Jump to content

Knjiga Nikole Vukusica - poziv za saradnju


Zen Mod

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 62
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Ima li ko neku svežu informaciju u vezi knjige? :rofl:

Dobro pitanje! Ako je već tiskana i netko bude išao na Jadran autoputem "Bratstva i jedinstva" mogao bi mi je usput ponijeti... :):cheers:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 year later...

Evo sveža informacija: knjigu sam preuzeo juče. Evo utisaka:Pozitivno:- knjiga se od prethodnog izdanja dosta "ugojila"- postojeća poglavlja su uglavnom dopunjena i izmenjena, dodata su nova- dodati su interesantni projekti stručnih saradnika za samogradnju pojačavača- među prikazanim projektima u knjizi ima onih iz autorove manufaktureOno što smatram nekorektnim:- pretplata je vršena pre skoro DVE godine. Posle predugog kašnjenja bez ikakvih obaveštenja od strane autora (ja sam u jednom periodu i zaboravio na celu stvar), knjiga je konačno izašla- u pretplati cena je bila razumnih 14€/tvrdi povez. Sada je cena narasla na 30€. Mislim da bi bilo korektno da se pretplatnicima razlika u ceni ne naplaćuje- štampa, tj. povez je mogao da bude kvalitetniji (pogotovo po ovoj ceni). Moj primerak (mislim i cela serija tvrdog poveza) ima savijene korice i stranice i potrebno je ispravljanje metodom presovanja u kućnoj radinosti (valjda to treba da bude u skladu sa DIY filozofijom čitalaca )U svakom slučaju pozdravljam izlazak novog izdanja knjige, čije je prvo izdanje davno rasprodato i preporučujem je svima koji bi želeli da se upoznaju sa ovom oblašću. Ipak, ostaje malo gorak ukus zbog gore pomenutog :scratch_head:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bez namere da kritiziram knjigu koju nisam video.Ne postoji knjiga u kojoj moze da bude prisutno sve pa da procitamo jednu i kraj.Predlazem svima koji vec nisu da uce engleski jezik umesto da cekaju "kompilaciju" na srpskom u bilo kom smislu.Ne znam zasto ali ja odavno podrazumevam poznavanje najmanje engleskog jezika u dovoljnoj meri da moze makar da se razume tekst koji se cita.Zao mi je sto ce ta knjiga biti verovatno finansijski promasaj jer je trziste takve literature malo i u svetskim razmerama a kamoli ograniceno srpskim jezikom.Na stranu to sto internet i BRZA razmena informacija ubija stampani materijal mada i ja volim da citam sa papira vise nego sa monitora bez obzira na cenuDa se ne upustam u razmatranje zasto je tako ali je potrebno procitati i po mogucstvu razumeti mnogo knjiga ili napisa da bi se samo stekla slika o nekoj oblasti a tek da bi se steklo znanje i haaajjj.Shvatite da pazljivo citanje ovog ili slicnih foruma, rekoh namerno PAZLJIVO u mnogome ubrzava shvatanje audio sveta.Naucite ako vec niste da postujete tudje iskustvo jer bi vam trebalo mnogo vremena da se u isto ili slicno uverite uceci na svojim greskama.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Objašnjenje je da je knjiga mnogo obimnija nego što je u početku zamišljena. U stvari, pretpostavljam da je izostanak sponzora uslovio cenu (pogledaj u svom primerku, koliko je sponzora bilo u prvom izdanju).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Knjiga je preko 700 strana,bila je 14 eura u pretplati pre vise od dve godine a njena cena je sada 30 eura.Tvrde korice ,ima svasta ima i samogradnje saradnika pa cak i cd disk sa izborom muzike tih saradnika.Za svakoga po nesto a za nekoga i nista.Uvek ce biti i ovakih i onakih i to je lepota zivota,ta raznolikost. cini lepsim zivot i cini ga podnosljivijim.Vredi je imati na polici pod uslovom da imas pare.Valjda ce se negde nadju,necu pijem pivo dve nedelje.Taman da malo spadne stomak.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ако, ако не заборави пиво!

Na pivo sam zaboravio, odavno...Gospodin Nikola Vukušić me je, propisno, oko toga, danas, izgrdio...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imam pitanje!Može li se ta knjiga kupiti u slobodnoj prodaji i, ako može, u kojoj knjižari?Zamolio bih svog "kulturnog atachea" da mi ju kupi i ponese kad dolazi kući.P.S. Po mogućnosti u Beogradu da ne gnjavim čovjeka da se voza po Srbiji tražeći knjigu za mene. :sarcastic_hand:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja bih pitao, odmah, Gospodina Nikolu Vukušića. Verujem da ih ima na raspolaganju jer ih je nosio u Umag...http://www.tubeaudiolab.co.rs/cevi.htmlJavi ako je potrebno neko posredovanje... Mada, ne verujem. Požurio bih, jedino, dok ne spusti brod u Dunav...Ugledah, na audiohard.com: http://www.infoelektronika.net/knjiga/n=Hi-Fi%20Lampaska%20pojacala

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako sam dobro razumio, gosp. Nikola ima lokal u koji se može ušetati i kupiti knjiga sa police, a nalazi se u Zemunu?Edit: Vidim da si dopunio post. Tenx! Koristit će mi i to, ako prijatelju neće biti usput kroz Zemun. :hi:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...