Jump to content

Nabavka delova za zvučnike iz inostranstva


BokiTokiVoki

Preporučeni Komentari

OK, u pravu ste. Ali kako da se izvede dobijanje VAT-a nazad, ako se ne putuje tamo, do europe-audio?Da li to znači da se može desiti da u ceni VAT ostane, a naša carina naplati sve svoje harače?U tom slučaju je najlakša varijanta naći nekoga ko dolazi iz Holandije, on kupi (sa VAT), pa doveze do BG-a, bez traženja povraćaja VAT-a. A na grani ne prijavi. Šverc se podrazumeva.:oIli eventualno neka varijanta gde se preko radnje koja se bavi maloprodajom obavi transakcija. Tada je VAT off, a plaća se naših 10%+18%.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 64
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Kada stigne ovde, cena je: osnovna cena + carina 10% + PDV 18% + transport (carina i PDV bi trebali da idu na osnovnu cenu, a ne na cenu+transport, bar mi tako logika kaže)...

Carina ima drugu logiku:(((osnovna cena + transport) + carina 10%) + PDV 18%) + carinski pregled ~500 din.Iz ličnog iskustva sa nemcima krajnja cena je ugrubo (osnovna cena bez VAT-a + transport)  * 1,1 * 1,18 + 500 din.Ovo je na osnovu iskustava iz Banzai electronic, disciplinovani nemci uredno skidaju sami VAT čim ide roba van EU, umanje cenu za isti i to je to. Ostali nemam pojma. Trebalo bi da postoji neki zakon, propis, šta li, da nema dvostrukog oporezivanja ali to već ne znam na šta se odnosi, možda na vorumu ima neko ko se razume... ...ko da se preganja sa carinom. Idealan način da prerano osediš, pod uslovom da nisi ćelav kao ja. :sarcastic_hand:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovo je na osnovu iskustava iz Banzai electronic, disciplinovani nemci uredno skidaju sami VAT čim ide roba van EU, umanje cenu za isti i to je to.. :sarcastic_hand:

ovo potvrdjujem..Nemac mi je, kada sam razgovarao sa njim raspitivajuci se za cene GPA drivera, sam pomenuo ovu varijantu
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Carina ima drugu logiku:(((osnovna cena + transport) + carina 10%) + PDV 18%) + carinski pregled ~500 din.Iz ličnog iskustva sa nemcima krajnja cena je ugrubo (osnovna cena bez VAT-a + transport)  * 1,1 * 1,18 + 500 din.Ovo je na osnovu iskustava iz Banzai electronic, disciplinovani nemci uredno skidaju sami VAT čim ide roba van EU, umanje cenu za isti i to je to. Ostali nemam pojma. Trebalo bi da postoji neki zakon, propis, šta li, da nema dvostrukog oporezivanja ali to već ne znam na šta se odnosi, možda na vorumu ima neko ko se razume... ...ko da se preganja sa carinom. Idealan način da prerano osediš, pod uslovom da nisi ćelav kao ja. :sarcastic_hand:

Normalo je da se skida VAT kada se salje van evropske unije, i to bi trebali svi da rade. Mozda postoji neka administracija koju treba da ispune, pa ih mrzi ili su mozda "domoljubi" pa im odgovara da od najvnih uteraju drzavi jos malo para.Inace regularna carina ide kako je vec neko napisao: ((cena+transport) * carina) * PDV i normalno jos plus obrada zahteva.Pozdrav Misa
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znaju oni u EU koje su zemlje članice, obavezno odbijaju VAT. Lično nisam vodio računa oko obračuna troškova, tu ionako ništa ne zavisi od mene - kako ti odrežu, tako ti je. :character13: Ali, tačna je ovde izneta kalkulacija, uz napomenu da carina nije obavezna da prihvati fakturnu vrednost kao osnovicu - a u državi u kakvoj živimo, opasnost koja se krije iza ove činjenice ne treba zanemariti. :crazyrocker: Za Accuton se obavezno javi samom proizvođaču. Gazda je vrlo ljubazan, spreman da posavetuje. A pretpostavljam da je tu i najjeftinije kupiti. Oni pošalju predračun, ti pošalješ pare preko banke, i to je sve.Kod on-line šopova nas često i nema na spisku zemalja u koje je moguće slati robu. Tada se obrati mejlom. Ali, recimo, Hypex sam pazario on-line, sve je bilo u redu, VAT odbijen, isporuka brza i tačna.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kada stigne ovde, cena je: osnovna cena + carina 10% + PDV 18% + transport (carina i PDV bi trebali da idu na osnovnu cenu, a ne na cenu+transport, bar mi tako logika kaže).

