Jump to content

Pomoc oko izbora za neki jaki SE sa triodom


dunavko

Preporučeni Komentari

dosle mi do ruku par 851 trioda pa sam u trilemi dal' da pravim SE od 100W ili PP od 'iljadu pa reko da vidim sta drugi misle.evo na slici a ona lampica manja je el34.Tu sam i skupio deo materijala ,cisto onako da se vidi

post-468-0-09628900-1299225598_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 55
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Ako se radi o paru lampi onda je sasvim normalno da se pravi SET, jer bi se kao PP dobio samo mono pojačivač, zar ne? Ili, možda, imaš nekoliko parova 851-ica?Uprkos svemu navijam za SET ... nikada nisam čuo bilo kakav SET od preko 20 i kusur W po kanalu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

dosle mi do ruku par 851 trioda pa sam u trilemi dal' da pravim SE od 100W ili PP od 'iljadu pa reko da vidim sta drugi misle.evo na slici a ona lampica manja je el34.Tu sam i skupio deo materijala ,cisto onako da se vidi

Zanimljivo, :sporty095_2: moram konstatovati da je to prilično zahtevan i skup projekat,pa samo za grejanje treba 15A,anodna struja 250mA na njenih 2000-2500V ,to je pozamašan mrežni transformator ,a o izlaznom i da ne govorim .U svakom slučaju zanimljiv projekat ,pratiću ga i baš me zanima zvučni dojam. :dubbio:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako sam dobro informisan, niko u Srbiji do sada nije napravio takvo pojačalo, doguralo se tek do triode GM70 , pa bi ovaj projekat bio posebno zanimljiv širokom auditorijumu.Pitam se da li bi to sviralo zakačeno za neki Apogee?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako sam dobro informisan, niko u Srbiji do sada nije napravio takvo pojačalo, doguralo se tek do triode GM70 , pa bi ovaj projekat bio posebno zanimljiv širokom auditorijumu.

ne,ne nije tako.ima u Srbiji sličnih projekata ,ali to radi ,recimo Nat pa se u ta pojačala teško može zaviriti.Možda se i ne treba zavirivati, otprilike se i zna šta ima unutra ,ali nema se prilike to čuti ,a mene lično to zanima. :sporty095_2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ma ja sam jos u dilemi....Sta ce mi 100w kad mi i ona 3w sa 6s4s jaka,mozda bi mogao kao radijatore i za ukras,2000v pa stavim dve zice paralelno i onda komarac privucen UV i IR zracenjem cvrc....Razmatramo.......znate da ce struja da poskupi a deca mala.....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ma ja sam jos u dilemi....Sta ce mi 100w kad mi i ona 3w sa 6s4s jaka,mozda bi mogao kao radijatore i za ukras,2000v pa stavim dve zice paralelno i onda komarac privucen UV i IR zracenjem cvrc....Razmatramo.......znate da ce struja da poskupi a deca mala.....

Znači ova tema je mamac za šarančiće? :blink:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne,ne nije tako.ima u Srbiji sličnih projekata ,ali to radi ,recimo Nat pa se u ta pojačala teško može zaviriti.Možda se i ne treba zavirivati, otprilike se i zna šta ima unutra ,ali nema se prilike to čuti ,a mene lično to zanima. :sporty095_2:

Potpuno sam zaboravio na njih, svaka čast na memoriji, dragi kolega.Prepostavljam da misliš na ovo:

post-93-0-63896900-1299245822_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Potpuno sam zaboravio na njih, svaka čast na memoriji, dragi kolega.Prepostavljam da misliš na ovo:

ne baš to ,ali može da posluži za primer :sporty095_2: to je QB5/1750 (popularnija kao kubejka) tetroda u single endu ,preko 100W.a ja sam mislio na ovo .To je trioda ,450TH u single endu preko 150W

post-137-0-68318400-1299253842_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ipak, jedna od najvećih, ikada pravljenih, koliko znam je Eimac 2000T. Strašno, samo kad se pomenu cifre:

grejanje samo 10V, ali 26A (!)

http://tubedata.tubes.se/sheets/090/2/2000T.pdf

Mada ni ove WLW3 nisu pod manom:

Postavljena slika

Postavljena slika

250.000W, vodom hlađena, radi na beznačajnih 18.000V!

Takve više ne prave. Najveća koja se još proizvodi je navodno Eimac 8974...

Postavljena slika

grejanje 16.3V (ha-ha-ha) struja grejanja: (fanfare!) 600A!

http://home.comcast.net/~n6jv/8974.html

Zaključio bih da i kad izgleda da je veliko, pitanje je sa čime se poredi. Mislim da je u granicama normalnih ograničenja najveća lampa oko koje bi se vredelo lomatati (trioda) 300B. sve preko toga je čista perverzija.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ozbiljno,nesto se dvoumim,kad pomislim samo na elektrolite za taj SET ali opet kako bi to moglo da zvuci.....A treba mi i dnevna soba bar 100 kvadrata...a kojom lakocom bi to guralo 40-50w.....a..Jos nisam prelomio,cevi cuvam,taj par pa cu da vidim.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ozbiljno,nesto se dvoumim,kad pomislim samo na elektrolite za taj SET ali opet kako bi to moglo da zvuci.....A treba mi i dnevna soba bar 100 kvadrata...a kojom lakocom bi to guralo 40-50w.....a..Jos nisam prelomio,cevi cuvam,taj par pa cu da vidim.

Ima Zen neke kondenzatorčiće, po kilo svaki :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...