Jump to content

Jamo D830 crossover


bata bane

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 98
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

A kako neko zna da li je kutija cackana, ili ne?Ako spolja nema tragova silovanja, a napravljena je nova skretnica, na novoj ploci, i probana, te se pred prodaju vrati originalna?Ionako ce vlasnik zvucnika "uzivati" u tom zvuku, nije za siru publiku.Ja ne vidim razlog da se ne proba, ako BataBane ima vremena koje treba utrositi pametno. Neka vrsta tuninga na uvce, ali svoje. :headphone:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

eto - otici ce Gagica i Zvule do BB , kao najsveziji u loudsp tweakingu ....... :Viannen_loungelizard:

aaa, cekajte samo malo da se manem ove oficijelne nauke i univerziteta, pa da se bacim na elektroakustiku i akuserstvo..nagrabusili ste. :sarcastic_hand:docekacemo mi i one sonidisane, pa ce da se frljamo visokim, aham :Viannen_loungelizard:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

aman ljudi, nikako da shvatim zasto sad toliko kukanja da se ne pokusa sa drugacijim skretnicama ............. cesto ima mesta i razloga za tweak-ovanje..pa jel ovo diy ili sta?!

Time.

Ma nije kukanje nego čisto praktično dođe zaludno bačanje para i gubljenje vremena

Na primjer

Kupih 10 otpora 10w da bi napravio prigušenje visokog jer je vrištao + 4 bip konda da bi radio zobel filtera i pukoh 11e

ondak otvarah i zatvarah kutiju 3-4 puta

i šta napravih ništa

Zašto ništa ?

Zato što sam jedan obični senilni papak koji nije umio pročitat osjetljivost zvučnika

daklem kutija je deklarisana na 93 db osjetljivosti sa originalnim basom i visokim

kako je crko originalni visoki ubacio sam druge od 92db

i papak radi prigušenje

i šta dobije

ništa

i kad sem vratio na fabričku varijantu 6db/12db i mako otpor u fabričkoj skretnici od 3,3ohma i koji je očigledno pravio svo sranje od vriske na visokom kutija proradi

i što reći sam sebi bez magare glupo

e sad valjalo bi kupit dobar kond od 4,7 i metnut namjesto ovoga i tu je kraj tweak-ovanja .

Neko je na forumu rekao da je najbolja skretnica sa što manje pasivnih elemenata u njoj

i definitivno je u pravu.

Izvini Bata Bane što ti brljavim po temi ali sam morao samog sebe ispljuvat kad sam papak.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

aaa, cekajte samo malo da se manem ove oficijelne nauke i univerziteta, pa da se bacim na elektroakustiku i akuserstvo..nagrabusili ste. :sarcastic_hand:

docekacemo mi i one sonidisane, pa ce da se frljamo visokim, aham :Viannen_loungelizard:

Kaže se „unezveriteta“...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

i kad sem vratio na fabričku varijantu 6db/12db i mako otpor u fabričkoj skretnici od 3,3ohma i koji je očigledno pravio svo sranje od vriske na visokom kutija proradi

i što reći sam sebi bez magare glupo

e sad valjalo bi kupit dobar kond od 4,7 i metnut namjesto ovoga i tu je kraj tweak-ovanja .

Neko je na forumu rekao da je najbolja skretnica sa što manje pasivnih elemenata u njoj

i definitivno je u pravu.

