Jump to content

K: 12" ruchicu [tonearm].


InSides

Preporučeni Komentari

Nemoj se čuditi. Proveri, ako negde ima podatak, koliko procenata gramofona koristi 12" ručicu. Mislim da je 9" najrasprostranjenija, već 10" dužine ima dobrano manje a 12" je praktično retkost. Ovo je nerelevantno mesto za proveru, ovde se uglavnom sve svodi na samogradnju...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 76
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Nemoj se čuditi. Proveri, ako negde ima podatak, koliko procenata gramofona koristi 12" ručicu. Mislim da je 9" najrasprostranjenija, već 10" dužine ima dobrano manje a 12" je praktično retkost. Ovo je nerelevantno mesto za proveru, ovde se uglavnom sve svodi na samogradnju...

Не грозим се ја самоградње, напротив. Ја бих хтео сам урадити оно што ми треба, али немам ни вештине ни алата. Можда сам требао речи да бих прихватио и DIY решење, уколико је практично.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja ti mogu napraviti 12" WTA kopiju sa karbonskim konusnim telom ručice, ali na žalost, ne mogu ti naplatiti 500 ili 1000 evra :) I ne mogu napraviti odmah... Za dobar posao treba vremena... I uvek ostaje pitanje, hoćeš li biti zadovoljan... Ono zbog čega je po meni WTA sistem bolji od ostalih je upravo sam princip vešanja ručice u prigušnom fluidu što guši rezonancije koje se kroz ručicu tokom učitavanja informacije iz brazde multiplikuju u svim rezonantnim frekvencijama koje ručica može da ima. Primena više različitih materijala plus kadica sa prigušenjem eliminiše gro tih rezonancija na neškodljivu meru... Ali ti se prelomi šta zapravo želiš pa znaš kako možeš da me kontaktiraš :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Не грозим се ја самоградње, напротив. Ја бих хтео сам урадити оно што ми треба, али немам ни вештине ни алата. Можда сам требао речи да бих прихватио и DIY решење, уколико је практично.

Ја могу да ти понудим једино Шредер али мора да се чека. Или да пробаш да контактираш САМ из Осијека!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Drug Ovo što sam ti predložio ti je najlakša i najjednostavnija varijanta. I možeš sam da uradiš sve bez stvarno ako imaš dvije lijeve ruke a i onda bi ti pošlo za ljevicom. Nisam siguran da li si me ozbiljno svatio. Thorens tp 16 mk3 nije neka senzacionalna ručka ali je vrlo korektna i više nego dobro urađena. Cijena joj se kreće oko 50 eura polovna. Kod nje koristiš bazu ručke i tu ništa ne diraš. Imaš vrlo precizno podešavanje gazne sile putem sajle, magnetni anti skating i imaš mogućnost da možeš da mijenjaš armwand. Tako da možeš da imaš par komada sa montiranim glavama i samo šarafiš. Može to i sa drugim ručkama sa promjenom headshell-a ali sa thorens armwand dobiješ sve djelove da ne moraš dirati bazu ručke. Kod drugih moraš. Imaš thorens headshell koji se samo uvuče u cijev jer knapuje u deseti dio mm tako da tu nemš problema. Imaš zadnju kopču koju možeš da iskoristiš za spajanje sa ručkom tako da ni tu nemaš problema. Moraš kupiti ožičenje zavisno od dužine ručke i kupiti cevku (biraj od kog materijala) fi 9 mm. I bukvalno kao što sam ti rekao možeš ako ti je ćef praviti ručku i od 15`` I tu nećeš imat problema je na bazi ručke imaš mogućnost da nadaradiš dodatni teg tako da što se balansa tiče nema problema To ti je najbrža i najjeftinija varijata da dođeš do ručke koju tražiš i da vidiš da li je to to. Naravno kao ti ne "smrdi" thorens tp16 mk3 Izvinjavam se kolegama ako kome kvarim posao no mi je nešto suludo da kolega rikne 1000 i kusur evrića ili dolara svejedno kad može proći jeftinije. Čisto da vidiš onaj uradak sa cevkom od antene u akciji. Nije mi se dalo da tražim kakvu bolju cevku no ako naleti neće biti problem da se zamjeni. post-38-0-14190500-1315592727_thumb.jpg post-38-0-33666100-1315592743_thumb.jpg Radi sve pare a koštalo je nič i ko čuje razliku u zvuku između originalnog armwand-a i ovoga dam mu gram sa oba armwanda. Ovaj što sam ja pravio može odma bačit

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mene nikako nisi zajebunio, mislim, business wise, ja sam još davno spremio delove za kolegu, sa računicom da će ih primiti putem pošte ili nekih privatnih kanala, međutim, "kvaka" je u činjenici da kolega smatra da mu 9" nije dovoljno, a magnezijumske cevi koje imam (tri komada) ne mogu izdati više od toga u WTA clone varijanti. U međuvremenu sam došao u posed nekih karbonskih cevčica pa se od toga može izvesti a ja sam svakako za svoje potrebe krenuo u tangencijalu pa mi ova ručica koju sam već 90% završio, ispade neki višak. Imam još i golf loptica pripremljenih... Ali ... Zna se ko vodi glavnu reč :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ako je fi 9mm da nemaš viška za 9`` da promjenim ovu antensku cevku da se narod ne sprda Naravno

