Jump to content

Obavezno štivo za slušanje


Preporučeni Komentari

  • Odgovora 4.4k
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

kad su u epicentru pank ere i nadolazeceg njuvejva bivsi clanovi manfred mena osnovali bluz bend, niko nije verovao da mogu napraviti takvu karijeru i takav uspeh. pol dzons i drugovi su uskoro stekli puno poklonika sirom sveta i brzo prerasli u kultnu grupu cije su pesme danas nezaobilzne u bilo kojoj prici o bluz sceni 80-ih.

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jao bre...U momackim danima sam na zurkama svirao (uz ovacije) dve moje obrade ovakvog tipa:Tekst pesme "Yesterday" na muziku doticne "Dodji da ostarimo" (uklapa se fenomenalno!) i tekst "R'n'R za kucni savet" na muziku pesme Meri Cetinic "U prolazu" i sa refrenom iz te pesme. Ko se bavi svirkom neka pokusa ovaj mix, ide kao podmazan. Nikada mi nije palo na pamet da te zajebancije komercijalizujem jer mislim da je to besmisleno. Nekome je to fora koju prodaje. 'Ajde, neka im bude...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Cuo sam danas, na radiju B92, fenomenalnu domacu stvar , lici malo na NickCave a , radnja ide ovako - zbog neke opasne male se poubijalo 7 frajera, a cela pesma je odbrojavanje - u stilu 10 malih crnaca- "Jedan se obesio - ostalo ih 6,....." Elem, zna li neko cija je to stvar i kako se zove? Mucho zahvalan.Pchelac

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imam i ja pitanje, ali malko teze.Da li se neko seca pesme od pre tridesetak godina, peva je zenski vokal na engleskom, a karakteristicno je da je ritam pesme kopija telefonskog signala za zauzet broj. Cuo sam je samo jednom i imao cak i snimljenu na kaseti ali je tu kasetu jedan drugar maznuo i tako... Po artmosferi pesma pomalo podseca na Art of Noise - Moments in Love http://www.youtube.com/watch?v=RIcmIhOesaI

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mala plava ( ili pepeljasta ) saradjivala sa David Byrn -om ima kratko i ime i prezime i na vr' mi jezikaskoro sam poskidao maltene sve sto se od nje moze naci losslesajd - ako uspem da skontam na kojem je od silnih hardova - mozda i nadjem te fajlove , pa tako se i setim imena :Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...