Jump to content

Potato pit


beatgoeson

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 161
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Решетке или шпорета  :rofl:

Pa, jedno ide s drugim. :rofl: Ozbiljno sam pregledao odeljke bele tehnike i opreme za kupatila. U najužem izboru su bili hromirani držači za peškire. Jedno četiri komada po horizonzali... Ali je rešenje jako skupo.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Evo da ti dam inspiraciju ukoliko ti se dopadne.Odakle sam ja uzeo inspiraciju, vise je nego jasno - Sonus Faber.Pratio sam tvoj projekat i jako mi se dopalo kako si odradio kutije IZNUTRA. :buehehe: Mislim za spolja bi trebalo da ih dovrsis. Sto se tice postojece resetke, za moj ukus mnogo bolje bi izgledalo ukoliko bi tu resetku uokvirio drvenim ramom. izdigao bi resetku na visinu na kojoj je sada ali bez onih zavrtnjeva, koji svakako ne pomazu u izgledu, zatim ukoliko bi taj ram napravio tako da je mreza po ivicama ukopana i zasticena drvetom, tada ne bi postojala opasnost da se neko nabode na te neprijatne coskove koji bar na slici deluju da su opasni, i mislim da bi to u mnogome pomoglo za izgled. Sama mreza nije mnogo lepa tako da je mozda bolje da potrazis malo nezniju varijantu, koja bi vise pasovala i koja zajedno sa ramom bi mogla da izgleda prikladnije.Mislim da driveri koje si nabavio i kompleksna konstrukcija u koju si ulozio dosta rada zasluzuju bolji spoljasnji finis. Samo malo ti nedostaje, da i Spolja bude jednako dobro kao iznutra. Ukoliko ponovo slikas svoje zvucnike, moj savet je da izbegnes upotrebu blica, nego koristi duzu expoziciju. Stavi kameru na stativ, a ako nemas, stavi na sto, stolicu, knjige ili vec sta ti dodje pod ruku, tako da imas mirnu duzu expoziciju. Blic dodaje jake senke koji uz postojece linije mreze prave da je tesko da se vidi i sve izgleda gore nego sto je zaista.Slike koje stavljam su moj OB projekat poluzavrsen, vuse kao test. Materijal je guma, probao sam sa narandzastom, jer sam mogao da nadjem samo narandzastu i crnu gumu te debljine, pa rekoh da vidim kako izgleda u necem drugom osim crnom. Mozda ti ovo da neku ideju posto vidim da si zeleo da uradis nesto drugo od uobicajenog crnog platna.

post-118-051538400 1275073742_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo ga i detalj, normalno aluminijum je nezavrsen, trebalo bi da se eloksira, ali mislim da cu se zadrzati samo na testu. Umesto aluminijuma ukoliko ti je obrada metala problem, moses isto da uradis sa drvetom. Mada moram da kazem, ima puno rupa da se busi.

post-118-048334500 1275073893_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

fini rad narocito koža preko a i Al delovi...AR2 jel taj basic PHL?

To je PHL mid, nije bas, koliko se secam model 1320, i normalno RAAL ribbon.Ranije sam koristio 10" PHL u sealed boxu, ali na Acin nagovor probao sam sa ovim manjim koji on jako voli, zvuci mnogo dobro moram da kazem. Moj problem je taj sto je OB. Problem koji ja imam je taj sto OB zvuce mnogo dobro, ali su uglavnom jako ruzni - treba im veliki baffle da bi zvucali kako treba. Elem probao, video, ali za glavni sistem ide Eternity, a ove OB cu negde drugo da koristim.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@AR2:Ovo tvoje toliko dobro izgleda, da je najbolje da i ne pokušavam nešto slično. Vidim, imaš i alat, i talenat, i volju. A ja ništa od toga. :buehehe: Moja je samo ideja i konstrukcija, a sve je radio moj brat od tetke, koji je mehaničar po struci, majstor za gvozdene kapije, i druge grube radove. Po potrebi, ume svašta da radi, kao što se iz priloženog vidi. Trebalo je, zaista, puno strpljenja da se sve ovo uradi. Ali, u drvetu je, takođe, radio samo grube stvari - stepenice, nadstrešnice... Mislim da nikada nije furnirao, niti radio sa veštačkom kožom i sl.Elem, do kraja ima još dosta posla - tek treba da se urade metalni nosači, da bi se sve rasporedilo jedno iznad drugog, a posle ćemo videti. Ako nađem nekog da uradi neki finiš, možda i bude nešto - međutim, u pitanju su zaista ogromne površine.Već mi je neko na onom forumu preporučio drveni ram oko ove žice, ali, ako to nije neki lepo finiširani ram, zaobljenih ivica, bolje i da ga nema. :cheers: Sa bočnih strana je žica savijena prema unutra za 90 stepeni, a, računam, od gore i dole nema opasnosti. Ovo tvoje rešenje je jedno od lepših koje sam ikada video, pa ću imati u vidu, ako se prihvatim nekog doterivanja. Još sve nije doterano ni u funkcionalnom smislu, nije na odmet da podsetim Zen Moda da potraži skretnicu, ako ju je negde zaturio... :cheers: Uostalom, trenutno se, ovakav kakav je, uklapa u ambijent - da je u onom tvom prostoru, zaista bi moralo da se dotera, pod hitno. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...