Jump to content

KENWOOD KA-1100SD, princip rada


Дане

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 61
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Shuco, vidim da si jak poznavalac pojacavaca i rasplodnog ciklusa polarnih stiglica pa te molim da mi objasnis kako to da Hirage u A klasi koje sam ja pravio pre dvadesetak godina jos uvek sviraju bez greske, nijedan amp nije crkao - gde sam pogresio, sta sam uradio naopako pa nisu crkle iako se jako greju ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo, vučem te za jezik. :lol: Čak je i konsultovanje knjiga i Wikipedije dozvoljeno. :lol:

Ne popravljiv si, ja te lepo zovem na :drink: a ti me vucesh za ..................bas si nekulturan, evo :whiteflag: Stvarno te pitam kad si slobodan, znas da je ne mogu sa tobom i s tvojim ciframa i proracunima
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:wink2: :wink2: :wink2: Meaby .. A sta je sa mnostvom Krell-aca i M.levinsona koji so pogoreli ovde po BGD-u, ja ih bar znam jedno 5-6 komada, mogu i da potvrde neki uvazeni Inzinjeri koji su ih popravljali po 2-3 puta jer je vlasnicima bilo puno para da plate uparene tranzistore pa su se u krug palili vise putaNe moze se reci da ova pojacala nisu prismrdela A klasu. M.levinson model 27.5, model 333 , Krell-ac KSA 50, 100, 200 LICNO SAM PRISUSTVOVAO nekim pozarima jednih od njih, inace to su Amp-ovi od mojih dobrih drugara, inace nemam obicaj da pisem o necemu -cemu nisam prisustvovao i u sta nisam siguran.

Je to neka zaraza kod tebe i tvojih prijatelja pa vam svima pojacala crkavaju? Neka bolest od koje se pojacala neizlicivo razbole i otegnu papke?Ala fermaj lupetanje, bujna masta lupa svasta. Uvatija si se ka glavoc na udicu sa onim besmislenim tvrdnjama o tome kako pojacala u klasi A izgaraju sama od sebe pa sad ne znas kako bi se iskoprca.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

znam jednog lika Zlaju - kome se strasno svidja A klasa - F5 - itd...medjutim on je promeino 6 cevnih i oko 15 razlicitih tranzistorskih pojacala.obicno prodje u proseku izmedju 10-15 godina dok uzavreli audiofil dodje do zakljucka da mu se u stvarina pocetku svidjala A klasa i da je to to... :buehehe:

E, ja sam (skoro) poč'o od A... 197neke. ;) I nemoj da plačeš što si ovo pominj'o, nije problem. Nego, kako su Cabasse...?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Shuco, vidim da si jak poznavalac pojacavaca i rasplodnog ciklusa polarnih stiglica pa te molim da mi objasnis kako to da Hirage u A klasi koje sam ja pravio pre dvadesetak godina jos uvek sviraju bez greske, nijedan amp nije crkao - gde sam pogresio, sta sam uradio naopako pa nisu crkle iako se jako greju ?

Pa izgleda da si ih uradio dobro - cim rade, to i jeste sustina a ne ko oni iz Krella i M.levin...kao sto rece kolega Zen Ne busam se ja kao samo-graditelj, opusteno sa tim rasplodnim ciklusom polarnih stiglicima samo navodim neka licna iskustva i to nije generalan stav , vec iskljucivo moj..
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Shuco, vidim da si jak poznavalac pojacavaca i rasplodnog ciklusa polarnih stiglica pa te molim da mi objasnis kako to da Hirage u A klasi koje sam ja pravio pre dvadesetak godina jos uvek sviraju bez greske, nijedan amp nije crkao - gde sam pogresio, sta sam uradio naopako pa nisu crkle iako se jako greju ?

Ma gde smeju da crknu?!

Hirage na'vatale stra' jos u kolevci, pravio ih Zemunac...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

znas da je ne mogu sa tobom i s tvojim ciframa i proracunima

Nema razloga da se osećaš neprilagođeno povodom toga. Niko ne može da izađe na kraj sa mojim ciframa i mojim proračunima. :buehehe: ...andrics mi se ne javlja mesec dana, a prvi deo računa i programa za zvučne jedinice koji smo uradili je bio onaj lakši i jednostvniji. Osedeo čovek. :lol:Demonstrativno odlazim na ETF, da se konsultujem na katedri za sisteme. Akustika ne znam da li više postoji. Možda će tamo neko da me razume...mada prilično sumnjam. :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tražeći nešto o Apt Holman preamp-u(pojavio se i na KP), naleteh na:

If You Think A Good Technician is Expensive, Try A BAD One!

Ne znam zašto, nekako mi je „leglo“ ovde...

OT: Kako sviri, ne znam, al' da i NAD-ove poslovično ružne sprave izgledaju lepše od ovog... definitivno... Sreća pa je kod tebe to moguće tako dobro sakriti da nije bitno :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

OT: Kako sviri, ne znam, al' da i NAD-ove poslovično ružne sprave izgledaju lepše od ovog... definitivno... Sreća pa je kod tebe to moguće tako dobro sakriti da nije bitno :)

Ukusi su neraspravljivi. Meni se, čak, dopada... ;) Oni prekidači sa padajućim oznakama... Mana mu je što ima OP-ove... Ma, kod mene je sve na izvol'te al' je mrak...Sklopio sam totalno ne-uobičajen lanac i... pa da kažem, uživam...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...