Jump to content

Jamo D830 crossover


bata bane

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 98
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

a jes - ta original Jamo skretnica Bogom dana .......... :sarcastic_hand:

Uvek može bolje ali ovo nije "the ultimate" način. Ne govorim da neće raditi ali hoću da kažem da je za zvučnike koji su koštali 1000 evra novi i koji imaju takve drajvere, zaselo nekoliko njih koji znaju šta rade da proračunaju skretnicu. Jedino, što je gotovo sigurno, je da su morali da učine skretnicu cost effective. Da li misliš da oni ne bi voleli da je skretnica mogla da se reši jednim kondenzatorom i kalemom :) ??? Prvi bi oni to uradili, a baš zbog smanjenja troškova. Nije ovo Kineski proizvod već prilično dobar bookshelf :good2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

dobro - 100 baba , kilavo deteniko nije pitao BB da li je nesto vec radio i kakvi su mu utisci ?ne uzimajte u obzir njegovo (ne)poznavanje problematike , no samo usesa - koja su , ako se slazemo , jednako zlatna kao i kod bilo kog drugog .......

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

niko nije pitao BB da li je nesto vec radio i kakvi su mu utisci ?

Čuo sam se ja sa njim juče. Koliko ja znam, nije još ništa radio. I dalje traži zavojnice za visokotonce od 0,3mH. Svakom svoje uho zlatno pa sluša ono što želi i kako želi :) To niko ne brani :drinks:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

BB se javlja na raport :pioneer: Situacija je sledeca...uzivam :coffee: U trenutnom nedostatku delova za izradu seriske skrenice obratio sam se priajtelju koji se vec zabavljao sa ovim kutijama. Jos pre nekog vremena me je nagovarao da se pozabavim skretnicama na ovim drajverima jer je on to vec probai i bio je iznenadjen kako to tek lepo radi. Naravno , ja sam sa gnusanjem odbio iz istih razloga koje su neki vec naveli ovdi :huh: Elem, da ne duzim pricu dobio sam instrukcije sta da uradim i sve delove za probu :hi: Skretnica nije seriska, ali za probu , kako to radi, je vise nego ok :ok: Posle malo igranja reci cu samo jednu stvar...drago mi je da sam imao hrabrosti da ovo probam :bathroom: Kako to sviri sa seriskom ondak :rolleyes:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Merenja odziva: frekventnog, Ohmskog i faze jedinica u kuitji, i to pojedinačno, bez skretnice, pojedinačno sa skretnicom (originalnom), zbirni odziv svega zajedno, i eventualno isto to ali off-axis 30 st.

Merenja sa originalnom skretnicom

post-127-0-08387400-1299004786_thumb.jpg

post-127-0-74391900-1299004804_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...