Jump to content

Kupujem laptop


beatgoeson

Preporučeni Komentari

Tražim jeftin a ispravan laptop računar, kojeg je vreme pregazilo. Naime, meni treba za rad u DOS-u (command prompt) i, eventualno, u Word-u. Znači, treba mi NEKA verzija instaliranog windowsa, i NEKI vid komunikacije sa drugim računarom - ne mora da ima USB, ako ima rezač CD-ova.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 16
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Mislim da ovde jedino bude presudna baterija. Ja sam tako našao laptop za 100 evra, čak i ne previše star, ali mrtva baterija, načisto. USB 1.1 2.4G P4M, superiška. Posle sam to menjao za neke drangulije koje sam prodao u bescenje, ali eto, računaj da preko 100€ moraš da lepo pogledaš u svaki detalj kod mašine. Crkavaju kontroleri i tako... Ja bih preporučio neki laptop od pre dve godine. Tu je bilo puno finih sprava, kao npr Acer Extensa koji ja imam. Ništa posebno, nova je bila oko 34.000 a ni jednom nikakav problem u dve godine. Intel Celeron na 1.7G, 15" wide TFT , 1G RAM, ma milina kako lepo radi sa Win7.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zapravo sam imao u vidu mnogo starije mašine, nikakav problem i 10-15 godina matore. Šta ljudi rade sa njima? Izgleda da riknjavaju, pa završe u kontejneru? :scratch_head: Čak mi Win7 ne odgovara - suviše je moderan. :lol: Pri jedinom susretu sa njim sam zaključio da Command prompt (samim tim i svi DOS programi) radi isključivo u prozoru, i to maleckom. Svaka nova verzija windowsa podrazumeva neku svinjariju u vezi DOS-a, valda pokušavaju da eliminišu dinosaurus-programe... Ali, neće moći. :hi:No, svaka ponuda će biti razmotrena. Navali narode! :Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mašina od pre 10-15 godina je mrtva, a ako je neko i prodaje, ne vredi mnogo jer delovi više nisu na nivou upotrebljivosti. Hard diskovi premoreni, a verovatno i kontroleri, tasteri izdrndani... O tome je reč. Video sam kod nas na buvljaku često takve mašine. Već se na prvi pogled vidi da je ili izvađena iz kontejnera, ili da je treba baciti u kontejner. A iz ne znam kojih optimističkih pobuda, prodavci traže basnoslovno mnogo (100€)... Batali.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imam ja jedan laptop(mada ne toliko staru...)radna stanica intel mobility 3G, ati graf. , 1g ram, 15in wide,fujitsu siemens Amilo D1845baterija je gotova*to jest baterijske celije su ispravne ali kontroler koji radi prema datutumu je zakocio, stara prica...ako znas da resetujes kontroler u bateriji...ispravljac radi i sa trafoom je nije switch...ALImislim da je na plocici odmah kod ulaza za ispravljac, sto ce reci neki power deo crkaotako da sada posto je baterija prazna racunar ne radi.?Ako te ne mrzi da otvaras i menjas verovatno neki power tranzistorjavi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da me mrzi, ne mrzi me. :rolleyes: No, ja sam jedan od malobrojnih na ovom forumu koji, jednostavno, to ne znaju da rade. :sarcastic_hand: Hvala na ponudi, u svakom slučaju.

Imaš još dvadesetak minuta za ovo: http://www.limundo.com/kupovina/Racunari-i-Oprema/Notebook-i-Netbook/Ostalo/Acer-Travel-Mate-210-T/1692164
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Koliko ja znam i XP je oslobodjen DOS-a, mislim i u njemu DOS programi rade u Command prompt-u.Lap topovi su zeznuti iz tog razloga sto se tesko daju servisirati, jos ako je starije generacije eksterni hard je obavezan inace ode mast u propast.Dalje, ako crkne citac bice problema podici operativni sistem bez njega. EKSTERNI USB CITACI NE CITAJU INSTALACIJE :connie_nutzo: , BAR MENI NIJE USPELO :connie_nutzo: .Dakle, polovni stri lap top je pogresan pravac. Govorim Vam ovo pod predpostavkom da Vam taj lap top treba za neki posao i da vam je njegova stabilnost od bitnog znacaja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Koliko ja znam i XP je oslobodjen DOS-a, mislim i u njemu DOS programi rade u Command prompt-u.Lap topovi su zeznuti iz tog razloga sto se tesko daju servisirati, jos ako je starije generacije eksterni hard je obavezan inace ode mast u propast.Dalje, ako crkne citac bice problema podici operativni sistem bez njega. EKSTERNI USB CITACI NE CITAJU INSTALACIJE :connie_nutzo: , BAR MENI NIJE USPELO :connie_nutzo: .Dakle, polovni stri lap top je pogresan pravac. Govorim Vam ovo pod predpostavkom da Vam taj lap top treba za neki posao i da vam je njegova stabilnost od bitnog znacaja.

U svim verzijama windows-a DOS programi rade u Command prompt-u, ali se on bez problema može razvući u Full screen. Jedino u ovoj sedmici, izgleda, to može da radi samo u sićušnom prozorčetu, što je očigledna diverzija. :diablo: Zapravo mi sigurnost podataka nije od životne važnosti, mada je lepše ako ništa ne crkne. :character13: Stvar je u tome da mi je previše zamorno da sedim sate i sate pred ekranom, pa bih neke stvari rado odradio u horizontali, a to što odradim svakako ide odmah na USB.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

dobio si savete. Ako se i nakon ovih upozorenja odlučiš za kupovinu polovnog kompjutera za horizontalnu upotrebu, možda nije za zgoreg da se raspitaš u SRKRLVCI/NS kod ovlašćenih dilera/servisera ASUS/DELL/FUJITSU/sličnih kompujtera koji su verovatno bogati(iji) izvor ovakvih polovnih naprava nego brat/gospodin izvor sajber provenijencije. Takođe, moguće da ti daju i neku vrstu garancije ili barem znaš koga- i gde treba za gušu hvatati ako se DOS ne digne. Mislim u horizontali.Bajdvej, @FFL i ja se služimo "prastarim" DELL-om koji je on dobio kao polovnog pre par godina i taj laptop obavlja bez problema celu paletu usluga koja mu je zadata.U vertikali.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Guest
Ova tema je za sada zaključana i nisu omogućeni budući odgovori.
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...