Jump to content

Tannoy ARDEN...


chakija

Preporučeni Komentari

Prvi veliki tannoy koji sam cuo...juce...Bio sam u poseti kod kolege forumasa mnogima poznatog kao beatgoeson, a u ima avataru championsku persijsku macu :P .U jednoj sjajnoj atmosferi druzenja odusevio sam se kako ove kutije sviraju i moram reci da je zvuk velikih tannoy-a zaista nesto posebno. Od kad sam u prici sa OB zvucnicima retko koji sistem koji bih cuo bi me nesto odusevio, ali ovaj od juce zaista jeste. Nema tu neke price o statijaznamkakvim audiofilskim pojavama, jednostavno, prostor i velicina kutije kombinovana sa tackastim izvorom zvuka je odradila posao. Ono sto me je posebno odusevilo je ta ogromnost koju sistem poseduje i moc koju sa lakocom isporucuje. Jes da bass u nekim trenucima moze da zairitira brujanjem i mumlanjem, ali to u velikoj meri kompenzuje mocnim prisustvom.Kako god, meni je posebno drago sto sam po prvi put cuo kutije o kojima sam slusao price kao klinac i balavio na samu pomisao da bih mogao ikad videti tako nesto. Juce mi se klinachki san ostvario... BTW. ako nekog zanima ostatak sistema, bio je tu MF the preamp, rotel rcd-971 i neki krmachasti stariji yamaha snagash u A klasi cije se oznake ne secam.Moram napomenuti da Aca privodi kraju jedan megalomanski projekat diy kutija sa drajverima cija cena poprilincno prevazilazi cenu sistema kojim sam se ja toliko juce odusevio .Ne sumnjam da cemo videti vise detalja u nekoj novoj temi :P !

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 75
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Ovi FR-ovci spamuju svaku temu :P Da li ima neki forum gde nema FR-ovaca. Kao Forum Romanum.

Pa evo ja nisam fool ranger :P A da ti iskren budem, ni oni koji večito pričaju o fullrange ovako, pa fullrange onako, a onda krisom, ili dodaju super visokotonce, ili trpaju subwoofere... Helperi, kazu... Hmph, daa... Tako, ako imate trosistemsku kutiju, onda je ona zapravo fullrange sa subwooferom i helper tviterom, sasvim slučajno, u istoj kutiji... ;)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa evo ja nisam fool ranger :P A da ti iskren budem, ni oni koji večito pričaju o fullrange ovako, pa fullrange onako, a onda krisom, ili dodaju super visokotonce, ili trpaju subwoofere... Helperi, kazu... Hmph, daa... Tako, ako imate trosistemsku kutiju, onda je ona zapravo fullrange sa subwooferom i helper tviterom, sasvim slučajno, u istoj kutiji... :P

To Roberte! Moj covek. ;)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To Roberte! Moj covek. :P

Probo ja... Skoro pa sve. Ne tvrdim da ne moze da se proizvede i da ne moze da svira veći deo čujnog opsega, ali... Mora da bude veeeeliko a brzo... Evo, ja sam frisko udomio panele 150x25cm povrsine isijavanja. Full range bi trebalo da nosi od ispod 40Hz-a pa do recimo iza 16KHz-a. Tehnički izvodljivo, ali mislim da ako smo uz činjenicu da volimo da slusamo muziku, pa da sve to jo
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:P Stein, sve stoji sto si rekao, ali ovaj veliki tannoy koliko god mana imao jednostavno pretstavlja kategoriju zvucnika za sebe i uopste me ne cudi sto ima kultni status. Licno sam se uverio i zasto. Takodje, samnom je bio i kolega forumash Pirate, koji je ljubitelj malih monitorskih kutija sa hirurski preciznim zvukom i on nije ostao ravnodusan pred tannoyima...cak sta vise !A za ovo FR spammeri nemam reci...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:P Stein, sve stoji sto si rekao, ali ovaj veliki tannoy koliko god mana imao jednostavno pretstavlja kategoriju zvucnika za sebe i uopste me ne cudi sto ima kultni status. Licno sam se uverio i zasto. Takodje, samnom je bio i kolega forumash Pirate, koji je ljubitelj malih monitorskih kutija sa hirurski preciznim zvukom i on nije ostao ravnodusan pred tannoyima...cak sta vise !A za ovo FR spammeri nemam reci...

Ko sto rekoh, ne mora da bude lose, moze da bude izvrsno, eto oni moji malecni Fostexi (126) divno sviraju... Samo ja hoću vise, hoću bolje, hoću sveeee! :P
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ko što rekoh, ne mora da bude loše, može da bude izvrsno, eto oni moji malecni Fostexi (126) divno sviraju... :P

Zar i ti sine brute. Noz u ledja.Ja ostajem dosledan mom stavu da FR ne moze da odsvira sve.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zar i ti sine brute. Noz u ledja.Ja ostajem dosledan mom stavu da FR ne moze da odsvira sve.

:P ja ostajem pri stavu da skretnica samo steti ......... a narocito kad su na nju nakaceni s jedne strane HK a sa druge Visatoni :P
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mož biti da sam nešto propustio :P Kakve veze Tannoy ima veze sa FR :P

to Impuls insinuira ........ znas ono FR- coax - horna ....... to je sve isti drek ........ ;) a on planira da napravi Impuls H2
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zar i ti sine brute. Noz u ledja.

Ja ostajem dosledan mom stavu da FR ne moze da odsvira sve.

Zar sam ja rekao da moji Fostexi odsviraju sve? Jok, bre, ne sve, ali to što odsviraju, čine veoma lepo, pitko i uglađeno. Zato ih je žena i konfiskovala, sa sve modifikovanim CD614 i Stradivari SE lampašem. To se ne prodaje i ne seli nigde.

Nadam se da nova kombinacija prilazi onom što se želi, da svira sve i još uz to, kako treba... :P

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@@impulsEvo malo da se FR spammer umilostivi, slika wooferchica koji ce sviruckati u buducim Acinim kutijama...

Hm... gde je to popalio? :P Koliko znam već prilično godina Focal ne prodaje svoje jedinice u slobodnoj prodaji, a pogotovo ne Audiom seriju basova.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...