Tvoja logika i praksa nisu u sinhronu. Cena transporta se prvo doda na cenu robe, a onda udaraju sa dažbinama. Svoju logiku možeš da koristiš samo u bajkama u kojima se naši carinski zakoni ne primenjuju. U bajkama, kada princ dolazi iz daleke zemlje sa tovarima blaga kao poklonom a u cilju prošenja ruke princeze, ne plaća uvozne dažbine, ovde bi slabo šta stiglo do princeze...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znaju oni u EU koje su zemlje članice, obavezno odbijaju VAT. Lično nisam vodio računa oko obračuna troškova, tu ionako ništa ne zavisi od mene - kako ti odrežu, tako ti je. :character13: Ali, tačna je ovde izneta kalkulacija, uz napomenu da carina nije obavezna da prihvati fakturnu vrednost kao osnovicu - a u državi u kakvoj živimo, opasnost koja se krije iza ove činjenice ne treba zanemariti. :crazyrocker: Za Accuton se obavezno javi samom proizvođaču. Gazda je vrlo ljubazan, spreman da posavetuje. A pretpostavljam da je tu i najjeftinije kupiti. Oni pošalju predračun, ti pošalješ pare preko banke, i to je sve.Kod on-line šopova nas često i nema na spisku zemalja u koje je moguće slati robu. Tada se obrati mejlom. Ali, recimo, Hypex sam pazario on-line, sve je bilo u redu, VAT odbijen, isporuka brza i tačna.

Hajde, molim te, čisto radi informacije i saznanja kako to izgleda u praksi, napiši kako je izgledala cela procedura oko nabavke Hypex-a. Od početka do kraja, sa iznosima novca (osnovna cena bez VAT, transport, carina, PDV, ostale dadžbine, rok isporuke). :drinks:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima jos jedan detalj ako budete lose srece kao ja. Kada sam porucivao GPA 416-8C iz USA morao sam zbog postojanja "prevelikog" magneta po misljenju kargo kompanije da platim neke dodatne papire i glupu nalepnicu da je u pitanju mag. materijal i da mora da stoji dalje od osetljivih delova aviona. Zadovoljstvo je kostalo 150$ uz odobrenje neke komisije. Inace meni je cena ispala (cena uredjaja+izvozna dozvola+transport)*1.1*1.18. Zeljko

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo računice za jedno pojačalo:Subtotal EUR 447,00VAT: EUR 0,00Shipping: EUR 55,37Bank/Paypal: EUR 20,09-------------------------------TOTAL: EUR 522,46Ovaj obračun mi je stigao mail-om, pošto sam ga kupio VISA karticom, kao CD sa Amazona.E, onda su na osnovicu 50897.08 din. (znači, na ukupnu vrednost, sa šipingom i bankarskom uslugom) obračunali:15% carina plus neke takse, ukupno 8884.5618% PDV 10535.70 (u osnovicu za PDV ulazi sve do sada obračunato, osim ovih taksi, u iznosu od 1250 din )Špediterska usluga sa PDV-om 4247.00 '---------------------------------------------------------- Ukupno dinarskih daDŽbina 23668.50

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo računice za jedno pojačalo:

Subtotal EUR 447,00

VAT: EUR 0,00

Shipping: EUR 55,37

Bank/Paypal: EUR 20,09

-------------------------------

TOTAL: EUR 522,46

Ovaj obračun mi je stigao mail-om, pošto sam ga kupio VISA karticom, kao CD sa Amazona.

