Jump to content

Sonido Proto Ayon


Preporučeni Komentari

Napokon, posle skoro dve godine zavrsio sam Back Loaded hornu za Sonido SFR 200.Kao sto to obicno biva, za projekat su zasluzni i Zen (nasao ko zna kako i gde Sonide) i Damir DJ(fenomenalan finish kutije). Ova kutija se sirova verzija Ayona, siguran sam da nema velike razlike (ako je uopste ima) u odnosu na 'pravi' Ayon. Kome treba nacrt obe horne imamo, neka se javi Zenu na PM.Zvuk je po mojoj proceni najbolji od svih kutija koje sam ja u skorije vreme imao kod sebe: Lowther EX2 u Mau XII i Beyma 8AG/N takodje u MAU XII. Lowther je tanji, bez dovoljno basa a Beyma mnogo manje detaljna, sa dosta boljim basom od Lowthera (mozda zato sto visokih ima jako malo pa je zvuk subjektivno dublji?). Da ne gresim dusu, oba su bolja od Sonida u Mauima :scratch_head: Sama kutija je od 28mm MDF i na to zalepljen bukov sper od 5mm (Damire ispravi me ako gresim). U zoni drajvera je eko koza da razbije veliku povrsinu. Tezina oko 50kg po kutiji.Amp je Tatic 2a3, pre veoma skoro Zenov WOT, NONOS TDA1541A dac (aja) a transport uskoro shigaclone :headphone: Eto, poziv na slusanje svima koje interesuje kako sviri 100% domaci diy!!! :clapping:

post-73-064498700 1278883820_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 25
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Ne bih se time bavio ni zaludjivao...Varga je iskljuciv-samo horna. Moje iskustvo je da najbolje idu u hornu koju su oni projektovali...Ako prostor dozvoljava.Ipak, u NS ima jedan jako interesantan projekat, Sonido u OB kao main drajver (200-12kHz), ribon Fountek iznad i 2x12'' za bas u nekom ripolu...Neka me uvazeni kolega Mican ispravi ako gresim...Sve full aktiva...Ima sada Sonido vec nekoliko razlicitih 200ki, ukljucujuci i uvek fancy Alniko (koje mi oni NISU preporucili znajuci da imam ''obicne''). Zen ima BR varijantu...Pozz i thx na lepim recima :cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sync,Mislio sam na sistem na selu koji imam, ne Primare/Beyma combo. Dva razlicita sveta. FR nije univerzalno resenje. Ne mogu zamisliti slusati Heavy Metal na lampama i FR. U tom smislu je Beyma bolja.Impulse, posto si prodao Visatone ne morash vishe da ih hvalish, mislio sam da smo se tako dogovorili! :girl_devil:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Rekoh,Dodjite, svi ste dobrodosli! Zvuk je jako jako dobar! Ipak, ovo je put kojim se redje ide. Nema tu hifi zvuka. Nema seciranja zvuka na basove, srednje i visoke. Verovatno da se mnogima ovo nece svideti. Kako ja to volim da kazem, u ovom hobiju nema demokratije. Ne uvazavam mnogo tudje misljenje tipa ''fali visokih, bas ne pomera dijafragmu'' i ostala sranja tipa mali je sweet spot. Ovo je pravljeno za moju dusu, kad dodjem kasno uvece posle poredjenih 500km meni treba nesto da me razgali, da me razveseli. Sale zna koliko puta sam ga zvao smejuci se kao blesav i prosto se cudeci kako Sonido moze da svira tako kako svira. Posle Visatona (eto, sad sam se izdao, i ja sam ih imao par godina), Kefova, Wharefedale diamonda,...ja sam nasao svoj mir.Jos nesto me je jako zacudilo...Saletov A1 je sa Sonidima par iz snova...Babel nikako...Zasto? Nemam pojma. Kasnije sam u nekim fifi recenzijama isto procitao. To sto je Babel SE nista ne znaci. Meni se savrseno uklopio sa Audiovektorima, MNOGO bolje nego Primare A32. A opet, kod Slobe sa malecnim Sonidima Babel zvuci bozanstveno.Sada, ovaj 2a3 ima tu magiju A1 ali i mnogo vise detalja. Visoki su dosta bolji. OK, Saletov A1 ima mnogo mesta za unapredjenje kako on kaze, to mu je jedan od prvih radova :clapping: Eto...Pozz

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

... Nema tu hifi zvuka. Nema seciranja zvuka na basove, srednje i visoke. Verovatno da se mnogima ovo nece svideti. Kako ja to volim da kazem, u ovom hobiju nema demokratije. Ne uvazavam mnogo tudje misljenje tipa ''fali visokih, bas ne pomera dijafragmu'' i ostala sranja tipa mali je sweet spot. Ovo je pravljeno za moju dusu, kad dodjem kasno uvece posle poredjenih 500km meni treba nesto da me razgali, da me razveseli...

Meni izgleda da si našao svoj zvuk! Čestitam na tome i čestitam na lijepo izrađenim zvučnicima!Što se demokratije u hifi tiće - nema apsolutno vjerne reprodukcije! Ili ti se sviđa to što čuješ ili ne - ako si zabrinut da li to točno tako zvuči uživo iako ti se zvuk sviđa, onda postoji problem. I to ne u opremi! :sarcastic_hand: Vidim da ti nemaš taj problem! :good2: Lijepi pozdrav!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sync,Mislio sam na sistem na selu koji imam, ne Primare/Beyma combo. Dva razlicita sveta. FR nije univerzalno resenje. Ne mogu zamisliti slusati Heavy Metal na lampama i FR. U tom smislu je Beyma bolja.

:DBockam te malo...Kad budes dosao cuces babela pogonjenog sa 12b4a na econowave. Posle toga vec vidim GM70... :D
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Wow...GM70 umesto 12b4=>BabelImaces cool preamp :buehehe: Ne sumnjam u kombinaciju Babel-Beyma. Sumnjam u Babel/Aleph-FR zvucnici kombinaciju jer meni nije legla.Opet, kod Slobe je to neshvatljivo dobro. Ma mora da mu je Zen dao bolje plocice od mojih :JC_moon: Ili su moji fancy delovi sranje :frusty:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

poenta je u tome sto ne valjaju Sonido driveri od 8"sta mislis zasto ja jos moje nisam skutijao :Viannen_loungelizard:kad malo bolje promislim cela ta prica sa FR driverima je hoax:buehehe:usput - odakle pises - iz Slo ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

20cm SFR200 - za hornu , sufiks A ako hoce AlNiCoSWR200 , za Onken , ML TL ; sufiks A za AlNiCobez sufiksa A su keramika magnetadresa ima na sajtu www.sonido.hu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...