Jump to content

KABLOVI


VukJov

Preporučeni Komentari

ok, da remiziram da li sam dobro shvatio:

-krivi su oni koji kupe kabl skuplji od 50EUR

-nisu u pravi ni oni koji se stisnu pa za isto ne bi dali više od 800,00RSD pa makar im dolazili u crnim kožnim mantilima i čupali brkove

-greše korisnici žica koje su predugačke jer na njih utiču zakoni prirode koji su izmišljeni eonima pre žica

-a oni koji bi da urade isto ali sa kratkom formom su slepi od očiju jer ako im je tako kratko između onda međutim mogu i direkt da poleme komponentne pa im ni ne trebaju kablovi-bablovi

-najvatreniji zagovarači teze da kablovi ne utiču na zvuk imaju izuzetno poznavanje materije iz prirodnih nauka kojima to i dokazuju

-najvatreniji zagovarači teze da kablovi utiču na zvuk imaju izuzetno poznavanje materije iz prirodnih nauka kojima to i dokazuju

IMHO, kablovi na kraju, odnosno na oba njihova kraja ispadaju kao kaput Radovana III: krojeni po meri, nošeni iz nužde i predmet večnog zajebavanja

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne omalovažavam ja žice već ljude koji su se ubedili da ih čuju... niko od njih ne može na slepom testu prepoznati razlike... uporedjivati ih sa pasivnim ili čak aktivnim elementom krajnje je neozbiljno..

+1...........Na slepom testu svi padaju - dokazao sam to bar 1000x, od vrste piva, cigara o kablovima i da ne govorimoHeh kladio se ja sa drugom i naravno dobio , kaze on pije samo Jelen i prepozno bi ga tjs okusio od vise razlicitih piva koje bi probali da mu ponude i naravno kad sam mu na slepi test ponudio sve zivo je pobrkao - sam sebi je bio smesan, ista prica je bila i za Malbroro cigareDokazano da ljudski mozak na putu od oka do preko mozga i na kraju izgovora ima ekvilajzer koje se okida i ukljucuje na glupave nacine i niko to nece da priznaNajsladji su mi drugari koji kod mene u sistemu kazu, uf sto ti se lepo cuje sistem bez Sub -a - molim te nemoj da ga ukljucujes a ja ga posle pola sata odvedem u cosak da vidi da je svo vreme bio ukljucen a oni istog casa promene pricu kako ga je ustvari cuo , onda ga lepo okrenem da ne gleda i tek onda pocinje haos da li radi ili ne. Tako je i sa kablovima bilo xx puta . Skoro sam odneo moju Regu P3 KOJA NIJA OZICENA kod grugara u jako dobar sistem ( Amp VTL - Iciban - monoi, Proac studio EBS , Cary preamp ) koji ima istu Regu P3 ali samo ozicenu sa Full VDH ozicenjem i na njegovo zaprepascenje ova moja je za nijansu bolje radila - imala je lepsu sredinu i visoke - bila je jasnija, glave su bile iste. Toliko o ozicenjima kroz rucku i bacanjima para Opredelio sam se za jednu firmu kablova i tu stavio tacku, sve sam uzeo od Ensemble, da li sviraju ili ne i da li ima boljih ili losijih apsolutno me ne zanima , sistem radi kako treba i ne ulazim u glupava detaljisanjaMoje misljenje u vezi naslova teme je da dac ne treba da bude u pojacalu zbog raznoraznih elektro magnetnih, statickih, itd, itd smetnji , sto ne znaci da ne moze sve da se strpa u jednu kutiju pogotovo ako se sve uradi kako treba sto po neke cak i hi - end firme rade tipa Goldmunda integralac model mislim da je A 180 - 2 x 200w - 10.000 eura koji ima moj drugar i stvarno radi odlicno :oke:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Heh kladio se ja sa drugom i naravno dobio , kaze on pije samo Jelen i prepozno bi ga tjs okusio od vise razlicitih piva koje bi probali da mu ponude i naravno kad sam mu na slepi test ponudio sve zivo je pobrkao - sam sebi je bio smesan, ista prica je bila i za Malbroro cigare

