Jump to content

LM 3886 paralel


Preporučeni Komentari

За комшију направих ово чудо.

У питању је појачавач снаге са пасивним пре-ампом и селектором улаза са релејима!

За излазне степене кориштени су ЛМ 3886 два комада у паралелном споју.  :crazyrocker:

Концепција двоструки моно у правом смислу речи, значи два мрежна трансформатора, осам екстерних  електролита и засебни мостни исправљачи.

Све осим дрвених апликација и звучничког проводника ВХ ЦС 12 као и самих канала снаге  извађено је из фијока, кутија и ко зна одакле још!

Једном речју мало је тога набављено са стране.

Трансформатори су нека залиха из СФРЈ доба а произвођач је Елитор Пазин.

Хладњаци питај бога одакле су стигли јер ни сам не знам колико тога још имам и где.

Кутија је мојих руку дело, осим алуминијумских дугмади који су прављени негде у Београду, али није ни битно.

Наравно уграђена је и заштита са чувеним колом и релејима.

Такође и селектор улаза је са релејима са сопственим напајањем.

Е сад слике:     :baklja:

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 30
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Postavljena slika

Postavljena slika

И на крају закључак:

Иако нисам домаћи реномирани произвођач, појачавач нит зуји, нит бруји нити има преслушавања.

Звучна слика одлична  широка, и има добру дубину позорнице!

Фреквентни распон одличан, мада је за сада пробано  само на мојим Б и Ц и комшијиним Б и ВВ звучницима.

Следи проба на неким Про Ац звучницима али тек за време викенда.

Само да напоменем  да је осим материја за израду појачавача потрошено још и:

- око четири гајбе пива и то пола гајбе Јелен остало Лав

- две флаше Џек Денијелса од којих је садржај половине једне нестао мада сумњам на једнога али....још је млад па нема свастику

- кафе и цигарете не рачунам!

Једном речју, било је у питању дружење  :buehehe:, јер канта је канта   :sarcastic_hand:.

  :Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Само мала напомена:

Кад је све било завршено установили смо да појачавач нема адекватне ножице па су накнадно монтиране.

Исто тако и тачка на дугмету за јачину која је накнадно урађена, забушивањем дугмета бургијом 3мм и попуњавање рупе црном бојом!

Кажем ја канта :crazyrocker:.

Postavljena slika

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Paralelisanje LM-a ima efekta kod zvucnika kojima impedansa pada na nekim frekvencijama. Posto Proac, koliko me secanje sluzi, ima krivu impedanse takvu da na nizim frekvencijama raste impedansa, bolje bi resenje bilo da je bridge spoj.A sto se tice trafoa, elektrolita, hladnjaka ......... ima se, moze se. Mogao je pravi amp da se napravi sa tim materijalom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Paralelisanje LM-a ima efekta kod zvucnika kojima impedansa pada na nekim frekvencijama. Posto Proac, koliko me secanje sluzi, ima krivu impedanse takvu da na nizim frekvencijama raste impedansa, bolje bi resenje bilo da je bridge spoj.

A sto se tice trafoa, elektrolita, hladnjaka ......... ima se, moze se. Mogao je pravi amp da se napravi sa tim materijalom.

Ма баш ме брига за Проац, ово добро свира и са мојим Електро Војис звучницима!

Лепо написах да је слушање заказано за викенд и то у Престоници!!!!

То и јесте прави амп, мало кошта а свира за све паре!

Ово је најважније: Иако нисам домаћи реномирани произвођач, појачавач нит зуји, нит бруји нити има преслушавања.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

.

Lepo si ga kompletirao.

Često se priupitam, koliko smo zaista svesni akumuliranog materijala za kojekakve ili od kojekakvih projekata.

Uvek mi je simpatično kad kažeš - povadio iz fioka i iskopao iz ove ili one rupe - i stvorio jedan uredjaj na primer ovakvog kvaliteta.

