Jump to content

Koji kamkoder?


crni.

Preporučeni Komentari

znaći 'vako...nešto sam poželeo da sebi kupim neki kamkoder, a ne znam šta i ne znam gde da tražimznam, ima po netu svašta, ali ipak...o kamerama i snimanju znam taman toliko koliko mi dozvoljava moj nikon aparat koji ima mogućnost snimanja video fajlova.znači, pojma nemamda li uzeti nešto starije na bazi trake i dvd-a ili nešto novije što ima hard ili sd?koju marku? sony, canon, panasonic ili je možda dovoljan i samsung, jvc...? šta je uopšte bitno da gledam na specifikaciji?kako stoji stvar sa softverom za rad na računaru i da se malo igram sa svojim video fajlovima?kako se kamera povezuje sa računarom?tv mi je 1080p rezolucije pa bih voleo kameru sa tolikom rezolucijom...pretpostavljam da treba da gledam kamkodere sa full hd podrškometo toliko...dajte predlogebudžet mi je ne manje od 200e ( ne bih baš nešto jeftino, osim ako ima nešto stvarno dobro a da košta manje), ali i ne više od 300ehvala

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 26
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

hm, ovo je zanimljivo

iako me google ispravlja na upit "camcoder" mnogo vise se dobija rezultata na taj izraz nego na camcorder

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imam veoma dobra iskustva sa Sony kamerama. Promenio sam nekoliko kamkordera (inače, ispravno je sa R) i svi su se dobro pokazali u dugogodišnjem radu i pri maltretiranju istih na moru, snegu, po kiši, vetru, hladnoći i sličnim nepogodama. Sada se pojavio novi distributer u Bgd., zovu se SVP, a radnja im je u prizemlju Beograđanke (http://www.svp.rs/) Hvale se da daju raznovrsne popuste, pa bi valjalo pogledati šta nude pred novogodišnje i božićne praznike. Pored toga, prodavačice su ljubazne i poznaju materiju. Dakle, obiđi tu radnju, ali prethodno pogledaj njihov sajt kako bi bio bolje informisan. Mislim da nećeš pogrešiti ako uzmeš Sony, naravno, u okviru budžeta kojim raspolažeš. Eto, npr. redakcija Studija B je upravo kod njih nabavila nekoliko digitalnih kamkordera za svoje reportere.Kao alternativu, ali veoma ozbiljnu, preporučujem Panasonic (http://www.panasonic.rs/html/sr_RS/Proizvodi/Kamkorderi/Pregled/4999421/index.html#anker_5040688)I kao treću firmu, sa kojom nemam iskustva, ali zaključujem na osnovu tuđih iskustava, preporučujem JVC (http://www.jvc.eu/contact.php)Treba da obratiš pažnju na to da li ćeš više snimati napolju ili u enterijeru, pod veštačkim svetlom. Za ovo drugo važi pravilo da treba ići na što bolji i skuplji aparat. Inače, pri idealnom osvetljenju će i najjeftiniji kamkorder pružiti zadovoljavajuće rezulate. Recimo, meni najčešće fali svetla i voleo bih da uvek imam barem jedan jak reflektor kada snimam u sobi. Nažalost, to su ostale samo puste želje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Još da dodam. Postoje HD kamkorderi koji koštaju manje od 200 evra, ali u tim aparatima ima suviše kompromisa, tj. urađeni su za korisnike baš skromnih prohteva. Probao sam jedan popularan model, Toshiba Camileo, i ne mogu reći da sam bio zadovoljan. Pogledaj ova dva testa, tu imaš upload-ovane filmiće koje su snimili, tako da možeš videti njegove mogućnosti.http://www.engadget.com/2010/04/22/toshiba-camileo-s20-review/http://www.pocket-lint.com/review/4610/toshiba-camileo-s20-camcorder-review

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 months later...

da li neko zna kako se sa dv trake snimak prebacuje na komp?kablovi, programi, ulazi? sta mi je potrebno?na kompu imam IEEE1394...jel to dovoljno?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 year later...

za dvadesetak dana mi dolazi drugar iz amerikenaručio sam hd kameru, panasonic hdc-sd80, ali me on pita za sistem, pal ili ntsc?! kaže da u prodavnicama nema pal (?)mislio sam da to nema veze sa digitalnim kamerama. potražio sam na specifikacijama i nigde nije ništa označeno.zar se ne snima normalno na karticu, izvadim karticu, turim je u komp i gledam snimak?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jel niko ne zna ili vas boli q...c? :scratch_head:

Koliko vidim to je Full HD kamera (1920 x 1080), i tu vise nema price PAL ili NTSC. To postoji samo za SD rezolucciiju (720 x 576) i za ostale stare analogne formate.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

da, nasao sam na nekim engleskim forumima da se to tiče samo analognih formatamogu se desiti problemi kad se priključi ne tv preko av kablova, ali ni to ne bi trebao biti problem kod lcd i plazma televizorana kraju, hdmi kabl sve rešava, pa sam kameru naručio, dolazi za desetak dana

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

da, nasao sam na nekim engleskim forumima da se to tiče samo analognih formata

Nije to samo vezano za analogne formate. Napisao sam ti da se odnosi i zadigitalnu sliku u standardnoj rezoluciji (720 x 576) kavka je recimo na DVD-u.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...