Jump to content

Livenje providne plastike


Pchelac

Preporučeni Komentari

Pozdrav,momcovi. Ne uspevam da se ulogujem pod svojim starim imenom Pchelac, (promena kompa,zaboravljena lozinka...) , a forumska "automatika" odbija da mi pomogne, nece da mi posalje link za promenu lozinke na mail, pa sam otvorio novi nalog,,,nema veze.LM, zna li neko za postupak,sirovine, hemikalije itd kojim bih mogao da izlijem providnu plocu 600x600x10 mm, u kucnim uslovima. Potrebno boljoj polovini , u umetnicke svrhe. Njena ideja je da izlije takvu plocu i da odozgo utisni\zalepi kojekakve keramicke komade i da se to onda stegne(ocvrsne) i da moze da se okaci na zid . Ona ne ocekuje da to izgleda bas kao klirit, ali bi da bude transparentno. Jedino smo ponasli ovo http://www.galenikaklirit.co.rs/galenika.htm .Imaju neku vrstu lepka za klirit, koji bi i mogao da se izlije,ali je malo mutan (kao i ja) i skup - 2500 din/l (za razliku od mene,mozete me dobiti jevtino... :D ).Eto ako neko ima ideju,neka javi, pomocice u realizaciji umetnicke izlozbe, i dobice pozivnicu za otvaranje, naravno...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 36
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Napisano (izmenjeno)

Ima u Bg model shop ali tek ti se tu neće svideti cifra...   :blackeye:

Epoxy bi trebao da je od češke firme 5M, pa možda neko ima jeftiniju varijantu.

Ako eventualno rešite da šmirglate/polirate neku ovakvu smolu, nemojte da se zezate nego je polirajte u vodi. Čitao na nekom domaćem forumu da se neka gospoja pri poliranju livenog komada nadisala prašine koju će nositi u plućima do kraja života... 

Izmenjeno od ManicP
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Čitao na nekom domaćem forumu da se neka gospoja pri poliranju livenog komada nadisala prašine koju će nositi u plućima do kraja života... 

Koji će u njenom slučaju biti mnogo pre nego da nije... :(
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Koji će u njenom slučaju biti mnogo pre nego da nije... :(

Nažalost.O ovome treba voditi računa i kada se buši vitroplast, što je mnogo bliže ovom forumu. On je sastavljen od staklenih vlakana u nekoj smoli i nikako nije dobar za udisanje. Ja ga bušim mokar, tj. imam uvek na astalu plastičnu posudu sa vodom i umačem pločicu, tako da mi ne leti prašina po stanu a piljevina ostane u vodi koju prospem. Takođe perem burgije i dasku na kojoj bušim. Pride u alatu imam one papirne maske za lice, just in case. Eto, valja i tu pripaziti.Ajd da ne kvarim više čoveku temu.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Potrebno boljoj polovini , u umetnicke svrhe. Njena ideja je da izlije takvu plocu i da odozgo utisni\zalepi kojekakve keramicke komade i da se to onda stegne(ocvrsne) i da moze da se okaci na zid . Ona ne ocekuje da to izgleda bas kao klirit, ali bi da bude transparentno.

Радио али давно. Мислим да су новосађани продавали КИТ за репарацију делова каросерије за ауто.Смола. убзивач, утвђивач и стаклена тканина или какосе већ зове.Другар и Ја смо правили плинт за грамофон, тј. изливали у већ припремљен калуп који има пет страница што се и подразумева.Стави мање убрзивача и после изливања стављај апликације које хоћеш, мислим лепша половина.Где наћи, распитај се по фарбарама а једино што ми пада на памет су мајстори који поправљају пластичне бранике, па питај њих.Наравно због јаког мириса ради напољу.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo ga, Heepeeek, raaadi...!Vid'la ga majka...Mirikl! Hvala na odgovorima,ova smola iz ovog hobi shopa je ono sto nam treba, al cijena sitnica kvari ugodjaj.Videti cemo...okacicu fotke sa izlozbe, wifey nesto i radi, za razliku od mene...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Takve stvari se ne rade epoxi smolama , jer su krte i lako lomljive bez potpore staklenih, karbondkih, kevlarskih .... vlakana. To se radi dvokomponentnim akrilnim smolama , namenjenim za to, ali postoji jedan problem. Elem da bi livenje bilo uspesno, sto znaci bez mehurica vazduha u smoli , mora de se radi u uslovima vakuma, a to retko ko od nas moze da obezbedi .Mesanjem dve komponente , u priprmi smole, neminovno je da ce se zarobiti mehurici vazduha, a to ce se odraziti kao zamucenost izlivenog komada.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jeste, a mislim da je epoxy i skup?.Mozda je resenje poliesterali jako je osetljivojer od odnosa ubrzivaca i ostalih komponentizavisi kao ce ta transparencija da izgledaretko se desava samo onim najiskusnijimda izlivena ploca bude prozirnai bez mehuricauglavnom "povuce" ili u crveno ili u plavonajcesce u crveno.I jako zavisi od debljine plocesto je deblja to je veca verovatnoca da ne bude prozirno nego crvenkasto.mozda staklo kao osnova?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

recimo zbog ovoga sto kaze Andicsapple je brzo odustao od inace fenomenalnog modelaCUBE 8x8 in pakovanje ko se seca...koji je imao kuciste od oko 12mm debelog prozirnog materijalaali sa malim mehuricima...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Probacemo nesto od toga, pa videti... Ja sam ionako bio protiv toga, keramikai tachka, ali ona bi da se igra, da koristi i plastiku i zicu i keramiku, da pravi asemblage...Ajd, da ne bude da je sputavam... :to_become_senile:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A sto ne probate sa kliritom?Ima na youtube gomila klipova, omeksas ga u rerni ili pistoljom sa vrucim vazduhom i onda u njega utopis tu keramiku ili sta vec. Probaj na nekom otpadku od klirita, malo parce to bar nista ne kosta.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nažalost.O ovome treba voditi računa i kada se buši vitroplast, što je mnogo bliže ovom forumu. On je sastavljen od staklenih vlakana u nekoj smoli i nikako nije dobar za udisanje. Ja ga bušim mokar, tj. imam uvek na astalu plastičnu posudu sa vodom i umačem pločicu, tako da mi ne leti prašina po stanu a piljevina ostane u vodi koju prospem. Takođe perem burgije i dasku na kojoj bušim. Pride u alatu imam one papirne maske za lice, just in case. Eto, valja i tu pripaziti.Ajd da ne kvarim više čoveku temu.

korisno za znati ;)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A sto ne probate sa kliritom?Ima na youtube gomila klipova, omeksas ga u rerni ili pistoljom sa vrucim vazduhom i onda u njega utopis tu keramiku ili sta vec. Probaj na nekom otpadku od klirita, malo parce to bar nista ne kosta.

Uopste nije losa ideja, probacemo. Kod mene u pecku moze da stane 55x45 cm i imam i preciznu kontrolu temperature i zadrske... Ako je nagovorim da malo smalji dozivljaj, mozda upali.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pronasao sam ponesto, omeksava na nekih 160C,ali na 200C je vec tacka ključanja,savijanje je relativno lako, ali utapanje u topljeni klirit mi izgleda teško ...Prema you'tubetu moguce ga je dobro zagrejati u peći i izvuci i to ostaje u savitljivom i mekom stanju jos neko vreme ( i 20tak sekundi) i tada ga treba savijati po želji ...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...