Jump to content

DIYAudio.rs Ref Tube Line Stage Preamp


Nesic

Preporučeni Komentari

Jeste stvarno dobra lampa, sto se tice karakteristika. Trebalo bi da OLG bude 30 i koji decibel te ce feedback faktor biti oko 20dB sto i nije mnogo. Sto se tice UGS-a ne razumem Sipija u kom kontekstu nasilje?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 65
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

jes da je thread o cevama , ali ne shvatam u kom kontekstu gledamo mnamenu UGS-a ?ako cemo pravo - ne vidim ni da je Letlampa nesto naprednija , bar ne zvucno ;bar je kod Pape svaki sklop - sklop , napravljen inzenjerski korektno za namenu u kojoj je on koristio , a potonji je predstavljen kao religija , veci od zivota ;moz' misliti - radio koncertnu opremu za Grateful Dead ...... i ja sam prepravljao Studer mixete sa mono na stereo ....... i jos sa njom znali ozvuciti koncert - Live to Air ..... pa sam i dalje elektronicar opancarsto ce reci ..... nemojmo mesati Nelsona i njegov rad - sa prezentacijom i dozivljajem od strane (zagrizenih) fanova

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dobro, Curl voli malo da bude najpametniji mada vecinu njegovih stavova podrzavam.Sto se tice UGS-a pretpostavljam da Sipi misli da to nije adekvatan sklop za pobudjivanje kamare mosfetova u paraleli BEZ DRAJVER STEPENA, ako ne gresim? Inace meni Vmosfetovi zvuce "sipkavo" ma koliko biasa da ima tako da se ni u tom aspektu ne slazem sa Nelsonovom filozofijom ali opet ko sam ja... ;) To je samo moje misljenje... :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jes da je thread o cevama , ali ne shvatam u kom kontekstu gledamo mnamenu UGS-a ? ...

U kontekstu uredjaja o kome je ovaj thread ;)UGS sam konotirao iskljucivo kao topolosku formu (bez diskriminacije sa aspekta koriscenih aktivnih elemenata).
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja planiram da koristim slicnu koncepciju (mislim na current mirror verziju) s tim sto nema susy-ja i nije balansirana to je vec isprobano sa trostukim EF izlaznim stepenom i zvuci odlicno! :good2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ma sta god napravis posteno , vodeci racuna o rezimu svakog pojedinog radnog elementa - mora da zvuci dobroda li bolje od neceg drugog - nije toliko ni bitno .... ionako cemo prckati nesto do kraja zivota :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dobro, Curl voli malo da bude najpametniji mada vecinu njegovih stavova podrzavam.,,,,,

ma dobar je on ..... samo sto nikako da se odluci sta ce biti - guru , nadobudni ucitelj ili suri profesionalac sa tajnomtreba procitati ceo onaj ( u stvari obadva ) Blowtorch threada da covek shvati koliki je mess u njegovoj glavi

Sto se tice UGS-a pretpostavljam da Sipi misli da to nije adekvatan sklop za pobudjivanje kamare mosfetova u paraleli BEZ DRAJVER STEPENA, ako ne gresim?

to Sipi mora da kaze ...... al' ja mislim da je najbitnije ne zaboraviti struju kroz sklop ; ako to mozes da obezbedis - stvar je resena :sarcastic_hand:

....... Inace meni Vmosfetovi zvuce "sipkavo" ma koliko biasa da ima tako da se ni u tom aspektu ne slazem sa Nelsonovom filozofijom ali opet ko sam ja... ;) To je samo moje misljenje... :)

Nele je napravio neverovatan posao sa njima ; koristio je ono sto su svi izbegavali , zaradio pare i postigao i da uredjaji zvuce i da ima pricu i - sto nije nimalo manje vazno - da to njegovo svira u rangu daleko skupljih uredjaja .glede linearnosti Vmosfeta - vidis da on stalno petlja sa nekim novinama ...... te LU te SS ..... bar na planu malovatnih ampovato ti je kao sto rece Jan Anderson - ja poceo da drndam flautu zato sto niko drugi nije , pa sam samim tim odmah bio najbolji rok flautista ; jes da sam s pocetkao samo vitlao sa njom i dunuo tu i tamo , a i danas ne znam bog zna kako da je sviram ..... :clapping:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I ja se nadam - ili je to trebalo da bude "č" ? :dubbio::cheers:

