Jump to content

Pomoc oko izbora za neki jaki SE sa triodom


dunavko

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 55
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

dosle mi do ruku par 851 trioda pa sam u trilemi dal' da pravim SE od 100W ili PP od 'iljadu pa reko da vidim sta drugi misle.evo na slici a ona lampica manja je el34.Tu sam i skupio deo materijala ,cisto onako da se vidi

Prevelike zelje za snagom najcesce dovode do toga da se stori hrpu troskova a konstrukcija se obicno nikad ne zavrsi. Puno realnije bi ti bilo ogranicit se na snage od maksimalno 20 do 30W (di su problemi sa napajanjima, izlaznim trafima i pobudom jos uvik rjesivi u nekim realnim financijskim okvirima). To ca je izlazna cijev vrlo malo iskoristena po pitanju snage je ustvari samo prednosr jer ju se moze drzat u maksimalno mogucem linearnom rezimu.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

savrseno ispravno,u vezi namestanja radnog rezima,a da ne govorimo o dugovecnosti lampe koja vrlo lako moze da nadzivi vlasnika.Pa cu i to uzeti u obzir prilikom donosenja odluke,mislim za nas preko pedesete i o tome treba razmisljati a ne samo o tome dal' ce se pregrejati tranzistor kao ovi silicijumsko-germanijatrijski audioljubitelji sirokih propusnih opsega bogatih harmonicima,sto u cujnom sto u necujnom opsegu.pozdrav

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

geranijumsko hrizantemskih sa lepim jovom u pozadini.karirani stolnjaci,pihtije i kiseli kupus za meze uz sumadijski caj dok konobar samo cirkulise a u sredini kafane bubnjara udara s-tam ritam podrske staroj radioli marke tesla ,koja trepcuci onim svoijim jedinim oko izbacuje dalape tonove raznih prstohvata davno zaboravljenih harmonikasa ,koji su bili majstori u svakom smislu pa ma sta ta rec,majstori,znacila.I onda zlocin.Pojavljuje se mladi audofil sa cd plejerom pod miskom,vadi iz jakne paklo marlbora ,baca ga na sto i bahato narucuje cccococooclllulullu....Ono jedno oko radija zatrepta pre egzekucije.....CDplejer je bio rastavljen na najsitnije silicijume i bacen u bubnjaru...Spokoj je ponovo tu..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Na talasima elektrona,uljuljkan u beskrajnost blagog vakuuma ogranicenog staklenim beskrajnim zidom,Gospodin Zvuk ponosno prelazi zacrtani put pri tom komentarisuci:uvek kod ove stanice Katode bude prevruce.Sva sreca sto se malo ohladim dok prolazim pored Resetke,jes da tu ima nekih promena brzine ali sve u svemu kad stignem na Anodu ja sam savrseno spreman da pruzim maksimum koji se ocekuje od mene.Kako li je onim mojim rodjacima koji jadni moraju da prodju teskobu kristalnih resetki metalne celije u tranzistoru.Oni nit sunce nit mesec ne vide i niti su vidjeni.Nije ni cudo sto su njihovi rezultati jadni.Ali sta se moze drugo i ocekivati od te situacije,prema svecu i tropar.... Malo opisno na nivou koji je razumljiv sa skoro sve audiofile...Skoro sve....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 5 months later...

moram prvo da napravim visokonaponski ispravljac pa da snimim karakteristike lampi posto imam samo dve da bi se uverio da su obe ispravne.iako su nove,ko zna...gde da nadjem drugu ako dodje do necega...ja napravio stereo ,kad ono krc pa posle mono..to mi je bio najveci problem prilikom donosenja odluke o pocetku izrade .Za Pobudnu lampu onaj italijan koristi 211 i transformatorsku spregu.To mi je skupa varijanta i kada budem snimio karakteristike videcu sa kojim anodnim naponom da radim i gdedapostavim radnu tacku i po tome cu da vidim koje pojacanje mi je potrebno i prema tome bi odabrao neku drugu,jeftiniju varijantu. nego,jeste li videli izlazne blokove za ovaj RIZ-ov razglas,dve EL34 u izlazu.Nema cevni drajver nego transfomator za pobudu.Ne znam kakva je izlazna impedansa.Idealno za par mono blokova,malo prerade...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Resio sam, izgleda da cu da pravim SE sa 851,nabavio sam dobar mrezni trafo,sasiju od RIZ-ovog razglasa iz 50 godine sa sve uredjajima u njemu.

Evo i mrezni trafo,25 kila,za sada

Za Pobudnu lampu onaj italijan koristi 211 i transformatorsku spregu.To mi je skupa varijanta

Ove prve dvi quote (pogotovo druga) poprilicno naznacuju da oces izvuc cim vise snage. A treca naznacuje da ce rezultati tesko bit dobri.

Kako san vec u ovoj temi bil rekal, nima nekog velog smisla poc ganjat cim vecu snagu ako se zbog nekih razloga (npr financijskih) ne moze postic da ta snaga bude kvalitetna. I ovako ce se potrosit ne mala sredstva a rezultat ce tesko bit ista vise od prosjecnoga (ako i to).

Sa snagama koje te lampe mogu ostvarit triba zaboravit na bilo kakva razmisljanja o ustedi jer pri tim snagama kvalitetni SET ne moze bit jeftin. Nazalost je to tako.

Ako u istom okviru cijene izrade triba birat izmedju nekvalitetnog 100W SET-a i kvalitetnog 20-30W SET-a, mislin da bi izbor tribal bit jasan

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...