Jump to content

Muzika na maternjem...


Preporučeni Komentari

  • Odgovora 274
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

I Feud - fantastični kao uvek:

 

U današnje vreme uticaj medija je najveća atomska bomba čovečanstva. Ovaj singl ima funkciju da ukaže na posledice kulturnog genocida medija i gde sve slepo nekritičko prihvatanje virtuelne realnosti može odvesti današnjeg čoveka jer se realan život ne može odbaciti i zameniti nekim serviranim, virtuelnim.Pesma i spot su namenjeni vama koji ste često neshvaćeni samo zato što ste odustali od namere da budete glupi i što ne prihvatate da gutate sve šta vam se servira. Birajmo život a ne njegovu imitaciju..

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Odlično imenjače! Sjajan spot sa jednostavnom i točnom porukom ili komentarom. Zero like it! 

 

 

(Jedino su dečki mogli uzeti pokoji sat instrukcija iz košnje. Stalno zabijaju vrh kose u zemlju umjesto da ju voze na peti. :D )

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

hahaha :DProvalio sam da nemaju pojma sa košnjom ali su zato u duck formaciji :D

 

 

Formacija je subverzivna poruka o sposobnostima prirodne organizacije u neophodnoj obrani načela koje se u spotu predstavlja nasuprot umjetnim likovima bez stava, snage i reda. Za svaki slučaj je zbog onih koji to ne prepoznaju na prvi pogled dodan neobičan rekvizit za brušenje kose kako bi se (ne)izrečeno potcrtalo i time naglasilo kao važno.Pogledaj kako komšija ulazi u dvorište, muški se bratimi sa gazdom, pa bez pitanja uzima kozje mlijeko od komšinice. Pravi jaki, neobzirni mužjak koji uzima što mu se svidi i time pokazuje snagu da može zaštiti ono što je njegovo.

Žene se u moderno doba plačljivih muškaraca bez dovoljno prihoda i/ili socijalne moči osječaju nezaštićeno. Ovdje im je pokazano kako izgleda prirodni zaštitnik koji se ne ispričava uzeti to što mu treba. 

Sve u svemu, dobar kontrast onome što gledamo u tabloidima, ali kao i sve drugo, jedina pozicija kad je klatno u ravnoteži je ona u sredini. ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I ne samo to... Uzimanje bez pitanja, kao da je njegovo, jer su prijatelji.

 

Kad odem kod najboljeg druga ne tražim mu da ide da stavi kafu već znam gde su džezva, kafa i šećer i pitam ga hoće li i on.

 

Svi ljudi su vrlo osetljivi po pitanju svojine. Ovakvim prikazom mislim da želi da pokaže i to koliko je lepo kada nemaš nikakve restrikcije prema drugoj osobi - poverenje. Pogotovo kad taj neko to zaslužuje.

 

Ramirez nije lud :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dopunio si me i potvrđujem da je tako.Podsjetio si me na prijatelja sa kojim se zbog životnih okolnosti više ne viđam često, koji je znao ući mi ujutro u kuću, pozdraviti starce, produžiti ravno u kuhinju da naprabi kavu, pa o da sa đezvom i šalicama ući u sobu. Ako sam još spavao jednostavno bi lupio nogom po krevetu i otišao do linije da pusti neku mjuzu. Zatim bi sjeo, rastočio kavu, zapalio cigaretu i pitao "Štaćmo danas rad't?" dok sam ja bunovan pokušavao shvatiti trebam li potražiti oružje, sanjam li ili je već vrijeme za poć u školu. :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dopunio si me i potvrđujem da je tako.Podsjetio si me na prijatelja sa kojim se zbog životnih okolnosti više ne viđam često, koji je znao ući mi ujutro u kuću, pozdraviti starce, produžiti ravno u kuhinju da naprabi kavu, pa o da sa đezvom i šalicama ući u sobu. Ako sam još spavao jednostavno bi lupio nogom po krevetu i otišao do linije da pusti neku mjuzu. Zatim bi sjeo, rastočio kavu, zapalio cigaretu i pitao "Štaćmo danas rad't?" dok sam ja bunovan pokušavao shvatiti trebam li potražiti oružje, sanjam li ili je već vrijeme za poć u školu. :rofl:

 

Od toga malo šta ima lepše :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Lijepše bi bilo da mi je to radila njegova sestra. :buehehe:Vidim bezbroj tipfelera gore. Pišem sa telefona....krenuo sam u školu. Hehehehe

 

Zato sam i rekao "malo šta" - taman posla da mi nema ništa lepše od toga :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

Ko svira instrumental koji ide na kraju koncerta Azre u Kulusicu, posle poslednje pjesme "Obrati paznju na poslednju stvar" ?

Ako, gluho bilo, nemate cijeli koncert cuje se i na kraju pomenute stvarke.

Nadam se da nisam (puno) fulno podforum, ne znam gdje da postavim pitanje, a pojede me moja babunska radoznalost.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...