Jump to content

Napravite sami kvalitetni zvucnik za dva minuta


dunavko

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 24
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Nema veze, ne radi ni taj zvucnik - cist hoax...

sta,zvucnik ne radi,pa sta bi 'teli za dva minuta?

Radi ili ne radi? Neda mi se sad naručivati 99.99997 pure celulose plate i audiograde folija iz kuhinje za test.I gdje je spojio drugu žicu?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja pretpostavljam da smo gledali isti snimak.druga zica je vezana za novcic a prva za foliju,nema gde drugde.to je kapacitivna sprega i to je korisceno i koristi se i danas jos u nekim modifikovanim varijantama.pretpostavljam da ima losiju reprodukciju na nizim ali ko zna.dovoljno veliki precnik tanjira,tanka folija i eto cuda za male pare.Malo entuzijazma.ja sam to pravio pre 30 godin. i najbolji rezultati se dobijaju sa visim izlaznim naponima,jasno je zbog cega...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Izvinjavam se sto nisam naglasio cija moneta najbolje svira.ovde kod nas preovladava misljenje da 1 euro nije los iako ja licno preferiram kovanicu od 10 dinara a moze i 10 rubalja,jer po onoj staroj (analogija donji ves - rublje)kome je sudjeno u jevropi da bude glagol rublje mu same spadaju...Dok muzika svira strausa...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne radi - nema kapacitivne sprege bez dielektrika - novcic i folija su kratko spojeni. Ne znam koga ovaj lik moze uopste da nalozi da proba nesto ovako bezvezno - selotejp drzi zicu na novcicu i novcic na foliji, povratnog voda nema nigde - budalastina....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da li to znaci da na internetu ima mnogo prevaranata i lazova....U moje vreme toga nije bilo.a taman sam 'teo da odem da kupim taj tanjir.mozda ce neko drugi to da proba koji ima take tanjire pa da nam kaze njegovo iskustvo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...nema kapacitivne sprege bez dielektrika - novcic i folija su kratko spojeni...

I to sam primjetio, ali nisam znao kako da uobličim rečenicu. To su za mene inženjerski pojmovi.c/p Dunavko:"Malo entuzijazma.ja sam to pravio pre 30 godin.i najbolji rezultati se dobijaju sa visim izlaznim naponima,jasno je zbog cega..."Znači tebi je proradilo kad si pravio?Neću to praviti, ali zanima me može li ili ne može izaći ikakvo škrgutanje nma taj način.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

na video klipu se vidi da se kabal ukljucuje u pc,verovatno zvucnu karticu,jedna zica,verovatno vruci kraj se lepi na novcic koji je fizicki spojen sa alu.folijom.ceo tanjir se stavlja na radnu plocu koja izgleda da je od nekog izolatora.ispod nje stoji metalna ploca i koja ne mora da bude spojena preko zv.kabla i to je druga ploca kondenzatora.da li treba da nacrtam kako je spojena ta ploca sa masom pojacavaca zv.kartice?znaci ovo je moguce objasnjenje pod uslovom da je onaj snimak korektan.pozdrav.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa mozemo da trazimo racionalizaciju do prekosutra (kao kod madjionicarskih trikova), ali poenta bi trebalo da bude nesto drugo - jednostavna demonstracija bazicnih principa pocetnicima...Na zalost, sve vise je slicnih budalastih video klipova na netu gde dileje nalaze bolesno zadovoljstvo da zamlacuju lakoverne - vec je cuven snimak onih krelaca sto su kao iskokali kokice zracenjem mobilnog telefona (nekoliko mW)... :rolleyes:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

na video klipu se vidi da se kabal ukljucuje u pc,verovatno zvucnu karticu,jedna zica,verovatno vruci kraj se lepi na novcic koji je fizicki spojen sa alu.folijom.ceo tanjir se stavlja na radnu plocu koja izgleda da je od nekog izolatora.ispod nje stoji metalna ploca i koja ne mora da bude spojena preko zv.kabla i to je druga ploca kondenzatora.da li treba da nacrtam kako je spojena ta ploca sa masom pojacavaca zv.kartice?znaci ovo je moguce objasnjenje pod uslovom da je onaj snimak korektan.pozdrav.

Pa koliko onda tu treba napona i/ili struje da se od toga stvori iole učinkovit kondenzator uzevši u obzir razmak ploča i djelokrug magnetnog polja za navedenu struju?Ako je izrečeno glupost onda je to samo pitanje, a ako nije onda je komentar... :Viannen_loungelizard:

Pa mozemo da trazimo racionalizaciju do prekosutra (kao kod madjionicarskih trikova), ali poenta bi trebalo da bude nesto drugo - jednostavna demonstracija bazicnih principa pocetnicima...Na zalost, sve vise je slicnih budalastih video klipova na netu gde dileje nalaze bolesno zadovoljstvo da zamlacuju lakoverne - vec je cuven snimak onih krelaca sto su kao iskokali kokice zracenjem mobilnog telefona (nekoliko mW)... :rolleyes:

Ipak sam, kao i Sipi, skloniji skepsi u ovom slučaju! (sad me možete izgrditi da sam s(k)eptičan umjesto da napravim pokus :sarcastic_hand: )
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Skepsa tu nije dovoljna (grcki: skefto-razmisljam, skepsou-razmisljaj). Dugo traje od razmisljanja od znanja, a ovde je samo malo znanja dovoljno. ;)Dunavko ima vise nego dovoljno znanja ali kao razuman covek tesko prihvata da ima dileja koje ce trud da uloze u nesto sto je cista glupost pa pokusava da nadje neko resenje kojim bi to izgledalo kao smislen cin a ne obicna budalastina...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

znaci - ako ja kazem da sam askeptičan , to onda znaci da ja nikad ne razmisljam:buehehe:

Ne, to znaci da si fudbaler ili "folk" pevacica, ili u najmanju ruku srpski ministar za nesto vazno :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a jok ;to onda znaci da sam ja Mighty ZM :Viannen_loungelizard:nemo mo diras gore pomenute - ja njih najbolje obozavam - sta bi srpski narod bez njih i vanjskih neprijatelja :sarcastic_hand:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...