Jump to content

Projekat HIRAGA :))


Shoba

Preporučeni Komentari

Pocinjem da pravim hiragu 20w pa bih sa vama da podelim proces, zadovoljstvo i muke pravljenja iste.Nije mnogo proslo a vec sam naisao na par problemaTrebaju mi 2sa872a i 2sc1775a i 68pF 150pF ali da ne budu keramicki, obisao sam ceo BG ali nisam nasao, da li mi neko moze pomoci?Za izlazne mislim da stavim 2sa1941/2sc5198 a za drajv 2sa1358/2sc3421 umesto originalnih 2sa872a i 2sc1775a a ulazni 2sa872a i 2sc1775a Misljenja?Dva torusa po 500 i svaki po 150000uF

Hiraga.pdf

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 18
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Beše neka Hiraga na oglasima. Našeg drugara sa foruma , a mog zemljaka GlogovKolca. Na kraju je nudio mnogo ispod cene ugradjenih delova. Ako te interesuje da se ne mučiš s nabavkom, izradom, skutijavanjem, podešavanjem, ...Try & C & C.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vece je uzivanje kad je sam napravis;)

Odgovor kakav se očekuje na ovom forumu, samo napred! :thumbsup:

Ja sam koristio ONsemi tranzistore u pobudi i izlazu; MJE15032/033 odnosno MJL21193/194 a ulazni su bili BC547/557.

Za moje kriterijume baš je lepo svirala, naravno, tebi to ništa ne mora da znači jer nemamo čvrstu zajedničku referencu...

Taj primerak je bio za probu - na pločici koju je valjda Hiraga dizajnirao ili je to neko drugi sa net-a uradio po uzoru na original, svi elementi na pcb a izlazni tranzistori povezani provodnicima...

Finalni uređaj je trebao da bude u "lux" varijanti, sve na jednoj pločici uključujući i filterske kondove i DC zaštitu (mnogo volim tako skockane sprave...) međutim, uleteo je F5 a onda i A5 te je moja Hiraga ostala u prošlosti.

Evo slike te pločice na uvid, možda se i tebi dopadne tako nešto a baš bi mi bilo drago da je neko tako napravi...

Postavljena slika

Ovo je predviđeno za dual mono ili mono blokove, ispravljanje ide sa dva greca po kanalu...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ha, tu semu sam ja crtao. :wink2: 872 i 1775 imas u MG elektroniku, za kondove i izlazne tranzistore preporucujem digikey, farnell ili slicno. Za hiragu od 20W po proracunu treba trafo od 170W po kanalu. Ja sam radio dual mono varijantu sa dva trafoa od 300VA i po 132000uF po kanalu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...
  • 1 month later...

A што не пробаш БЦ 546/556њих има а и нису скупи, идеално за упаривање.Ја сам те стављао.

a mozes i da uparis vise komada izlaznih tr , pa da i nama prodas da pravimo po jednu-kakva je to audiofilska DIY kuca bez Hirage u njoj?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Eto, jedan cenjeni član Forum-a me je, danas, popodne, zatekao baš kako sam uključio i slušam „svoju“ Hiraga-u... ;)Prijatno se ispričasmo (mislim, meni je bilo prijatno) i poslušasmo, malo, cijenjenu gospođ{u,icu}... Uprkos EPS-u koji mi je, uprkos APC-u, uspeo srušiti mašinu... ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Eto, jedan cenjeni član Forum-a me je, danas, popodne, zatekao baš kako sam uključio i slušam „svoju“ Hiraga-u... ;)Prijatno se ispričasmo (mislim, meni je bilo prijatno) i poslušasmo, malo, cijenjenu gospođ{u,icu}... Uprkos EPS-u koji mi je, uprkos APC-u, uspeo srušiti mašinu... ;)

pa eto,kazem ja da nema kuce audiofilske bez gospodjice...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam probao i originale i BC i lepsi zvuk mi ima original. Ipak to je cisto subjektivna ocena.Zeljko

a mozes i da uparis vise komada izlaznih tr , pa da i nama prodas da pravimo po jednu-kakva je to audiofilska DIY kuca bez Hirage u njoj?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...