onda mu je slabo culo ukusana primer posao degustatora i enologa itd. ne bi ni postojao da je tako
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ajd, i ja do dodam još malo prazne priče... Ja sam sa još jednim drugarom koji voli muziku i uredjaje ,isao kod trećeg drugara koji je upravo kupio sistem , pa da čujemo, i da ga ubedimo da kupi neke malo bolje interkonekte i žice za zvučnike, i radili smo slepi test. Za interkonekte. Takmičari su bili oni koji se dobijaju uz cd plejer i neki od 10 E. Novopečeni audiofil (i Neverni Toma) je menjao kablove , a mi zapisivali sta nam se čini da svira i posle uporedili. Pogodili smo obojica 100%. SVI odgovori su bili tačni. Nemamo mi zlatne uši, nego je razlika u odnosu na one "džaba" bila ogromna. Sasvim moguće da ne bismo pogodili razliku izmedju nekih pristojnih kablova. Al eto, postoji primer slepog testa u kome nije dokazano da "sve to isto svira"

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

onda mu je slabo culo ukusa

na primer posao degustatora i enologa itd. ne bi ni postojao da je tako

A zašto takav posao ne bi postojao. Kao da to mora i može da radi samo onaj ko ima razvijenije čulo ukusa.

Ako neko može da se bavi pravljenjem hi-fi uređaja (čak i za dalju prodaju), a tvrdi da različiti provodnici (kablovi)

nemaju uticaj na zvučne rezultate, jer on nije u stanju to da čuje, onda ni čulo ukusa za degustatora nije važno.

E sad, posebno je pitanje za obojicu o kvalitetu obavljenog posla,..... :scratch_head:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako neko može da se bavi pravljenjem hi-fi uređaja (čak i za dalju prodaju), a tvrdi da različiti provodnici (kablovi)

nemaju uticaj na zvučne rezultate, jer on nije u stanju to da čuje, onda ni čulo ukusa za degustatora nije važno.

E sad, posebno je pitanje za obojicu o kvalitetu obavljenog posla,..... :scratch_head:

Zadnje vreme je došlo kada ja moram da branim samograditelje

Pre svega, pravljenje i konstruisanje uredjaja nije isto, razlika je kao dupe i oko..

Mnogo važnije, da bi se izbegao loš uticaj žica potrebno je valjano konstruisati uredjaje, odnosno poštovati neka pravila... čak i tada je nemoguće izbeći uticaj preseka žice, na primer za masu kod pojačala... bitno je da za sve postoje objašnjenja zasnovana na zakonima fizike, ali o tome neko drugi..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A zašto takav posao ne bi postojao. Kao da to mora i može da radi samo onaj ko ima razvijenije čulo ukusa.

Ako neko može da se bavi pravljenjem hi-fi uređaja (čak i za dalju prodaju), a tvrdi da različiti provodnici (kablovi)

nemaju uticaj na zvučne rezultate, jer on nije u stanju to da čuje, onda ni čulo ukusa za degustatora nije važno.

E sad, posebno je pitanje za obojicu o kvalitetu obavljenog posla,..... :scratch_head:

nisi shvatio coveka...izbaci ono boldirano, procitaj ponovo i dobices jedini moguci odgovor
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

shvatio sam, ide dalju u razradu i komplikaciju iako moj post veze nema sa time, sta sam hteo reci sa degustatorom je i vise nego jasno, i ne potrebuje kalemljenje i budzenjeda se ispravim tj dopunim, mozda mu culo ukusa nije slabo nego ne ume da razlikuje tj prepozna pivo i cigare, sto ne znaci da ne oseti sta je boljeedit: istripovo sam se, jeste tacno i to sto veli first, al to je vec multiway skretnica :lol:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

vidis to je zanimljiva stvar ;ja , recimo , ponekad se bavim kao konstrukcijom , pa kao i pravljenjem ;misljenja sam da ima razlike medju kablovima/vodicima ali u striktno odredjenom kontekstu ;a ono sto je bitno u svemu tome - ič me nije briga sta ko misli o tome sta ja mislim .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dok sam duvanio, znao sam i po mirisu koja je koja cigareta :) Pivo ne pijem nešto pa i nisam neko ko može da odredi ali kontam da je isto kao i sa cigaretama.Moje mišljenje je da ne vredi bacati mnogo novaca na kablove. Ne znam. Možda je do mene ali ja to gledam kroz uloženo/dobijeno odnos. Nisam u fazonu da se razbacujem novcima ali nije mi nikada žao dati za kvalitetnu stvar. Vrhunac je bio neki interkonekt koji je bio u nekom posebnom koferu sa nečim drvenim prikačenim za njega. Mislim, stvarno... Parče kabla...Na fancy kablove gledam kao na storyofstuff. Recimo klip za flaširanu vodu bi bio dobar primer :)

