Jump to content

K: 12" ruchicu [tonearm].


InSides

Preporučeni Komentari

Ajmo ponovo. Hteo bih kupiti 12" ruchicu u izvanrednom stanju. Dobra opcija [nova] je Jelco model 750 u 12" izvedbi, ali...! Radije bih SME 3012. Bilo je prije nekih diskusija oko WTA i Jelichichevog klona iste, ali kontaktirao sam choveka koji josh radi te klonove i 6 meseci kasnije, josh nishta. Dakle, ponude?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 76
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

http://www.kupujemprodajem.com/Shure-SME-3012-tonearm-655362-oglas.htm?filter_id=3861130 Ima dva detalja koji se meni lično ne dopadaju, a to je da fale dva dela, shell i teg za antiskating (4.5gr) i uzevši u obzir ove nedostatke, cena od 1000€...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

http://www.kupujempr...lter_id=3861130 Ima dva detalja koji se meni lično ne dopadaju, a to je da fale dva dela, shell i teg za antiskating (4.5gr) i uzevši u obzir ove nedostatke, cena od 1000€...

Malo stariji oglas, prichali smo vech o oglasu. Nije se ni meni dopalo da fale dva dela - ali nije to neki problem. IonakOu koristim Sumiko headshell, a antiskate se da nabaviti. Problem je shto lik i pored toga trazi 1000 EUR [way too much], a i ne odgovara na poruke.

http://www.ebay.com/...=item3cbbabe6e1 Za ovu ima još osam dana do kraja aukcije, trenutačno stoji na malo iznad 200 dolara...

Vech sam postavio bid, ali mi lik malo sumnjiv. Kao ono, znate, prva mi ovo eBay aukcija, ne znam nishta, ne znam koliko koshta bla-bla. :) Hvala Steine, ako ne nadjem, uvek ostaje Jelco opcija, a to je bash 400 EUR, shto je puno prihvatljivije.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

А који је грамофон у питању, ипак је то 12-тно инчна ручица. Можда посао ради и десетоинчна?

Мора бити 12" или +. Pro-Ject RPM-9, custom tonearm pod. Имам 10".
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kupi jelco i ne razmisljaj.alternativa ti je nova, 12" verzija kuzma stogi S koja kosta 680e - to bi inace bio moj prvi izbor.ovi strucnjaci koji se gadjaju sa cenama 3012 mogu da probaju da dobiju tu cenu na ebay aukciji, ne bi dobacili ni do pola.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kupi jelco i ne razmisljaj.alternativa ti je nova, 12" verzija kuzma stogi S koja kosta 680e - to bi inace bio moj prvi izbor.ovi strucnjaci koji se gadjaju sa cenama 3012 mogu da probaju da dobiju tu cenu na ebay aukciji, ne bi dobacili ni do pola.

Изгледа да је Jelco садашњи фаворит. Мада... можда бих могао пребацити до Кузме.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Изгледа да је Jelco садашњи фаворит. Мада... можда бих могао пребацити до Кузме.

Od kako sam stupio u klub korisnika unipivot ručke moj glas uvek ide za neku takvu...a onda da nabaviš i neku dobru bazu..
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Још тражимо. Jelco је мало проблематичнија куповина [логистика], чекам повратни маил од Кузме, али сам још отворен за неку ручицу која се можда мота около?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ја Џелко нисам могао да нађем бар нe на eBay-ју.

http://www.ebay.com/itm/HI-END-JELCO-SA-750LB-12-TONEARM-/300589876180?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item45fc8d83d4

što ne kupiš neku polovnu da valja samo da nije S ručka i promjeni joj cevku pa metni ako oćeš i 15``

Што да не. Која, на пример?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Што да не. Која, на пример?

Koja ti odgovara imaš na oglasima Kupi prodaj da biraš i cijeli gram sa sve ručkom i glavom za 200 e što je opet drastično jeftinije no to što planiraš kupit Kolko vidim malo si više zahtjevan oko toga pa da te ne savjetujem u principu je bitno da nije S ručka i ne znam jel ti bitno da je headshell original ili ćeš ić na neku DIY opciju otprilike cevka je fi 9 mm ja sam se snašao pošto je moj armwand za thorens tp16 bio nenabavljiv bar ne po razumnoj cijeni pa mi je kolega Stein poklonio headshel koji je uspio da razdvoji od thorens ručke Nabavio sam zadnju kopču i za cevku iskoristio radio antenu na izvlačenje ona je fi 8 mm pa sam morao nabacit dva prstena koje vidiš na ručici i eto to je to da mi se radilo o dužoj ručki 12`` - 15`` ili više mogao sam je napravit no bi morao prepravljat bazu a to mi se ne radi ostaje ti ožičenje da metneš i eto ti ručka kolko oćeš dugačka post-38-0-83965600-1315334822_thumb.jpg
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...