Jump to content

tannoy mercury m20/M2


revox

Preporučeni Komentari

Nisam tako mislio, nego žabari imaju vrhunske materijale pa im je lako Treba nać vještačku kožu da valja da ne useljačim kutiju, mada iskerno i ovako je bljak u ovoj boji

To stoji. Bolje ne raditi nego ofrlje uraditi pa posle plakati.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 83
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

To stoji. Bolje ne raditi nego ofrlje uraditi pa posle plakati.

Naravno :Viannen_loungelizard:

Nađoh kod mojih kompjuteraša onaj crni sunđer od 5mm

Biće zajeb to lijepo izrezat al probaću

I jedno pitanje za urednike

Može li da se u naslovu teme doda i M2 i da ondak ja mogu lapardat o ovim kutijama kako što činim ako koga intresuje :Viannen_loungelizard: i da se izbriše podnaslov premotavanje zvučnika :Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Može li da se u naslovu teme doda i M2 i da ondak ja mogu lapardat o ovim kutijama kako što činim ako koga intresuje :Viannen_loungelizard: i da se izbriše podnaslov premotavanje zvučnika :Viannen_loungelizard:

done :house14:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

tip - tanki sundjer koji se koristi za pakovanje maticnih ploca

Majstore samo ćeš mi objasnit kao da ga izrežem a da liči na nešto.Uprskah tablu režući je sklperom i makazama preko kalupa i to ne liči ni na štaJedino da nosim kod ovih što režu laserom - nego ne znam može li se to rezat laserom
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Majstore samo ćeš mi objasnit kao da ga izrežem a da liči na nešto.Uprskah tablu režući je sklperom i makazama preko kalupa i to ne liči ni na štaJedino da nosim kod ovih što režu laserom - nego ne znam može li se to rezat laserom

Jel' imaš ženu ili makar kuhinju u kojoj ima ormar, u ormaru fioka/ladica, u ladici "modla" (prim.prev.za.neup.) okruglo od lima sa ili bez drškice, obično seku domaćice testo za pogačice i slično. Sunđer na ploču, modlu na sunđer i lepo polako, ali snažno stisneš, stiskaš, pomeraš blago ukrug ako zatreba i isečeš manji krug (ako imaš manje i veće modle) a potom ponoviš postupak i isečeš veći krug. Mnoge domaćice koriste čaše raznih gabarita za testo pa nije sigurno da imaš kući, ali može se napraviti i od parčeta plastične cevi ili kakvog komada od plastike koji ili malo turpijom ili brusilicom naoštriš obaranjem ivica... Za kožu, papir i slične materijale, takav alat se zove "zumba" (bar kod nas) i omogućava i pomoćno pojačanje sile rezanja većim čekićem od onoga sa kojim to ne možeš da izvedeš... Ne znam šta imaš pri ruci, ali bilo šta okruglo i dovoljno čvrsto može da posluži... Snađi se malo :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Koristeći jedan od kalkulatora za proračun dužine kanala bas refleks otvora postojeći koji je f 5cm dužine 7cm sam trodužio na 12cm što po kalkulatoru daje donju frekfenciju od 45hz sa postojećih 55hz što je navedeno u prospektu kutije M20To se čuje a da li je baš 45hz ili ne to ne znam i to je sad otprilike ok.Slušajući kutije i dalje ne mogu da dobijem onaj zvuk koji mi paše Koristeći tonske kontrole na rotelu RA960BX na način da bas pojačam 2db na 100hz a visoki smanjim 2 db na 10kHz dobijem na manjim snagama tu do 9 -10 otklona pota zvuk koji mi odgovaraRazmišljam kako to da postignem sa modifikacijom kutije a da ne koristim ton kontrole.Definitivno bi se to riješilo povećavanjem zapremine kutije jer model Venus iz te serije ima isti bas drajver a zapremina kutije mu je 30 litara i kreće od 50 hz dok je kod m20 19 litara i ide od 55hzNajveći model iz te serije Jupiter ima zapreminu 38 litara i kreće od 40hz stim da je isti prečnik drajvera 20cm kao kod prethodna dva ali mu je namotaj na magnetu na 40mm dok je ovim manjim modelima na 25mm.Da pravim kutiju novu veće zapremine đene-đene. Nešto mi se ne radi.Druga varijanta je da mičem damping iz kutije ali tu se nema što maći jer je kutija obložena sa sunđerom od 2 cm debljine. Ako to maknem ima da zvoni.Skretnica je na basu 6db i tu se nema što činjetNa visokom je 12 db polaritet je okrenut i to je okIma kond od 4,7mf i otpor koji ne mogu pročitat ali će ga mjerim kad krenem raditi na tomePovećanjem otpora utišao bi visoki ali ne znam bi li dobio to što tražim ili da idem na dizanje rezne frekfencije, koja je 3kHz što mislim da je lošija varijantaŠto je činjet ako ima ko dobra predlog da bi se dobio efekat +2db na 100hz i - 2 db na 10kHz

