Jump to content

Ge SE amp-6N23P tube


bata bane

Preporučeni Komentari

Бане само напред, и полако, никако немој лемилицу да ломиш. :to_become_senile:

Ufff, merkam je, ali prva skrene pogled pa nema potrebe za sad ;) Sto se tice trafoa, mislim da je 50mA na toj grani za anodu :scratch_head:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 486
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Zahvaljujuci @Nesic-cu, dosao sam u posed plocica za "Simpler Simplistic"....reko, kad se vec igram onda da se igram do kraja :crazyrocker: Probacu da implementiram reg-shunt, ccs i sve ostale poluprovodnicke dandrmoljke pa da vidimo, sto bi rekli... "od kog drveeeta se prave kaaasike" :buehehe: Ako postojeci trafoi budu dozvolili u filtersku sekciju ici ce choke, a ispravljanje ce biti cevno :coffee: Grejanje cevi ostaje sa LM317 :)

post-62-019296900 1283623721_thumb.jpg

post-62-026624400 1283623779_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam na svom Aikido preampu napravio ovaj reg-shunt. Sema je potpuno ista sa tom razlikom sto sam ja stavio 4 kom kondenzatora 220uF/450V jer sam koristio samo jedno napajanje za 4 lampe. Ma to nema da susne. Reg je odlican. I mislim da sam preterao sa filtracijom, ali imao sam na raspolaganju kondenzatore a i sam sam crtao plocicu. Nemas potrebe da stavljas choke, to je preterivanje veruj mi. I obezbedi dobar hladnjak. Ja sam ga poterao na oko 60mA i to se dobro greje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala na savetu, meni nece trebati vise od 25mA tako da ce shema biti malo korigovana, a choke stavljma cisto da ne cuce cekajuci :sarcastic_hand: Sama plocica je kvalitetno odradjena, jedno sto je malo veca za planian prostor, ali sta je tu je.... ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

sta bi sa tim choke shunt reg ccs-om? kad ce to da prosvira? :Viannen_loungelizard:

He,he, planovi se menjaju iz munuta u minut :sarcastic_hand: Za pocetak cu samo zameniti postojecu CRCRCR filter sa CLC varijantom, a ondak kasnije kad budem imao vremena da uguram i shunt-reg i CCS, ako nista bar za probu ;) Cekam da mi Zen da specifikacije za choke koji da narucim... :to_become_senile:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

I tako dragi moji i drage moje, posle zavrsene gay parade u Beogradu, vracamo se na lepse stvari ;) Na moju radost danas mi je Zen poslao shemu o kojoj smo pricali u zadnjih nekoliko postova, a pre mesecak dana :rolleyes: . Svi postojeci projekti se obustavljaju do DALJNJEG, dok ovo ne isteram :good2: Za neupucene, radi se o promeni filterskog dela sa CRCRCR na LCRCR i impementaciji CCS-a, u ovom slucaju CCS ce biti SS obzirom da postojeca infrastruktura jedno to dopusta bez nekih vecih nocanih ulaganja......a ako se CCS pokaze dobro,onda cemo videti sta dalje,ali otom potom :ok: U ideji je i stavljanje shut-reg, ali trenutno zbog manjka prostora u samom ampu, nisam bas u inspiraciji da i to radim :blush: Za CCS bih koristio DN2540, http://www.diyaudio.com/forums/tubes-valves/160294-ss-ccs-plate-load-6n1p.html ovde se spominjao na BigDIY :coffee: A u prilogu vam dostavljam i shemu PSU :good2: Jos jedared mucho obligato senjor Zen :cheers:

post-62-083324100 1286740602_thumb.gif

post-62-042011000 1286740631_thumb.gif

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Danaske ce biti gotova osnova za montazu cevki, choka, i trafoa...fotke cim pre :Viannen_loungelizard: Na MDF ploci od 5mm isecene "jupe", zatim razmucenim drfofiksom premazane, i na kraju naspricane sprej bojom. Ne izgledaju bog zna sta, ali za sad nabrzaka je super...samo da se prooobaaa :hyper: E sad, da nema neko ideju kako najlakse da oklopim choke, prilicno sam tesan sa prostorom pa bi trebalo da bude sto pribliznije dimenzijama samog choka. Ako je neko narucivao i zna ko to moze lepo da uradi, neka zbori odma :good2: Osnova je 63x70mm a visina je 90mm :rolleyes:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

И тако једног дана склопи нама Бане свемирски брод.Бане,ја сам и даље поборник идеје да саставиш засебан преамп са фул цеве shunt regovima,LCLC филтерима и пратећим елементима.Овако ти ипак остају 2 отпорника мада пуно мањих вредности од првобитне варијантеи ајде и за ширу јавност а ради се о причи везаној за 1. електролит после цевне исправљачице код CL филтера,односно кад се иде са кондензатором.Обично се на графовима дају вредности напона и струје за одређену вредност кондензатора,нама веома смешну од пар микрофарада.Постоје заговорници који кажу да се може ладно ставити и стотинак микрофарада и да се лампици неће ништа десити.Међутим није баш тако.Управо та вредност кондензатора одређује величину исправљеног напона и као у твом случају са њом се може напон фино подешавати.Оно што смо причали да се избаци тај конд. и да се иде са пригушницом као 1. елементом потврђује и Зенова симулација.Дакле ако је пригушница 1. филтерски елемент исправљени напон је негде око 0.7 наизменичног.Са варијантом кондензатора,у зависности од његове вредности може се скоро постићи и теоретски максимум од 1.41, мада се најчешће узима вредност за кондензатор за величину од 1.2 до 1.25.Ето можеш се мало изиграти са тиме и проверити ово писаније.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...