Izvini Bata Bane što ti brljavim po temi ali sam morao samog sebe ispljuvat kad sam papak.

e recimo da sam na ovo mislio... ne bih da budem pogresno shvacen - tek sam se ispilio i jedva skontao sta je vezivanje u red, sta u paralelu, a nasao da pametujem.. medjutim, toliko sam tukao glavom da bih neke osnovne stvari shvatio vezano za zvucnike uopste, da kada sam ih konacno pohvatao, tesko da bi ih se lako odrekao..tako i sad u ovome...

eto ti revoxe, jel ti nisi upravo rekao da si cackao po skretnici i konacno ustanovio sta je problem? to sto nisi odmah shvatio pa pogresio ne znaci da ce i BB..u svakom slucaju, jasno je da si sa tih 11e platio znanje..makar se ono odnosilo na to da dobro citas sve relevantne podatke vezane za spravljanje skretnice..ja sam uvek za to da covek prcka i uci dok je god za to sposoban - naravno tamo gde to ima smisla..a eto, ja mislim da ovde ima, pa sam zato zapeo :sarcastic_hand:

i da ne bude da navijam tek onako, na svojim Ev cu da menjam skretnicu..svakako ne znacajno ali hocu..i ako ih ikad budem prodavao necu, e bas necu da vracam sve na staro... :Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...neka nam Bane kaze sta to ustvari ne VALJA na tim zvucnicima....

Ma ne fali im nista nego ih Bane vec dugo ima, pa se pita dal' bi eventualno moglo nesto da se budzi, da bude drugacije/bolje/dusevnije (k'o kad zena mora posle nekog vremena da promeni frizuru iako joj stara bolje stoji)... :D
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma ne fali im nista nego ih Bane vec dugo ima, pa se pita dal' bi eventualno moglo nesto da se budzi, da bude drugacije/bolje/dusevnije (k'o kad zena mora posle nekog vremena da promeni frizuru iako joj stara bolje stoji)... :D

a jesi ti ujko svestan koliko ta promena utice na zene?! sva se mucenica raspameti, drugacije hoda, prica, ko da se ponovo rodila :krstix: i odma` je sve drugacije :Viannen_loungelizard:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

: Umesto da trust "mozgova" da neko konkretno resenje za tu nesretnu serisku skretnicu, ja i gaggia ovdi bunarimo ...presipamo linkove iz supljeg u prazno.... a vi odma u sprdju i to po mojoj temi...zene , tasne, frizure :dodo: Neka ,neka, imacete i vi svoju temu ;):drinks:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

: Umesto da trust "mozgova" da neko konkretno resenje za tu nesretnu serisku skretnicu, ja i gaggia ovdi bunarimo ...presipamo linkove iz supljeg u prazno.... a vi odma u sprdju i to po mojoj temi...zene , tasne, frizure :dodo: Neka ,neka, imacete i vi svoju temu ;):drinks:

treba nać samo kalkulator da se sračunjaju vrijednosti

post-38-0-20584900-1297900392_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

cek cek, pa nije dovoljan samo calculator..koliko sam shvatio, prethodno je neophodno snimiti odziv drivera..pa na osnovu toga planirati skretnicu? hajde malo ukljucite se koji znate da ne luparamo... nije poenta da samo BB resi skretnice, nego da i neki dudule kao ja nauci nesto..npr razlika izmedju seriske i paralelne XO?ajde Boki javi se..sta si utulio sad kad treba malo teorije :acute:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Treba snimiti odziv zvucne kutije sa tom skretnicom koju BB hoce da napravi. Nikako nije sve u kalkulatorima jer ce ta skretnica elektronski imati rez na recimo 3KHz, ali akusticki moze dati skroz drugaciji odziv i rez, pa zato treba meriti celu kutiju.Sto se tice paralelnih i serijskih skretnica, evo malo teorije ovde... http://sound.westhost.com/parallel-series.htm

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

.. nije poenta da samo BB resi skretnice, nego da i neki dudule kao ja nauci nesto..npr razlika izmedju seriske i paralelne XO?

Ooo neee, nikada necemo zavrsiti :buehehe:;) Salim se, elem ne smem ni da spomenem da mi je jedan komsija vec sugerosao da napravim bas ovakvu skretnicu, cak mi je i dao 2,2H prigusnice i gomilu knondova na probu, pa da ga okvirno po sluhu namestim za pocetak :blush: E jesam papan :doh: Revox hvala na skici( i tome koj ga napravi) :good2:

post-62-0-47385100-1297928871_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...