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

rode od govana pita ne idemada i to moze - al' mora puno da se dodaje i mesisto ce reci - merenje i nova kutija i nova skretnica

vidi rode ova govna stara 25-6 godina rade i ovakva kakva su bolje od M2 koji je kao bio dobar modela bome bolje i od pola kutija klase M2 tako da se isplati džarati po njima vjeruj da nije tako, da to ne čujem, ne bi gubio vrijeme

Dodao bih skromno: i uvijek na sirovinu se ošjeća...

Da znaš da si u pravu od njega vazda fina riječ :diablo:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za visoki - paralelno visokom jedan otpor od 56 ohm pa spustati do mere kada prija.Otpot koji je u seriji sa visokim ne dirati jer menja reznu tacku, paralelni ne (u mnogo majnoj meri)Za bas, probaj drugi damping ili raditi komprenzacije na srednjem i visokom

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Volim, bre, ovaj Forum, jer ljudi pišu o svojim iskustvima, ne napamet...

Normalno generacijo da nije tako ne bi bio ovdeIma li što ljepše nego mrtvu kutiju, koju si dobio džaba, vratit u život i još da radi, ajde da ne prećeram, al bolje bar od 70% kutija red veličine 150-200e

misljah na kutiju , ne na driveretako da znam da cemo se slozit na kraju balade :Viannen_loungelizard:

ko je rekao da nećemo :Viannen_loungelizard: i ajde sad što predlažš da je činjet :crazyrocker:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za visoki - paralelno visokom jedan otpor od 56 ohm pa spustati do mere kada prija.Otpot koji je u seriji sa visokim ne dirati jer menja reznu tacku, paralelni ne (u mnogo majnoj meri)Za bas, probaj drugi damping ili raditi komprenzacije na srednjem i visokom

jel 5w dosta i nema srednjeg
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim da jeste 5w dosta. Svakako za probu da da. Kupi od 56 do nekih 10 ohm redom sve i onda nadji odgovarajuci za tvoje zelje.Mislio sam na srednje tonove, izvinjavam se, na baffle step kompenzaciju pre svega.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

.

i ajde sad što predlažš da je činjet :crazyrocker:

javi se Steinu - on ima brz upload - da ti posalje JBL prog

pogledaj u njegovoj Tannoy zbrlj temi - imas link za SigJenny i kratko objasnjenje

izmeris arametre za drivere i ondak cemo vidjet sta cemo dalje

imas sve sto ti treba za merenje

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

javi se Steinu - on ima brz upload - da ti posalje JBL prog

pogledaj u njegovoj Tannoy zbrlj temi - imas link za SigJenny i kratko objasnjenje

izmeris arametre za drivere i ondak cemo vidjet sta cemo dalje

imas sve sto ti treba za merenje

SigJenny skinuo

javljam se Steinu za JBL program

imam analogni Iskra MI7043 unimer ili da pozajmljujem nešto digitalno?

imam i cd sa svim frekfencijama od 20,30,50,80,120,180,250,320,500,1khz,2.5,5,7,10,12,13,14,15,16,17,18,19,20

i da pratim Steinovu zbrlj temu

Si šefe :Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...