Iako ne podržavam alkoholizam, čestitke za kapacitet i izbor gorivih derivata.:D

Čestitke za kreativnost. :hi:

.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

.

Lepo si ga  kompletirao.

Često se priupitam, koliko smo zaista svesni akumuliranog materijala za kojekakve ili od kojekakvih projekata.

Uvek mi je simpatično kad kažeš - povadio iz fioka i  iskopao iz ove ili one rupe -  i stvorio jedan uredjaj na primer ovakvog kvaliteta.

Iako ne podržavam alkoholizam, čestitke za kapacitet  i  izbor gorivih derivata.:D

Čestitke za  kreativnost. :hi:

.

Хвала на честиткама Лео, у питању је било, ал' стварно само пуко дружење и потрошња нагомиланог материјала!

Горивни деривати су били колатерална штета, као на "Свињокољу" ко је био и ко је топио чварке зна!

Оде пола гајбе пива очас посла!

  :baklja:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stvarno izgleda ko pravi. Niko ne bi reakao da je kanta ili da nije Pass. :to_become_senile: A "- око четири гајбе пива и то пола гајбе Јелен остало Лав"Bruka! Gubis na kvalitetu kad mezas Jelen i Lav. :cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stvarno izgleda ko pravi. Niko ne bi reakao da je kanta ili da nije Pass. :to_become_senile: A "- око четири гајбе пива и то пола гајбе Јелен остало Лав"Bruka! Gubis na kvalitetu kad mezas Jelen i Lav. :cheers:

Хвала Сцопе   :cheers:Тад је био модеран Јеленко!Врло брзо сам прешао на Лав, види се по количини   :Viannen_loungelizard:.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma kakvi kanta,jako pedantno si uradio svak casti izgleda jako dobro, a nije ni veliko mada pretpostavljam da je masivno zbog trafoa....bolje je sto je parallel nego bridge.za bridge bi ti bio potreban neki obrtac faze a to je katastrofa...inace u te LM-ove su ubacili prekopirane telefunken kompletne stepene iz 60-70pogledaj neke TFK sheme izlaza bice ti jasno. :crazyrocker:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Zamolio bi postovanog Kolda da ne kazem stona, da bira reci i izraze, barem u slucaju MOJE KANTE. Pojacalo svakim danom dobija na karakteru, prostor je fenomenalan, alikvote instrumenata bas kako treba. Jedini problem pojacavaca je taj sto vrlo surovo govori sta misli o ostatku sistema. Drago mi je sto me je postovani kold da ne kazem ston poslusao po pitanju krucijalnih stvari konstrukcije pojacavaca, jer u suprotnom to nebi bilo to. Slozicete se da nije svejedno kakva su dugmad i boja drvenih aplikacija. :Viannen_loungelizard: Bez sale, van svih mojih ocekivanja. Da nije moj rekao bih HAJ END. Ovako... ZIVEO DIY :crazyrocker:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zamolio bi postovanog Kolda da ne kazem stona, da bira reci i izraze, barem u slucaju MOJE KANTE. Pojacalo svakim danom dobija na karakteru, prostor je fenomenalan, alikvote instrumenata bas kako treba. Jedini problem pojacavaca je taj sto vrlo surovo govori sta misli o ostatku sistema. Drago mi je sto me je postovani kold da ne kazem ston poslusao po pitanju krucijalnih stvari konstrukcije pojacavaca, jer u suprotnom to nebi bilo to. Slozicete se da nije svejedno kakva su dugmad i boja drvenih aplikacija.  :Viannen_loungelizard: Bez sale, van svih mojih ocekivanja. Da nije moj rekao bih HAJ END. Ovako... ZIVEO DIY :crazyrocker:

Писао Ја или неко од оне двојице шифрованих, исто ти се вата К...а   :sarcastic_hand:.Чуј надимак: "Грозни" !?  :buehehe:.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...