Jump to content

Moj sistem :)


zeljkor

Preporučeni Komentari

Beše kratko,ali slatko kako se kaže.U subotu sam bio kod Željka i slušao muziku. Ne bih mnogo ovome dodavao.Nismo imali mogućnosti zaduže slušanje,bila je porodična poseta,ali i toliko je bilo dovoljno.Kome treba ozbiljan zvučnički sistem trebalo bi ovaj da uzme u obzir.Svaka čast Željko!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala,ipak moja zasluga tu nije velika. Sve su to uradili genijalni umovi jos pre 30 godina. Ostavile dedice da se malo ucimo kako se prave stvari. Ja sam samo napravio ono sto su i oni i malo doradio.

Beše kratko,ali slatko kako se kaže.U subotu sam bio kod Željka i slušao muziku. Ne bih mnogo ovome dodavao.Nismo imali mogućnosti zaduže slušanje,bila je porodična poseta,ali i toliko je bilo dovoljno.Kome treba ozbiljan zvučnički sistem trebalo bi ovaj da uzme u obzir.Svaka čast Željko!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 5 months later...
  • 2 nedelje kasnije...

I ja sam imao čast da bar na kratko čujem ove JBL lepote i mogu reći samo da me od tad ništa drugo ne interesuje, samo gledam te stare JBL-ove i zamišljam ih u mom stanu. Ništa nisam čuo da bolje svira rock od ovih kutija..ma nisu im ni za šegrta...a slušali smo smo na par wati, šta bi bilo da smo pustili ACDC na nekoliko desetina :) Ludilo!!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bilo bi zanimljivo cuti JBL 4355, pa porediti , na zalost nisam siguran da je to moguce u Srbiji. Sto je najgore Ivica koji se ovde pojavio par puta ima sve komponente da ovo i napravi ali nece. Po meni bi 4345 mogo da se poboljsa zamenom 2420 sa 2440 i hornom H93. To ce smanjiti problem fazne razlike u velikoj meri. Ali ovo je tesko nabavljivo , jos zahteva i promenu skretnice.

Jedva cekam da se ta zamena 2420 sa 2441 uradi, i da se time daa "konacno resenje" za referentnu 4-sistmsku kutiju, tim pre sto su razni delovi 'gvozdjusije' (sto gvozjde, sto aluminijum) konacno posatli dobavljivi.A zvuk....sta reci...lakoca...koja vas ponese, jednom recju PREDIVNO.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dobra je to kutija , jako dobri driveri, istina nije najbolje sto imaju od novih drivera ali na zalost cena je za nase uslove velika. Za puno manje para moze da se napravi starija generacija 43xx kutija. U svakom slucaju bilo bi lepo da se cuje.

lepo, samo je to model koji je malo ispod radara, nova generacija, samo za japansko trziste, itd itd. mada kapiram da je puno zvuka za te pare.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Koja verzija "What a wonderful world" je ovo, ko svira, ko peva? Ne mogu da (se s)nadjem... Hvala unapred! :)

Dobio odgovor na YouTube: "Etta Cameron and Nikolaj Hess with Friends - What A Wonderful World"... (za slučaj da neko sluša odavde a ne ide na YouTube)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Neskor je bio danas do mene, pa moze da kaze svoje kriticko misljenje.

Nije bas kao kod mene, ali nije lose :laugh1tooht:Mislim da kutije zavredjuju bolji amp i izvor, jer sa ovom konfiguracijom nije izvucen maximum iz njih ;)Jedina moja zamerka je bila za bas (JBL 2245). Za moj ukus dosta plitko ide, na momente zvuci suplje. Sada da li je problem do ampa, tjuninga kutije ili ko zna cega vec...U svakom slucaju sjajna kutija :thumbsup:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala,lepo je cuti kriticko misljenje. Ovo sve pre svega za one koji ce to mozda da prave u buducnosti. U nasem testiranju se pakazala velika razlika u CD uredjajima. Mali Marantz CD48 je prilicno oduvao Philips CD960, oba u fabrickom stanju.

