Jump to content

Obavezno štivo za slušanje


Preporučeni Komentari

  • Odgovora 4.4k
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Ej, Grozni, bio ja danas opet i našao još nekoliko ploča, a vrhunac današnjeg ulova:

 

Postavljena slika

 

Omot je doduše, za nijansu drugačiji, amblem Deutsche Grammophon je u gornjem desnom ćošku, a ispod piše PGP. Možda nije dovoljno dobro za čistunce, ali je ploča FAK, nevina! Godina izdanja 1974... :hihihihi:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ej, Grozni, bio ja danas opet i našao još nekoliko ploča, a vrhunac današnjeg ulova:

 

Postavljena slika

 

Omot je doduše, za nijansu drugačiji, amblem Deutsche Grammophon je u gornjem desnom ćošku, a ispod piše PGP. Možda nije dovoljno dobro za čistunce, ali je ploča FAK, nevina! Godina izdanja 1974... :hihihihi:

:respect:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stajne ne zahebavaj, imala je stara Juga odlicnih uradaka. Danas sam kod Rase Audionote-a slusao Americki Abraxas, Holandski i Jugotonov. Verovao ili ne Jugotonov najbolje zvucao. Da ne bude zabune, sve tri ploce mint, Audionote 2a3 monoblokovi, An pretpojka, An zvucnici, An gramofon....  znaci ozbiljna, rezolutna kombinacija. Tako da ti apsolutno verujem. I nema tu nikakvog cistunstva. Znali su nasi (njihovi), uraditi odlicno zvucece ploce. Pozdrav

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kod Rase Audionote-a slusao Americki Abraxas, Holandski i Jugotonov. Verovao ili ne Jugotonov najbolje zvucao.....

Hmmmmmmmmm....... :hmmm:

Za holandsko izdanje jos i da poverujem, ali jenkijevsko ?

Nope.

Btw, da li si mozda video jenkijevski LP ? Columbia sa tamnocrvenom nalepnicom i zutim u okvireno i  crnim slovima, ili naradzasta nalepnica sa logo-om CBS ( kao i holandsko ) ?

Abraxas-a imam vise komada.

Definitivno i najbolje zvuci jenkijevsko izdanje sa tamnocrvenom etiketom.

 

Evo ovo :

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Elem, tu Doktor po mom negdašnjem iskustvu mislim da ima mišljenje sličnije mojem. Deblje a tim i masivnije, čvršće ploče su po mom iskustvu, pogotovo što se tiče muzike sa izraženim dinamičkim pasažima bile uvek u prednosti. Doduše, ne mora ploča da bude kilo teška da bi imala kvalitetan zapis. Ali mora da je ima dovoljno. To prvenstveno ima značaja kod klasike. Jest da nije za ovu temu, ali neumereno utanjen, recikliran i zbrzan vinil, ne retko sa rubom k'o u suknje španske plesačice sa kastanjetama su i samoubile ploču nakon dolaska kompakt diska na scenu. U najkraćem, profit je ubio vinil...

 

Poslednje serije su bile katastrofa, sećam se kad sam otišao u negdašnju prodavnicu ploča Jugoton i pokušao da među pedesetak istih ploča Metalike izvučem jednu ravnu. Trt. (nije da je Metalika neki reper - u pitanju je konkretan primer) Sredinom devedesetih, CD ploča je bilo koliko ti duša ište, za badava (tzv "bugara"), mp3 je krenuo da menja kolekcije ploča u radio stanicama... Sada kad kupujem ploče prvo gledam da ploča mora biti prvenstveno savršena, ravna, bez ogrebotina, bilo čega sumnjivog na površini, pa tek onda gledam u naslov. Od nekih možda 200 naslova koje sam juče izlistao, doneo sam kući svega 4 komada. Svim ostalima sam našao neku grešku. Jedna od ove četiri je i RCA, špansko izdanje iz 1968... Ploča dovoljno masivna, zapis čist, produkcija snimka osrednja, površinski šum beznačajan, muzika odlična... Mislim da ovo nema više nigde nego samo ovako, ko nađe na ploči.

 

post-13-0-61027800-1384745490_thumb.jpg post-13-0-86782700-1384745496_thumb.jpg post-13-0-24220200-1384745500_thumb.jpg

 

Grozni, pogledaj na prvoj fotki sam rub kod nalepnice, ono zadebljanje a potom pročitaj šta dole levo piše: "Made from master recording of RCA"  - to na (ex)Yugo pločama nikada nije pisalo... Kod naših je bilo samo važno da napišu da je javno izvođenje blablabla... Razmisli...

;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...