Jump to content

Vojni otpad u Nisu


Dmeister

Preporučeni Komentari

.kako ne mogu da prodaju fizickim licima? Odes i kupis.@zikaU vojsci je vladao obicaj da se po kratkom postupku prevremeno penzionisu.

Vi ste napisali „hapšeni“... Ja samo čitam...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 51
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Не могу да верујем шта све пишете

На војним отпадима може се купити све и може купити свако,

Молим вас не лупајте глупости и направите разлику између СПЦ-а и војног отпада.

СПЦ је власништво војске.оптад не мора бити

Питање за вас- јесте ли се запитали да се можда неки од војних отпада(рецимо онај у Параћину) зове војни зато што продаје војну опрему,а власник је цивилно лице и нема никакве везе са војском осим што продаје расходоване ствари.

Иначе ево вам још једна информација- у Параћину имате 2 отпада-један где има лампи и један у самом центру где можете наћи униформе,мањерке и осталу неелектронску фурду.

 

Јбг, не могу а да се не осврнем на небулозе,или да останем још неко време у пасиви- одлогован

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

na koji u paracinu mislite kada kazete da ima lampi? onaj na izlazu sa autoputa gde se skrece levo za centar a desno za put ka zajecaru?

tamo sam bio pre par meseci jednom, nasao nista nisam, cevi su u nezavidnom polozaju, u velikom kavezu koji stoji napolju i kisne. ne treba da vam kazem da nema nista od audio cevi koje su meni poznate. tako da ih teoretski ima a prakticno slabo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

na koji u paracinu mislite kada kazete da ima lampi? onaj na izlazu sa autoputa gde se skrece levo za centar a desno za put ka zajecaru?

tamo sam bio pre par meseci jednom, nasao nista nisam, cevi su u nezavidnom polozaju, u velikom kavezu koji stoji napolju i kisne. ne treba da vam kazem da nema nista od audio cevi koje su meni poznate. tako da ih teoretski ima a prakticno slabo.

 

Gosha, on 21 Jun 2013 - 19:42, said:Postavljena slika

Nema ih ni u Paracinu. Proverio.

 

Zare je u pravu, a i Gisha. Nema na otpadima lampi. U Paracinu je bio jedan sanduk svakojakih ali nista posebno, uglavnom onih tetroda i pentoda/trioda i sta ti ja znam sto se koriste za raadio stanice i druga VF uredjaje. Sad znam da ovde neko i  od toga moze da napravi nesto sto svira ali to su u glavnom izbegavajuce lampe. E da, imalo je brdo lampi iz radara i osciloskopa.

 

@Anubis, upravo taj otpad.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U stvari, nasao sam ja 4 komada 1579 = specijalka 6N9S (USA 6SL7).

 

 

Special order for the space industry of  the USSR   :notthinking: 

 

Izvor: http://www.ebay.com/itm/RUSSIAN-TUBES-1579-6SL7-6N9S-DOUBLE-TRIODE-TUBES-Lot-of-2-NEW-in-BOX-/161051576798?pt=Vintage_Electronics_R2&hash=item257f6c09de

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

na koji u paracinu mislite kada kazete da ima lampi? onaj na izlazu sa autoputa gde se skrece levo za centar a desno za put ka zajecaru?

tamo sam bio pre par meseci jednom, nasao nista nisam, cevi su u nezavidnom polozaju, u velikom kavezu koji stoji napolju i kisne. ne treba da vam kazem da nema nista od audio cevi koje su meni poznate. tako da ih teoretski ima a prakticno slabo.

Да Греј, то је тај отпад.

Што се тиче лампи,оне спадају у електронску фурду и као што само име каже то је фурда.

Како неко складиште расходује неперспективна средства тако она одлазе на одређена места.

У преводу, било је ту и 300В и ел34,12АТ,12АХ и разних лампи аудио феле.

По старом добром обичају ко пре девојци његова је.

Члан овог форума редовно посећује тај отпад и покупи све што ваља,касније препродаје нама.

Нећу да га именујем јер би испало да га прозивам.

Није ми то намера и није ме брига што то ради,наводим само за пример да ако има може се ту наћи.

Ако нађе он значи има.

Како не долазе са фабричке траке-има за оне који су редовни посетиоци или онима којима се посрећи.

 

Други отпад је у самом центру града,тачније кад се скрене од ТЦ КОЦКА ка аутопуту неких 300м.

На њему можете наћи делове војне одеће,мањерке,делове за мотоцикле,кампањоле,старе шлемове,маске и сл.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...