija i poklopac su peskareni i tu je ostala pretpostavljam plastifikacija ili boja sasvim okPrednja ploča nije peskarena nego glatka ali je bila plastificirana.E sad od čišćenaja a za 20 god ih je bilo sasvim dovoljno raznoraznim sredstvima plastifikacija se na poprilično mjesta skinula.Šta je najefikasnije i najbolje uraditi da bi se povratio pređašnji izgled.Fabrički je bilo mat sivo plastificirano.Može li se nešto sa sprejevima ili mora kod majstora.

Sta fali eloksiranju ?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sta fali eloksiranju ?

Ne fali ništa nego ne znam kao će ispasti.Ovi kod nas što eloksiraju alu bravariju sve sija ka tepsija i rade u 2-3 boje bijela zelena braon i teško koja drugaa meni treba mat siva ili crna bez ikakvog sjaja.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sta fali eloksiranju ?

Фали јер је колико се сећам на Сајрусу предња плоча одливена али од Шпијалтера или Силумина.А то баш и неће моћи да се Елоксира.Да је могло и фабрика би сигурно то урадила!стоН_Колд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Фали јер је колико се сећам на Сајрусу предња плоча одливена али од Шпијалтера или Силумина.А то баш и неће моћи да се Елоксира.Да је могло и фабрика би сигурно то урадила!стоН_Колд

o tome pričamsve je odlivenoi šasija i poklopac i prednja ploča mislim da je aluminijum ali nisam siguran
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...