izvinjavam se cenjenom kolezi na nepreciznosti ;da dopunim - ionako cemo nesto prckati i prčkati do kraja života :Viannen_loungelizard:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Borko, opet se nismo razumeli:- nasilje je kad domacica uzme gonade morskih jezeva, kavijar, hobotnicu, kajen biber i jos svasta nesto, napravi egzoticnu klopu, ti to pojedes i kazes: "Hmm, interesantan obrok..."- elegancija je kad druga domacica uzme malo brasna, masti i sira, sama razvuce kore i smota takvu pitu posle koje je pitas da se uda za tebe.Jel' sad jasno? :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da se ja malo umesam.Sto se tice Nelsona stvarno je od jeftinog feta napravio posao. Ali ima i drugih firmi koje koriste iste fetove a napravili su poprilicno dobre pojacavace i to vrlo jednostavnim resenjima. Vec sam napomenuo firmu AVM. Da li je u nemackom casopisu na rang listi visoko kotirano zbog toga sto je nemacka firma ili stvarno vrede ne znam jer nisam slusao ali i oni koriste slicne fetove.Borko, Sipi pokusava da kaze, ako sam dobro razumeo, da nema potrebe za komplikovanjem kada to moze da se uradi mnogo jednostavnije a potreban izlazni napon na ukupnom naponu napajanja nece napraviti toliko pomeranje radne tacke da ce mnogo povecati izoblicenja.Evo u dodatku i kako su rangirani AVM i PassLab sa nekim proizvodima.

post-15-025870500 1278683718_thumb.jpg

post-15-059219800 1278683737_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Borko, Sipi pokusava da kaze, ako sam dobro razumeo, da nema potrebe za komplikovanjem kada to moze da se uradi mnogo jednostavnije a potreban izlazni napon na ukupnom naponu napajanja nece napraviti toliko pomeranje radne tacke da ce mnogo povecati izoblicenja.

E sad mi tek NISTA nije jasno! :sarcastic_hand: Sipi neznam da li mislimo na istu stvar ali UGS sa strujnim ogledalima je teorijski jednostepeni xconduktance pojacavac eto ima i kaskodu za fetove ali je minimalisticko i veoma elegantno resenje ne vidim nista suvisno...Koja bese ovo tema?? :sarcastic_hand:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ajd sad - da ne bih morao da delim temu na dve - a postovi su prilicno nedeljivi od niza - da odvadimo malo o UGS i ostalom .......... ja se zekio za UGS sa lampama , a ono se svi primili

dakle - dosta peska u ovoj temi

hvala lepo

:cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

У овој теми ћу дати само један коментар,који је на основу неког досадашњег искуства у раду са оваквим и сличним склоповима и који гласи:

Да ли је конструктор планирао мерна гнезда и извучене потенциметре за подешавање одређених струја и симетрије?

Ето то је био моје питање,за мене оправдано,што не мора значити да сам ја у праву,што би реко чика Зен ја реко шта мислим.

У сваком случају смео покушај урадити нешто овог типа,али неко већ рече рад за цео живот.

Пратићу ово до краја,јер ме занима како ће ово радити ,али даље не коментаришем.

:superstition:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

......

Да ли је конструктор планирао мерна гнезда и извучене потенциметре за подешавање одређених струја и симетрије?

.......

komentar nastao iz prakse ;

:good2:

moj nastavak komentara - naponi napajanja , kao i karakteristicne radne tacke ( A, K,G) treba da budu pristupacne za izvodjenje merenja - sto pri inicijalnom podesavanju , sto pri kasnijoj proveri parametara .

ukoliko raspored elemenata ne omogucava isto , treba namenski obezbediti merna gnezda

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

usput - kad se koriste cevi visoke x-conductanse , onda je obavezno koristenje grid stoper otpora , koji i jesu nacrtani .oni idu ditto na pinove podnozja ako se radi PtP , ili uz podnozje ako se radi na pcbtakodje je veoma korisno staviti i ferrite beads ( na dovodni provodnik ako je PtP , odnosno u vidu kratkospojnika ako je pcb) na vod anode standardna praxa u VF tehnici je takodje keramika reda 100-680pF od svakog pina grejanja na masu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...