Nije bas kao kod mene, ali nije lose :laugh1tooht:Mislim da kutije zavredjuju bolji amp i izvor, jer sa ovom konfiguracijom nije izvucen maximum iz njih ;)Jedina moja zamerka je bila za bas (JBL 2245). Za moj ukus dosta plitko ide, na momente zvuci suplje. Sada da li je problem do ampa, tjuninga kutije ili ko zna cega vec...U svakom slucaju sjajna kutija :thumbsup:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije bas kao kod mene, ali nije lose :laugh1tooht:Mislim da kutije zavredjuju bolji amp i izvor, jer sa ovom konfiguracijom nije izvucen maximum iz njih ;)Jedina moja zamerka je bila za bas (JBL 2245). Za moj ukus dosta plitko ide, na momente zvuci suplje. Sada da li je problem do ampa, tjuninga kutije ili ko zna cega vec...U svakom slucaju sjajna kutija :thumbsup:

ahahaha, koliko si razmazen i bahat:)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U nasem testiranju se pakazala velika razlika u CD uredjajima. Mali Marantz CD48 je prilicno oduvao Philips CD960, oba u fabrickom stanju.

Posedovao sam Philips CD753 koji je u biti isto što i Marantz CD48. Interesantan zvuk. Kada se prave ovakva poređenja treba imati u vidu da je Philips CD960 dosta stariji uređaj, ovde pre svega mislim na očuvanost i stanje u kojem su kondenzatori i laser. U svakom slučaju pridružio bih se preporukama da se poboljša amplifikacija i upotrebe kvalitetniji izvori. Za kutije svaka čast :oke:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja opet bio juče.Ništa ne treba da se poboljšava :D Basa ima taman koliko treba. Dubok, precizan, bez šminke i bez boosta bilo koje vrste. Prava monitorska kutija. Nema vuf vuf - već samo zvuk instrumenata. Sve je na svom mestu moglo bi se reći :)Imajući u vidu šta je prošlo kroz Neskorovu kuću te njegova skorašnja iskustva, pokolebalo me to što je napisao (što je prvi put do sada za bilo koje zvučnike i bilo kog forumaša - obično se dešava da zaključim nešto u vezi nekih kutija i to tako za mene ostaje) iako sam ranije slušao Željkorove JBL-e za koje nisam imao dovoljno reči hvale. No, dva tona iz zvučnika su bila dovoljna da dokažem sebi da i dalje mislim isto. Slušao sam neke od elemenata Željkorovog tona na nekim zvučnicima ali nikad sve što volim u paketu.Najkompletniji zvuk do sada :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Verujem da je potrebno promeniti elektrolite. Bez obzira sto su Elne u Philipsu vreme ih je verovatno pregazilo i sigurno je dosta toga zrelo za zamenu. Ipak nesto me mrzi da se bakcem sa tim , mislim da krenem u drugom pravcu. CD umire kao medijum a ja nesto i nisam dobar sa kolekcijom originala tako da planiram da napravim dobar dac + squeezebox ili nesto slicno sto ce sigurno da bude puno bolje. Za sada planiram da eksperimentisem sa Fluency DAC-om, FN1242A za koji kazu da je jako dobar a retka je zverka. Slicno je i sa amplifikacijom. Elektroliti u napajanju su verovatno zreli za zamenu ali su specificne velicine i moram da porucim druge koji odgovaraju. Hvala na preporukama.

Posedovao sam Philips CD753 koji je u biti isto što i Marantz CD48. Interesantan zvuk. Kada se prave ovakva poređenja treba imati u vidu da je Philips CD960 dosta stariji uređaj, ovde pre svega mislim na očuvanost i stanje u kojem su kondenzatori i laser. U svakom slučaju pridružio bih se preporukama da se poboljša amplifikacija i upotrebe kvalitetniji izvori. Za kutije svaka čast :oke:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...