Pogotovo što smo na DIYaudio forumu, a Bassivuss (mislim da je on) ima odličnu otvorenu temu za pravljenje interkonekt kablova. Može svako od nas da pravi kablove do mile volje i da preslušava muziku.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa naravno da ne vredi ako nemas para :D iako problem je u postenom iskoriscavanju resursa, i onda alavac nabije nerealnu cenu, jedino da je ceo od zlata pa da placas malo preko cene tog zlata, ili ako je umetnicko delo, i onaj Kimber kabl me nervira imam averziju ne znam zasto, uzeli ispleli kablove i kao malo srebra sta li i to sad metar kosta 7000 evra ma smesni su

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa naravno da ne vredi ako nemas para :D iako problem je u iskoriscavanju resursa, i onda alavac nabije nerealnu cenu

Nije to stvar imanja novaca već nemanja kulture. Kolega sa posla koji mi je ujedno i prijatelj je sin direktora, vlasnika i osnivača jedne poznate provajderske firme koja postoji otkad je interneta u Srbiji. Ima ogromnu količinu novca na raspolaganju ostavljenu mu ali se ipak ne razbacuje. Dovoljno da doživotno ne mora da brine za svoju budućnost. Ne razbacuje se ne zato što se stiska, već zato što gleda najbolji odnos uloženo dobijeno, a ima hobi koji je mnogo više finansijski zahtevan od našeg.

Iako nije on zaradio taj novac (koji nije nikako mali), zna da ga poštuje jer je vaspitan i svestan sebe i okoline.

No mislim da smo se previše udaljili od teme jer kablovi (ukoliko nisu skupi kao ovi što je Žika postovao) nisu merilo u ovome što sam napisao. Napisano se odnosi čisto na tvoju konstataciju.

Verovao ili ne, pokušavam od njega naučiti da razdvojim želje od potreba s tim što je on u većem iskušenju od mene jer bi on većinu svojih želja mogao da ispuni dok ja mogu samo neke. Mislim da je onaj ko to uspe, pravi gospodar sebe.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije to stvar imanja novaca već nemanja kulture. Kolega sa posla koji mi je ujedno i prijatelj je sin direktora, vlasnika i osnivača jedne poznate provajderske firme koja postoji otkad je interneta u Srbiji. Ima ogromnu količinu novca na raspolaganju ostavljenu mu ali se ipak ne razbacuje. Dovoljno da doživotno ne mora da brine za svoju budućnost. Ne razbacuje se ne zato što se stiska, već zato što gleda najbolji odnos uloženo dobijeno, a ima hobi koji je mnogo više finansijski zahtevan od našeg.

Iako nije on zaradio taj novac (koji nije nikako mali), zna da ga poštuje jer je vaspitan i svestan sebe i okoline.

No mislim da smo se previše udaljili od teme jer kablovi (ukoliko nisu skupi kao ovi što je Žika postovao) nisu merilo u ovome što sam napisao. Napisano se odnosi čisto na tvoju konstataciju.

Verovao ili ne, pokušavam od njega naučiti da razdvojim želje od potreba s tim što je on u većem iskušenju od mene jer bi on većinu svojih želja mogao da ispuni dok ja mogu samo neke. Mislim da je onaj ko to uspe, pravi gospodar sebe.

i onda će kolega jednog dana da ima 70 godina i da shvati da mu je život prošao u razdvajanju želja od potreba sa nabubrenom slamaricom punom šuškavaca.

razbacivanje je kad imaš 10.000 i kupiš auto od 12.000, a pritom jedeš zidarski parizer i mažeš molersku paštetu.

ne vidim nikakvo rasipanje i neki problem u kupovini kabla od 1000$ ako mi se na računu baškari 1000k$

ko ima taj i kupuje, ko nema drži besmislene lekcije o razdvajanju želja od potreba onome koji ima

skupe stvari nisu namenjene dokoličarima i filozofima na forumima, ciljna grupa je određena davno pre razvoja takvog proizvoda i tako je oduvek

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Guest
Ova tema je za sada zaključana i nisu omogućeni budući odgovori.
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...