Jump to content

TDA 7294 - predlozi, saveti, sugestije ...


чика-Брка

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 81
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

izvini sto ti trujem temu, ali ne mogu da ne pitam - po cemu je taj F5 specijalan sem sto je A klasa, evo ovde vidim tema ima 1000 strana http://www.diyaudio.com/forums/pass-labs/121228-f5-power-amplifier.htmlu cemu je fora?

Sagradiš ga i posle piškiš firnajs :)... a može i firnajz... Šta ti po ukusu.- 4 tranzistora po kanalu.- nema kondova na putu signala.- ultrajednostavno pokretanje/ugađanje- ne mari za tip i impedansu zv. kutije koju treba da potera- odličan odnos disipacije u odnosu na dobijenu izlaznu snagu (62Wdiss/25W/8R)- izvrsno svira...Odličan komad hardvera da se uradi u A klasi za nekoga ko je A klasu samo video po časopisima... Čak i ne ispadne nešto dramatično skupo... Ja sam u moje narajcao po 16 komada od 33mF, uklopio se, manje više u 400€ za stereo izvedbu...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Na svakoj pločici ima po dva komada od 1000uF+0.47uF za dekuplažu.

Eto Vam i resenje problema. Ti kondovi ne smeju imati masu na plocici pojacala vec isto u centralnoj tacki mase. ili probajte da signalne mase vezete u sredinu izmedju ta dva konda na plocici ali tada treba i zvucnicka masa da ide iz istog mesta. Prvo napisano sigurno resava problem a to je i cini mi se i Borko napisao kad je pravio neki preamp pa stavljao dodatne kondove naplocicu
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Eto Vam i resenje problema. Ti kondovi ne smeju imati masu na plocici pojacala vec isto u centralnoj tacki mase. ili probajte da signalne mase vezete u sredinu izmedju ta dva konda na plocici ali tada treba i zvucnicka masa da ide iz istog mesta. Prvo napisano sigurno resava problem a to je i cini mi se i Borko napisao kad je pravio neki preamp pa stavljao dodatne kondove naplocicu

Ajd, da probam i to, da skinem elektrolite od 1000uF sa pločica. :scratch_head:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Eto Vam i resenje problema. Ti kondovi ne smeju imati masu na plocici pojacala vec isto u centralnoj tacki mase. ili probajte da signalne mase vezete u sredinu izmedju ta dva konda na plocici ali tada treba i zvucnicka masa da ide iz istog mesta. Prvo napisano sigurno resava problem a to je i cini mi se i Borko napisao kad je pravio neki preamp pa stavljao dodatne kondove naplocicu

Mojih par GC-a je tako rađeno i ni traga od bruma. Čak i svira bolje kad se odatle vuče masa za zvučnike.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Petnaestak minuta posla, odlemio i povadio elektrolite od 1000uF sa pločica, ostavio dekapling blokove od u47, vratio sve na mesto i jedino što mogu da kažem je da je Impuls definitivno znao šta ne valja. Otvoren ulaz, zatvoren (kratkospojen), uopšte nema razlike, bruma nema. Nema ni zujanja kada se uključi pumpa. (ova naša, kućna za vodu) ... Šta da kažem nego hvala. To mi nikada ne bi palo na pamet...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije Impuls džabe Balt-Baltazar :Viannen_loungelizard:

Naravno. Impulsovo iskustvo i znanje nikada i nisu bili upitni. To što svako od nas voli malo drugačije, ne čini nas manje sposobnim i stručnim; svako je majstor svog zanata :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Petnaestak minuta posla, odlemio i povadio elektrolite od 1000uF sa pločica, ostavio dekapling blokove od u47, vratio sve na mesto i jedino što mogu da kažem je da je Impuls definitivno znao šta ne valja. Otvoren ulaz, zatvoren (kratkospojen), uopšte nema razlike, bruma nema. Nema ni zujanja kada se uključi pumpa. (ova naša, kućna za vodu) ... Šta da kažem nego hvala. To mi nikada ne bi palo na pamet...

To sam u stvari hteo da ti kazem kada sam napisao

"signalne mase sa pojedinih pojacavaca odvojiti galvanski od mase napajanja".

Prakticno, prica bi se svela na isto kada bi tacku gde se spajaju + i - od elektrolita na plocici izdvojio od mase na plocici i direktno sproveo do ctm.

Svojevremeno meni je pomoglo ono sto sam procitao na 19. i 20. strani datasheet-a za LM3886.

Problem je resen i nesto se naucilo.

Impuls= :king:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pošto je problem sa zujanjem bio u pretpostavkama asociran sa pojavom DC komponente u mreži (a nije nemoguće) izvršen je 24 satni test grejanja u leru. Pumpa radi već nekoliko sati opskrbljujući prskalicu u dvorištu, međutim, pojačalo za sub, sa sve otvorenim ulazom ne pokazuje bilo kakve znakove zujanja zbog mnogosatne uključenosti. Trafo je, rekao bih, tek stepen ili dva iznad temperature vazduha, dakle blago mlak, ali može biti i samo da me osećaj vara. Hladnjak je za nijansu hladniji, dakle, hladan. Na izlazu na 200mV području, na sva četiri kanala 0VDC... Ja sam prezadovoljan.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

Pozdrav svima :) Mozda sam zakasnio a mozda i nisam ukoliko nekome treba imam bash lepe plocice za TDA7294 evo i neka moja izvedba slike su vec postovane na mom facebook nalogu tako da cu samo da pastiram direktan link do slike ;)http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/182247_183100581728849_100000867259919_398505_1173785_n.jpghttp://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/180113_183100628395511_100000867259919_398506_6623097_n.jpgTo je otprilike shto sam uslikao :) Nadam se da vam se dopada...A za one koji zele da se igraju ovim kolom evo seme i pcb-a ali u stereo varijanti je radjeno ja sam odradio stereo pa sam odfikario pola ploche jer je to zavrshilo u nekom woofer-u :)Evo linka pa uzivajte:http://mirley.firlej.org/mini_wzmacniacz_2x100w

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 months later...

Proguglaj malo i nadji APEX-ovu shemu.Radi perfektno i stereo i u bridzu.Uradio sam sa 400VA trafoom,22000uF X 2 dva kanala u bridzu na 2 masivna hladnjaka.Nema zujanja,brujanja i zvuk je na mojim BOSE 601/III cist i definisan.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 months later...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...