E, onda su na osnovicu 50897.08 din. (znači, na ukupnu vrednost, sa šipingom i bankarskom uslugom) obračunali:

15% carina plus neke takse, ukupno 8884.56

18% PDV 10535.70 (u osnovicu za PDV ulazi sve do sada obračunato, osim ovih taksi, u iznosu od 1250 din )

Špediterska usluga sa PDV-om 4247.00

'----------------------------------------------------------

Ukupno dinarskih daDŽbina 23668.50

Hvala za detaljan opis zločina. :drinks:

Majčice mila, pa situacija je još gora nego što sam mislio. Mi kao da se nismo mrdnuli od 1985. godine kada se plaćalo +80% dadžbina na uvezene Hi-Fi uređaje.

Tebe je sve izašlo 447 € + 71,23%. ALOOOO!!! PREKO 70% :angry7:

Ne, dosta mi je svega, selim se iz ove rupčage od države čim mi iskrsne neka prilika. :Laie_68:

P.S. Ući ćemo u EU, ali dve'iljade-šuplje. :frusty:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

.

Najbolje da iseliš u Nizozemsku, tada ćeš delove za zvučnike kupovati na izvoru.

Verujem da postoji način da i u ovu "rupčagu" stiže roba kupljena u belom svetu, po iole normalnim uslovima.

Javiće se u ovoj temi neko i sa takvim iskustvom.

Gde ima volje, ima i načina :my2cents:

.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Najbolje da iseliš u Nizozemsku, tada ćeš delove za zvučnike kupovati na izvoru.

Još bolje u Mađarsku. Bio bi blizu rodbine, živeo jednako loše/dobro kao i sada, ali bi sve mogao da kupi bez dažbina (unutar EU)...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Majčice mila, pa situacija je još gora nego što sam mislio.

:hot::D U slučaju Accutona bilo nešto jeftinije - išlo je DHL-om, u tom slučaju se preskače špediter kao haračlija. Uz jeftinije bankarske usluge (bank transfer košta 1000 din.), pošiljka slične vrednosti je izašla jeftinija za preko 60 Eur.Ima načina da se sve lakše podnese. Zamisliš - kompjuteri ne postoje, nema interneta, nemaš pojma da drajver kod proizvođača košta 500 Eur,a upravo si ga zapazio u radnji preko puta - cijena 800.... :beach:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima načina da se sve lakše podnese. Zamisliš - kompjuteri ne postoje, nema interneta, nemaš pojma da drajver kod proizvođača košta 500 Eur,a upravo si ga zapazio u radnji preko puta - cijena 800.... :beach:

....it's all in your head, it's all in your head,.... to ću stalno sebi da ponavljam, pa možda i uspe. :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima načina da se sve lakše podnese. Zamisliš - kompjuteri ne postoje, nema interneta, nemaš pojma da drajver kod proizvođača košta 500 Eur,a upravo si ga zapazio u radnji preko puta - cijena 800.... :beach:

Eto, zato volim Lale...Postavljena slika
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

.Nizozemska ima bolja brodogradilišta, vetrenjače-pumpe i više Lala.

.

Ima i kod nas dosta Lala. Istina, nisu tako živopisnih boja i oteeežu dok pričaju, al što pravu vina i rakije oslobođeno carine i poreza...  :ok:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima i kod nas dosta Lala. Istina, nisu tako živopisnih boja i oteeežu dok pričaju, al što pravu vina i rakije oslobođeno carine i poreza...  :ok:

Ja o tim, sa velikim „L“ i pričam... Lale su zakon...Al' ima (i) tu catch: Ja pojam „Lala“ doživljavam, više, kao stanje svesti... Sve zbog onijeh orasa što ih pomenuh ranije...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...