Jump to content

Kako zaštititi bakar od potamnjivanja?


InSides

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 39
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Ja koliko znam peskarenje ide PRE eloksiranja. Ako se peskari posle, skinuce taj tanak sloj boje.Plastifikacija isto nije losa, to radi Mehatronika (Nis, BG) da znam.

peskarenje pre , i peskarenje posle najfinijim kvarcnim peskom , bude prelep mat odprilike kao nepolirani hrom .Naravno ovo vazi samo ako Ston nije u pravu.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ston je u pravu što se tiče eloksiranja livenog AL ili "špialtera", nije pogodan za eloksiranje.

Ма може да се елоксира али није лепо после.Буде местичав а по мени није лепо.Осим ако није за војну употребу, па да буде камуфлажно :good2:.стоН_Колд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I pošto znate o čemu se radi mislim prednja ploča syrus one Što činjetImaju ovde neki sprejevi iliti boje koje imaju neko sitno zrnevlje u boji na nitro su bazi i kad se to nanese na metal ostaje malo hrapavo i mat to sam probao i nije hrđavoMože li ta boja na nitro bazi na aluminijum ili šta je već da se nanese i da ostane da valja.Probao bih ja sa tim na prednjoj ploči ali kad sve skinem sa nje a to ne upali osta go ko od majke rođen

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Не, у питању је руковање!стоН_Колд

Ok nesporazum . Bilo kojim sprejem da prskas moras prvo skinuti sve ostatke plastifikacije ili cega vec inace napravices tim nitro sprejem plihove. Kada smo radilivas Veliki TUNEL slali smo aluminijumske ploce za ormane u Podgoricu na peskarenje i eloks ,Mislim da se firma zove NIVON pitaj njih sta mogu uraditi .
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisu ti valjda poslali podloske za zvucnicu a da nisu masinski obradjene i zasticene? Ja bih to vratio onom ko mi je poslao! :good2:

Ма јесу ми послали, али ме Зен упозорио да траже мало дораде. И то је супер, зато што сад могу да кажем да сам и ја упрљао руке око тога. Хвала Зен Моду. :eek:Решио проблем неким cover лаком који ми дао друг који има аутолимарски сервис. Једна четкица, две чачкалице и 5 минута касније, готов сам.Одвалио тело Денону јуче касно [како је то лако било!] и лепим за неколико сати.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ево га... заједно са празном љуштуром од некадашње стотројке. :good2:post-47-125614002397_thumb.jpg...за слушне импресије [уколико негога занима] за десетак дана или тако...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...