Jump to content

tannoy mercury m20/M2


revox

Preporučeni Komentari

daklem u navedenoj kutiji sve je izgorelo i visoki i basovi /dečko probao da ozvuči kafić/ostala dilema:1. da li premotavati zvučnike / kvalitet koji se dobija na taj način definitivno nije na nivou fabričkog ili jeste, gdje to uraditi u nas i da se isplati u odnosu na cijenu usluge/2. nabavka sva četiri nova zvučnika 3. obzirom na cijenu novih da li se isplati ili jednostavno kupit nove kutije a ove boksove ostavit u hodnik za šesti kad se oblače cipele :sarcastic_hand:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 83
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

UfffffJa dremnu popodne a vi oma nasprdjuKako drugo da rečem ili ti kažem nego šesti, hebat ga Kod nas se ne zbori sjesti ili sesti i šta sesti ka da tepam pu pu pu nedaj bože u ove godineelem ništa nije tolko nagorelo da se vidi na zvučnjaku ni spolja a ni iznutra /misli se na onaj dio drajvera koji se nalazi u kutiji/ da ne bude opet sprdačine.sa lakoćom ima mnogo njih da uradi ali baš radi toga što to ođe rade sa takvom lakoćom nešto bi da ih izbjegnem i da nađem nekoga ko će to sa tamo nekom lakoćom uraditi da valja

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja imam prijatelja koji to radi, ali rekoh, daleko je.. Mislim da radi 5€ po visokotoncu, 10-15€ po basu, zavisi koliko je pržen (da li se menja samo zavojnica ili i vešanje - platnena sekcija bliže zavojnice) pa mu to dođe nekih 30-40€ za par dvosistemaca plus transport... A u ovo doba godine, kada krenu žurke, bude zatrpan poslom...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja imam prijatelja koji to radi, ali rekoh, daleko je.. Mislim da radi 5€ po visokotoncu, 10-15€ po basu, zavisi koliko je pržen (da li se menja samo zavojnica ili i vešanje - platnena sekcija bliže zavojnice) pa mu to dođe nekih 30-40€ za par dvosistemaca plus transport... A u ovo doba godine, kada krenu žurke, bude zatrpan poslom...

transport nije problem ima bus do Subotice a i nije trka da se odma napravi Nije pržen da se vidigumeno vješanje je korektno /za svoje godine/ i tu bi izbjegao zamjenu jer teško da će se naći guma ove mekoće,membrane su netaknute i na visokom i na basuplatneno vješanje je na basu je za zamjenu ne rad toga što je gorelo nego je nešto premeko a i ovaj drugar je na spoj membrane i centratora platnenog lijepio drvofiksom jedan krug konopa od pakovanja da kao učvrsti bas da ne igra mnogo /tu ga je učvrstio samo tako/ :buehehe: Ako je taj tvoj drugar tako dobar majstor da to može da napravi da bude da valja u smislu da radi bar 80-90/% onoga što je radilo - da se šaljeako će samo da radi a da to ne bude to je bilo ne isplati se
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

UfffffJa dremnu popodne a vi oma nasprdjuKako drugo da rečem ili ti kažem nego šesti, hebat ga Kod nas se ne zbori sjesti ili sesti i šta sesti ka da tepam pu pu pu nedaj bože u ove godineelem

Smem li ja da pisem juznomoravskim maternjim jezikom, podvarijanta Pirot, Leskovac, Vranje?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Smem li ja da pisem juznomoravskim maternjim jezikom, podvarijanta Pirot, Leskovac, Vranje?

Ne :blum3:

A što da ne!? :serbvidkakisicl0: Mi smo /ovizi na Balkanu/ demokratsko društvo koje teži evropskim integracijama i uvažava svaku različitost.Samo ti piši i šekiraj se :sporty095_2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Smem li ja da pisem juznomoravskim maternjim jezikom, podvarijanta Pirot, Leskovac, Vranje?

ja bih bio veoma sretanimamo Đetića ReVoxa , imamo Barbu , a šta bi nam smetalo da imamo i Piroćancanaprotiv ....
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Daklem evo se danas nakanih da pregledam Tannoy mercury M20 i drajvere u njima koga sam dobio kao izgoren zvučnik od drugara.Visokotonci su definitivno pogoreli čak je jedan zamjenjen tako da su i raspar.Tu ću očigleno morati vršiti zamjenu. Iz GB sam dobio info da ih imaju na stoku i da je cijena 35GBP po komadu.Nešto mi je to puno pa molim kolege za svjet što ubacit da valja i što bi se uklopilo sa tannoy basovima.Rezna frekfencija je po papirima na 3000 hzKolko mi se čini da je skretnica 6/12 db ali ću to još provjeriti kad je izvadim i daću podatke o elementima.Za prvu ruku su mi pri ruci u mom stoku audax AW010E1 koji idu u worfedala diamond seriju oni su 25 w osjetljivost 91,5dbe sad basovi nisu izgoreli nego su se prekinule pleteniceone prolaze kroz silikonske bužire od terminala do zavojnice pa se nije viđelo da su u prekidujedan bas mi nije problem da promjenim jer viri sa špulne žica napoljedrugi je komplikovaniji jer se otkinuta ali se vidi unutra gdje je pošto su zvučnici providnih membrana a i da se napipati na izlasku iz membranena tom drajveru ću probušiti jednu malu rupicu fi 1mmm i izvući 3-4mm žice iz dijela ispod kape koji pokriva špulnu van dravera i to je toovo što se moglo ispitat omski oba ispravna a kako će radit viđećemoostaje problem pletenica ili da se prave a ja sam ih pravio od žica iz telefonskih slušalica koje imaju neku sviliu u sebi i daosta su dugo izdržavale ili da kupim pletenicu u lokalnom servisu ili da jurim neke stare drajvera pa sa skinem sa njihili neko ima bolji predlog

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ostaje problem pletenica ili da se prave a ja sam ih pravio od žica iz telefonskih slušalica koje imaju neku sviliu u sebi i daosta su dugo izdržavale ili da kupim pletenicu u lokalnom servisu ili da jurim neke stare drajvera pa sa skinem sa njihili neko ima bolji predlog

Šta ti najlakše/najdostupnije. Samo gledaj da kada membrana izađe na maksimum napred, ne bude pletenica prekratka, i naravno, tako da je smotaš da kada ide nazad, ne zveči u membranu.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...