Jump to content

Samogradnja Zvucnika


Mikorist

Preporučeni Komentari

Jel ljudi il se ja ne razumem u citanje karakteristika ili ste svi vi prevideli cinjenicu da je niski tweeter sposoban da radi od 3000 do 20000 Hz, pa gde onda da rezna bude na 2500??? Imace rupu od dobrih 500 Hz jer nece imati ko da svira u tom opsegu! Gresim li ne? ja bi gurnuo reznu na nekih 3000 pa kom opanci kom obojci...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 101
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Jel ljudi il se ja ne razumem u citanje karakteristika ili ste svi vi prevideli cinjenicu da je niski tweeter sposoban da radi od 3000 do 20000 Hz, pa gde onda da rezna bude na 2500??? Imace rupu od dobrih 500 Hz jer nece imati ko da svira u tom opsegu! Gresim li ne? ja bi gurnuo reznu na nekih 3000 pa kom opanci kom obojci...

Ne razume
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne razumeš se u čitanje karakteristika. U moje vreme, lepo je bilo slovima i brojevima napisano, rezonantna frekvencija Fo=1KHz, Prenosni opseg od 1KHz do 20KHz, preporučeni rez 12dB/oct 2K5Hz/Ptot=50W, rez 12dB/oct, 5KHz/Ptot=100W ... ako pričamo o AZ011/25 onaj mali koji je pravljen kasnije sa manjom kalotom nikada čak i nisam video uživo...

Ama pogledah samo ono sto je napisao Mikorist...3000 do 20000 pise za AZ011??? Ko koga tu jastuci nemam pojma....
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

drž se ti brate Linuxa ...Što kaže narod, i na tarabi piše pichka pa...Ne veruj u sve što piše na internetu. Ima kome leva ruka brže odkuca pa ispadne svašta... :confused1::confused1:

Ja samo znam da je meni levom k`o tudjom... (mislim to ono hebem, hebem pa promenim ruku) :confused1::confused1::msn-rofl:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja samo znam da je meni levom k`o tudjom... (mislim to ono hebem, hebem pa promenim ruku) :confused1::confused1::confused1:

To Impulsu brza leva... Kada kuca po tastaturi
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kakve su cijene drajvera u Dayens-u (Visaton, Vifa) u odnosu na preko, odnosno isplati li se kupovati odavlen il pak odonud uz sve zulume i harace majke Srbije?

Visaton mi se čini malkice skup, za Vifu ne znam, ali ja sam kupio 16 komada Peerless drivera od 6.5", odmah dobio 10% rabata i isporuku u narednih 48 sati nakon prvog poziva, manje od 24 sata nakon potvrde narudzbe. Preračunavanjem između najnize internetske cene od nekih malo manje od 19
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Inače, nisam ni na koji način povezan sa Dayensom, ne proizvodim zvučne kutije za prodaju ili na narudzbu, iznosim samo svoje iskustvo sa gospodinom Dobrin Dejanom.

Mislim da bi crnom ovaj disklejmer lego u potpis onako bash pravo <_< sry za off...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Samo se vi zahebavajte. Zodiac nikad ne spava

...E, dosadni ste sa tim zodijacima, horoskopima i ostalima. Imamo ovde forum gde nas niko ne dira, i ne sme da nas dira, batalite više šta je bilo, ko je kriv, ko nije, ko se ne ume ponašati kao civilizovana osoba... bla bla bla bla... <_< Molim da se konstatuje da ne koristim šarena slova, dakle, kao član foruma vas molim...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

Kada sam procitao ovo....Ovu stranicu pokrecem da bi pocetnici mogli da se upoznaju uopstenosa samogradnjom zvucnika od pocetka - mislim da je ovakvih mesta malo...Obradovalo me je... :rofl: zasto je ovde uletela prica sa onim nasim drajverima ....a pritom se i nastavila...jbg...zar to nije mogao biti poseban post..a ovde da se davala konkretna objasjenja..u vezi samogradnje zvucnika...da ne nabrajam sad....verujem da je to bila namera Mikorist-a...Nebih nikoga da vredjam ovom primedbom....forum je veliki..i ima mesta za sve vrste pitanja i odgovora...Ali voleo bih da ovde dodju malo konkretnije i stvari....Ok bez ljutnje ....mislim da je jasno sta sam hteo da kazem...Pozdrav svima... :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kada sam procitao ovo....Ovu stranicu pokrecem da bi pocetnici mogli da se upoznaju uopstenosa samogradnjom zvucnika od pocetka - mislim da je ovakvih mesta malo...Obradovalo me je... :rofl: zasto je ovde uletela prica sa onim nasim drajverima ....a pritom se i nastavila...jbg...zar to nije mogao biti poseban post..a ovde da se davala konkretna objasjenja..u vezi samogradnje zvucnika...da ne nabrajam sad....verujem da je to bila namera Mikorist-a...Nebih nikoga da vredjam ovom primedbom....forum je veliki..i ima mesta za sve vrste pitanja i odgovora...Ali voleo bih da ovde dodju malo konkretnije i stvari....Ok bez ljutnje ....mislim da je jasno sta sam hteo da kazem...Pozdrav svima... :rofl:

:rofl: Evo sta je sve u postu:

zapremina premalena , skretnica ni skolska....Scan-Spek....bas ima olovne plombe ......Visaton, Vifa...Niko ne sme da vas bije!

Naravno da cu i ja da predjem na Focal i Vifu NO ne dobih ja predlog najbolje skretnice za Zvucnike iz prvog posta :rofl:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 months later...

Jes da je malo starija tema al moram da kazem da sam i ja ocekivao malo vise informacija iz ove teme.Da se napise(ili objasni,ako nije problem) recimo koje zice idu unutra za vezivanje zvucnika,mislim na debljinu,kvalitet,broj licni,njihovu debljinu i sl.Ili recimo neki deo o skretnicama da se napise al od pocetka u DIY verziji,za nas koji ne posedujemo bas mnogo iskustva a zeleli bi da nesto poradimo na tom planu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

znas kako to ide na forumima - obicno neko postavi pitanje , pa mu neko odgovori kako najbolje moze - u skladu sa znanjem i vremenom ;najvise sto mozes ocekivati po pitanju celovitosti obrade neke teme je ako neko predstavi gotov projekat , sa sve sitnicama .....da se ima vise vremena za piskaranje/pisanje verovatno bi bilo i vise tutorijala ..... a cinjenica je da na netu mozes da nadjes maltene svaku informaciju koja ti je potrebna ;na kraju se svodi na to - gde god nesto procitao , moras sam da proveris ono sto te interesuje i doneses svoj sud .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...