Jump to content

Aleph 5


zocky

Preporučeni Komentari

Heh...cek da Stein cuje kako pljujete f5  :to_become_senile:

To nikako neće na loše izaći, samo će konačno da sklopi njegov A5 koji mu čami negde u fiokama... i možda se desi da i on pljucne koji put :sarcastic_hand:F5 je odličan amp, A5 je bolji, ova konstatacija se odnosi isključivo na uređaje koje sam ja sklopio, u nekoj drugoj situaciji možda nije tako. Što se različitosti ukusa tiče, to i da ne pominjem...Za neku generalnu tvrdnju bilo bi neophodno čuti više različitih radova od obe sorte. 
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 286
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Welcome to the Club. :to_become_senile:  :sarcastic_hand:  :rofl:

Hvala! Zadovoljstvo je moje :rofl:Šta bi moglo da se pravi a da svira bolje od A5, čisto informacije radi pitam.Ampove sigurno više neću raditi dok ostatak sistema ne dovedem na nivo ovog Alepha.  :rofl:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo, čovek se javio i rekao.A5 je stvarno dobar i zaista bih voleo da se pojavi neki amp koji će u samogradnji moći da se realizuje a da u svemu bude osetno bolji od ovog (kao što se desilo sa F5).Hvala Bobane, uspeh je na obostrano zadovoljstvo. Obzirom na tvoje dosadašnje radove, mogu samo da mislim kako će tvoj primerak da izgleda kad ga uradiš.

Zocky, može koja sonična usporedba sa Krellom kojeg si složio?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Impulse lepi su to monoblokovi...al i tvoj buduci Hafler ce biti babaroga :to_become_senile:

Cuvam 2sa1302 i 2SC3281 originalne vec 15 godina. 18 parova NPN-PNP, 12 pari treba i jedan komplet za rezervu. Treba ih negde utrositi. Naravno i sve ostale drajverske i pobudne tranzistore po 50 komada. Za uparivanje nece biti problema.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ziki,nisam vešt u opisivanju zvuka rečima, postoje osećaji koji se ne mogu izreći :to_become_senile:Sve što je Krellu falilo Aleph ima, pogledaj kako je Nešić to opisao. Zajedničko im je jedino snaga, ne dešava se da im ponestane ni na tren.Da se razumemo, nije KSA50 loš amp, daleko od toga, samo što to nije zvuk koji se meni dopada. Pre par godina sam na "audiofilu" postavio temu Krell vs Aleph 5, odgovori tamošnjih audiofila su bili podeljeni do kraja. Ne znam koliko njih je imalo prilike da čuju ta dva uređaja u samogradnji ali u ovom našem hobiu se definitivno mnogo toga svodi na stvar ukusa kad se pređe određena kvalitativna granica.Moj konačni odgovor bi bio da ne vrede priče šta kako svira, mora da se čuje vlastitim ušima, ako nema gde da se čuje onda mora da se napravi da bi se čulo :sarcastic_hand:Sve priče i sva tuđa iskustva, po meni, jedino mogu biti smernice u radu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za Impulsa.Servisirao sam ECI1, a koliko vidim svi ostali Elektrocompanieti su isti ili su vrlo slični koncepcijski.Zvučno ECI1 ne može ni prismrditi blizu Alephu, a konstrukcijski i inženjerski ECI je bespotrebno kompliciranje koje nikada neće zbog toga dobro svirati. Nikada.I još jedna stvar, situacija se popravila kada sam umjesto originalnih 2sa1302/2sc3281 ubacio nove Onsemijeve MJE1302/3821 koji su u svemu bolji tranzistori od Toshibe.Toliko, da se zna.... :to_become_senile:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala! Zadovoljstvo je moje :to_become_senile:Šta bi moglo da se pravi a da svira bolje od A5, čisto informacije radi pitam.Ampove sigurno više neću raditi dok ostatak sistema ne dovedem na nivo ovog Alepha.  :sarcastic_hand:

Iz slične znatiželje radio sam Borinu Thetu, koja po meni koncepcijski nudi nešto novo što bi moglo konkurirati single ended koncepciji Alepha. Radi se o pojačalu bez feedbacka sa Error correction topologijom od Hawksforda. Biti će interesantna i pojačala koja će u sebi imati tranzistore sa thermal trackingom radi pojednostavljenja biasiranja. Neke kompleksne topologije nisu mi interesantne jer me iskustvo uči da preveliko kompliciranje ne svira dobro.Možda neka sofisticirana digitala, tko zna. Baš puno i ne pratim novosti u zadnje vrijeme.....
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Volim da pravim ampove ali je poželjno da to uvek bude nešto novo za mene. Znam da puno ne znam i neću za sad pokušavati da nešto sam smislim. Pojaviće se pre ili kasnije neki novi izazov a do tad ima šta da se radi.Zorane hvala za odgovor.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Prati što radi Bora, on je uvijek barem tri-četiri godine ispred ostatka samograditelja. Neki dizajni mu možda i nisu sasvim originalni na prvi pogled, ali i male izmjene nekada znaju polučiti vrhunski rezultat. Ali čovjek prati i zna znanje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Što se Bore tiče, sve naj!Od njegovih projekata sam radio modifikaciju Passovog SE-a sa bipolarcima, fino je to sviralo. Spremao sam se i za "Studio" ali me totalno zaokupila A klasa.Čitajući tvoje postove po forumima, ako sam dobro skontao, Theta je kod tebe zasvirala, kakva je u odnosu na A5?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zocky :to_become_senile: kapa dole ; a najlepše od svega mi je to što si ti toliko zadovoljan(oduševljen) sa Alephom 5 :sarcastic_hand:... takođe hvala i Zoranu na lepim člancima i podršci koju pruža manje iskusnim samograditeljima . :rofl:Nego momci, zanima me da li ste imali prilike da poslušate Aleph J (odnosno Babelfish J) i uporedite sa pomenutim pojačalima( Aleph 5, Krell, F5). :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Neke stvari Theta radi bolje, a neke ne. Theta je prije svega bass killer amp. Zbog takvog basa čini se kao i da dinamički bolje odradi ostatak spekra. Aleph odiše svježinom, transparencijom, stage je beskrajan. To uvijek iznova jako uveseljava pri slušanju, toga se ne možeš zasititi. Aleph univerzalno dobro radi sa svim zvučnicima, Theta je za oživljavanje mrtvaca. Možda sa iritantnim zvučnicima čak i pogorša stvari. Iako je prošlo već dugo vremena otkada je Theta proradila neke stvari još nisam odradio do kraja. Ništa me ne tjera da radim na tome (sustav svira), pa čekam trenutak kada ću se zaželiti ponovo uzeti lemilicu u ruke.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala Weiss!Verujem da ti je poznat onaj osećaj kad jedva čekaš da dođeš i pustiš neku muziku... u tom sam fazonu ovih dana, milina!Lepo si pitanje postavio, fali mi još Babelfish J pa da ti odgovorim :to_become_senile:Bilo bi lepo da se organizuje neko druženje negde i da se susret posveti  "teškašima" koji mogu da služe za grejanje prostora u prelaznim vremenskim periodima. Ovo moje, ako zima bude blaga, lako bi moglo biti jedino grejno telo u sobi.Zorane,jel moguće da je A5 toliko dobar da ga je teško nadmašiti  potpuno, u svakom kvalitativnom segmentu? Verujem da si imao prilike da mnogo divnih uređaja makar ugostiš u tvom sistemu, jel bilo nečeg ubedljivo boljeg od ovog?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije lako nadsvirati Alepha. Ali idemo stati na ovoj konstatciji jer bi se sada mogli javiti razni fanovi Šušurina, Konda, D Agostina itd. pa će početi priča o tome čiji je veći i tko je gluh, a imam ja godina iza sebe....... :to_become_senile:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Verujem da ti je poznat onaj osećaj kad jedva čekaš da dođeš i pustiš neku muziku... u tom sam fazonu ovih dana, milina!

Ovo mi je najlepše od svega u ovoj temi. :to_become_senile: Zadovoljstvo i radost zbog uspešno završenog projekta. Uživaj, raduj se, slušaj muziku i nemoj mnogo da upoređuješ.Autosugestija i subjektivizam su vrlo zastupljeni u ovom sportu. Objektivan test i neko realno poređenje nekoliko pojačalanije moguće uraditi za jedan dan, tako da nisam siguran šta bi postigao takvim poređenjem.Još jednom :sarcastic_hand::rofl:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovo mi je najlepše od svega u ovoj temi.  :to_become_senile: Zadovoljstvo i radost zbog uspešno završenog projekta. Uživaj, raduj se, slušaj muziku i nemoj mnogo da upoređuješ.Autosugestija i subjektivizam su vrlo zastupljeni u ovom sportu. Objektivan test i neko realno poređenje nekoliko pojačalanije moguće uraditi za jedan dan, tako da nisam siguran šta bi postigao takvim poređenjem.Još jednom  :sarcastic_hand::rofl:

Nije patkometrija u pitanju, oni koji me dobro poznaju znaju da sam operisan od sujete, isključivi razlog mi je napredak. Drago mi je da vidim i čujem nešto bolje od mog uređaja jer će mi sledeća gradnja biti još bolja. Uvek je bilo lakše ( verovatno ne i lepše) pratiti no voditi ali se i na taj način može postići lični napredak u ovom, kako ti reče, sportu.Okačiću ovde slike iz procesa izrade , samo da ih sredim, možda neko od mojih rešenja posluži nekom kao ideja u rešavanju "mehanike".
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije patkometrija u pitanju, oni koji me dobro poznaju znaju da sam operisan od sujete, isključivi razlog mi je napredak. Drago mi je da vidim i čujem nešto bolje od mog uređaja jer će mi sledeća gradnja biti još bolja. Uvek je bilo lakše ( verovatno ne i lepše) pratiti no voditi ali se i na taj način može postići lični napredak u ovom, kako ti reče, sportu.

Nema ti spasa :to_become_senile: Nisi shvatio poentu nema nikakve veze sa patkometrijom. Radujem se kao da sam ga ja pravio. Uživaj u trenutku. Nisi ga još ni zatvorio, a već razmišljaš šta bi moglo biti bolje.Uvek može bolje. I od boljeg ima još bolje. Onda ćeš shvatiti da zvučnici nisu dorasli pojačalu :sarcastic_hand::rofl:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...