Jump to content

Narajan audio A klasa


tadijasid

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 9
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

ako se dobro secam - Zagrebacka manufaktura ..... bese jos u Samu napisa ili u tadasnjoj fifi stampi

podseca na neke relativno skorije nemacke uradke ....... ili obrnuto :sarcastic_hand:

toliko - ne znam nista vise

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Meni se čini da je ova firma radila u Sloveniji, negde u drugoj polovini osamdesetih, a takođe, sećam se nekoliko tekstova o njima u magazinima Trend (ZG) i Avto Magazin (LJ). Sećam se da su imali nekoliko modela preampa i izlaznih pojačala - sve na bazi solid-state ... ovaj na oglasu je bio najveći. Jednom sam ih slušao u beogradskom SKC-u, i tada su nastupali u saradnji sa Kuzmom, Koratom, Oakley-em iz Zagreba, Lovrinčevićem iz Osijeka ... Ipak, sve je to bilo odavno i nemam bilo kakvih drugih informacija.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U pitanju su dva zagrepcanina krajem osamdeset su imali lepu proizvodnju, dugo godina sam radio na jednom njihovom ampu. Bio je 2 x 175 na 8 ohma. dva torusa simens sikorel kondovi i hitachi mosfet trandze. Imao je oko 25 kg. pasivno hladjenje. Znam da smo se culi sa njima negde krajem dvedesetih jer ovaj nas je unistio tj. otopio velike VU metre koje imao na sebi( dobrooo se grejao), pa smo hteli da ih zamenimo. Naisli smo na cudjenje da uredjaj nikad nije crkao i znam da je pojacalo jos uvek ispravno. Nisu imali te Vu metre. Cak je u SAM-u i bio test pojacala i tad su ga hvalili.Jos uvek imam taj SAM negde. U stvari, stavarno je dobro svirao.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...