Jump to content

Potrebna pomoc za 12.6 VDC napajanje


Dmeister

Preporučeni Komentari

Pozdrav svima ! :crazyrocker: Nasao sam interesantnu semu za jedno hibridno ECC82/IRF510 pojacalo za slusalice: Postavljena slika

Napravio sam ga i zvuk je prilicno dobar, ali cesto odjednom pocne da bruji i susti. Pretpostavljam da je to problem u napajanju, koje umesto da daje 12.6 VDC daje negde oko 15 VDC. Evo i seme za napajanje: Postavljena slika

Probao sam ovu semu 2 puta, ali svaki put isto :frusty: . Da li neko moze da preporuci neku semu koja isprobano radi za napajanje od 12.6 VDC ? Ovo je verovatno lako za vecinu vas, ali ja sam bas pocetnik, i ovaj projekat mi se cinio kao zanimljiv uvod u svet lampa, ali ne mogu da napravim ovo napajanje :blush: . Trebalo bi da vuce oko 1A struje. Hvala unapred :cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 66
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Ta sema je krs i lom - vise struje tece kroz resetku nego kroz anodu - zaboravi 12au7 na tako malom naponu...

Al' si pomog'o <_< . Znam da sema ne valja, zato i tako susti i bruji, nego jel' imas neku bolju semu ?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pomog'o sam ti utoliko da ne gubis vreme na budalastinu. Izaberi neki od brojnih dobrih projekata za 12au7 kao gain stage i dodaj power buffer koji odgovara tvojim slisalicama...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pomog'o sam ti utoliko da ne gubis vreme na budalastinu. Izaberi neki od brojnih dobrih projekata za 12au7 kao gain stage i dodaj power buffer koji odgovara tvojim slisalicama...

Pa vec sam ovo napravio, kao sto rekoh, i zvuk je stvarno dobar (po mom ukusu) a trenutno nemam $$$ za bilo sta komplikovanije.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa vec sam ovo napravio, kao sto rekoh, i zvuk je stvarno dobar (po mom ukusu) a trenutno nemam $$$ za bilo sta komplikovanije.

Jbg ako vec nemas iskustva trebao si da pitas za savet pre nego sto si napravio to sto si napravio. Kod te seme je jednostavno SVE pogresno tako da nema vajde od shita praviti pitu. Zamisli da si u kamion od 5 tona ugradio motor od juga i odes kod automehanicara da ga pitas sta da prepravis da ide bolje...sta bi ti rekao? :krstix: A i svaka cast tom tipu ko je ovako nesto okacio kao gotov projekat... :hammer:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stavi bateriju (npr od UPSa, alarmne centrale, kola...) pa vidi da li ce da bruji. Ako lepo radi onda da se trudis oko stabilizacije. Obicno 7812 potsprajcovan diodom zavrsava posao.

Konacno neko malo da pripomogne :) Probao sam na jednom akumulatoru, radi bez suma, znaci ipak je napajanje u pitanju. E sad', jel' imas neku semu ili ideju kako bih mogao da napravim neko pristojno napajanje ? :cheers:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imas trimer kojim podesavas izlazni napon jel si to probao?1. izmeri koliki je napon na ulazu regulatora, ako hoces 12V na izlazu, onda na ulazu regulatora treba da imas MINIMUM 15-16V, sto ce reci da razlika napona izmedju ulaza i izlaza regulatora treba da bude Minimum 3 - 4V pozeljno je vise.2. Pretpostavljam da je ta razlika napona u tvom slucaju mala i zbog toga regulator ne moze da radi, tj. javlja se brum.3.Paralelno sa CR5 stavi elektrolit 100uF/16V.4. I da sredis napajanje sema pojacala je Bad Joke... :dash1:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Konacno neko malo da pripomogne :) Probao sam na jednom akumulatoru, radi bez suma, znaci ipak je napajanje u pitanju. E sad', jel' imas neku semu ili ideju kako bih mogao da napravim neko pristojno napajanje ? :cheers:

Napravi po ovome, mora da radi. Sema je iz datasheet-a, pravio sam 1000 puta...

post-684-0-62933800-1306001016_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

da iskoristim da pitam, danas sam imao priliku jeftino da kupim ECC85...el ona upotrebljiva (i kakva je?) u audio svrhe?

Nacelno je to VHF/ UHF cevka ali moze i da se primeni za poneki Audio svakako , naginje mikrofoniji cesto , sve jedno ako je bas jeftino Kupuj . Poz
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imas trimer kojim podesavas izlazni napon jel si to probao?1. izmeri koliki je napon na ulazu regulatora, ako hoces 12V na izlazu, onda na ulazu regulatora treba da imas MINIMUM 15-16V, sto ce reci da razlika napona izmedju ulaza i izlaza regulatora treba da bude Minimum 3 - 4V pozeljno je vise.2. Pretpostavljam da je ta razlika napona u tvom slucaju mala i zbog toga regulator ne moze da radi, tj. javlja se brum.3.Paralelno sa CR5 stavi elektrolit 100uF/16V.4. I da sredis napajanje sema pojacala je Bad Joke... :dash1:

Probao sam i trimer, nista se ne menja. Mislio sam da ne valja trimer probao sam 3 razlicita, uvek isto :0002trtum3:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dmeister, otvori datasheet od LM317 i vidi kako se odredjuje izlazni napon tog kola. Onda pogledaj koliki ti je RR2 (sema napajanja u postu br. 1) pa ce ti biti jasno zasto ti regulator lose radi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma taj "projekt" je netko nacrtal iz zajebancije a tragedija je da se ljudi nasade na toStavljanje cijevi na napone napajanja pri kojima ne moze postic niti 0,1mA struje niti imat ni l od linearnosti, njezino terecenje sa velikim kapacitetima mosfeta, koristenje ubi boze rjesenja sa LM317 ka CCSom ispod mosfeta, pogresno datim vridnostima komponenti u regulatoru grijanja (vec je Sipi navel).....Ta brljotina ne moze "zvucat" drukcije nego ocajno

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...