9.3mm. Može se ostrugati između šiljaka na 9.0mm; 218, 227 i 228mm dužine
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@revox Схватио сам сасвим озбиљно. Проблем је набавити и TP16 у овој шупчини од пазара. Нико нит има нит продаје грамофоне и ручице. Опет морам северно код вас да купим и тако нешто. @stein Цевчица није проблем. Имам неколико карбонских цевчица које сам намеравао некад спојити у унипивот, али никако да кренем. Једино што ме брине око WTA копији је то што морам користити уље а то ми је мало непрактично - чиста логистика. Али намеравам те WTA делове свакако покупити [без магнезијумске цевке, свакако] кад ти коначно стигну лежајеви. DIY унипивот је још једна опција. Ако се Кузма не јави, пробао бих то урадити сам. Али ево једно питање до свих - ако доставим цртеже [прилично добре могу да урадим у AutoCAD-у], да ли би могао овде неко [@stein - и тебе рачунам] да ми изради неколико металних делова које бих ја онда могао склопити у ручицу? Једно знам - та идеја има да ме замара све док је не реализујем. Писао сам Леу пре неко време и рекао ми је да је презаузет и да би ми јавио кад се ослободи, али још није...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9.3mm. Može se ostrugati između šiljaka na 9.0mm; 218, 227 i 228mm dužine

Meni treba 12,5 cm ako si što kratio pa ti ostao komad ili jedan komad od 25 cm da promjenim obje de bači silku kad budeš imo kad kolko je debeo zid cevke odgovaralo bi mi da je unutrašnji fi 8 mm znači cevka debljine zida 0,5mm i narvano kolko taj luksuz košta :wink2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@revox: Ne košta ništa, no malo poštarine, a dimenzije cevki sam ti dao. Rupa je fi 6.80mm. A za slike me nemoj sada, jerbo sam ljut nešto na aparat... :rofl: @InSides: Ej, ajde idemo u neku temu o samogradnji ručica, ovaj oglas je sada više sve samo ne oglas...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Та ручка није за главе које колега хоће да користи.

Па сад баш... стоји један SPU код Ортофон дистрибутера кога меркам неколико месеци. :):P Мада, лепша [и пуно боља] половина би свакако лоше реаговала на такву куповину. Можда неколико месеци након што стигне ауто... :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

ajao, ako se zena pita i za rucku, onda neka ide sve dodjavola. ne bih ja to gajio ni slucajno. shickova rucka nije samo opcija za SPU kao sto se pogresno misli. teske rucke ovog tipa itekako dobro rade sa koetsu i slicnim niskokomplijansnim MC glavama. medjutim varate se ako mislite da je lako napraviti je. lako je napraviti kopiju koja slicno izgleda ali nije lako doci do lezajeva tog kvaliteta. a to je jedino od cega zavisi standard reprodukcije. thorens rucka definitivno nije za niskokomplijansne glave. ne znam bas da li ste svesni svih implikacija ovakvih ofrlje zahvata zamene cevi rucke. da li se zna kakva se rucka dobija, koje efektivne mase, za kakve glave?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...............thorens rucka definitivno nije za niskokomplijansne glave. ne znam bas da li ste svesni svih implikacija ovakvih ofrlje zahvata zamene cevi rucke. da li se zna kakva se rucka dobija, koje efektivne mase, za kakve glave?................

ofrlje zamjena cijevi ručke mu dođe isto kao i 99% DIY projekata izrade ručke. Niti u jednoj varijanti te parametre ne znaš. eksperiment ideja sa thorens ručkom je bila sledeća za relativno sitnu lovu oko 40e dobija se kompletna ručka tp16 dobija se vertikalna i horizontalna frikcija da valja ako je vjerovat švajcarcima/njemcima da umiju napravit ležajeve dobija se dobar magnetni anti skating, dobijaju se kopče za kačenje headshela, teg i sve što ide i treba ideja je da se mijenja cevka koja je inače aluminiska sa eventualno istom ali dužom ili karbonskom i da se radi novi headshel izbaci se cevka iz ovog nosača post-38-0-78079400-1317284031_thumb.jpg i stavlja druga i eksperimentiše kome se eksperimentiše ako ne kupi se nova brand name i tu sve piše što ti pomenu
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ta ručka ne vredi ni toliku lovu..

Ta ručka vredi svaki euro od tih 30-40 eura i takva kakva je Vredi i u smislu toga da se iskoristi za DIY projekat. Znači da dobiješ bazu ručke, ležajeve tegove i sve što ide ako bi to radio kod majstora koštalo bi te više, bez ako ti nije ortk da radi za bedža, a rezultat što se tiče finalnog izgleda bio bi upitan.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...