Jump to content

Od ideje do realizacije


stein

Preporučeni Komentari

Sale 5mm je bojim se malo za tu razdaljinu ako se ocekuje da ti bocni hladnjaci urade ista korisno. Santimetar debljine...al to jedino na brodogradilistu, imt, rakovica i slicni da saviju.Sve u svemu...staklena ploca gore i eto ti kafe stocic! :Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 132
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

5mm ce uraditi stvar ako se iskoristi cela visina

lakse je nabaviti i lakse saviti , nego ici na 10mm pa makar koje visine

no - krajnje resenje ce biti uslovljeno mogucnoscu nabavke materijala , pretpostavljam

ne mesam - samo kazem :sarcastic_hand:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moram priznati da sam bio jako skeptičan kada mi je Gagi objašnjavao kako želi da napravi pojačalo, međutim uopšte ne izgleda loše :)U principu se sve može izvesti. Kad je Magura mogao da napravi okruglog snagaša, može i Gagi ovakvog. Inače i jeste Gagiju u planu da se na komad koji služi da termički spregne hladnjake, urežu navoji za donju i gornju ploču.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ААААААААААААААААААААААА, слошилоооооооо ми сеееееееее!!!!!!! :crazyrocker: :crazyrocker: :crazyrocker:

Pazi kako tek ima da ti se sloši dok sve ne završiš... Ja imam ideju za spajanje sa 5mm aluminijuma, i nije čak ni neizvodljiva...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pazi kako tek ima da ti se sloši dok sve ne završiš... Ja imam ideju za spajanje sa 5mm aluminijuma, i nije čak ni neizvodljiva...

еј животе, врбо савитљива.. :Viannen_loungelizard: морам под `итно да организујем потеру за 4им коматем..
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovo je po meni najjednostavnije rešenje za iseći i saviti na apkant presi, stručniji neka prokomentarišu svrsishodnost spoja i termiku, provodljivost... zelenom bojom je obeležen komad za spoj. Nisam se trudio oko rupa i šarafa, sistem, tj način je još uvek sporan... :scratch_head:post-13-071339500 1280684039_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Najlepše od svega je da ako ovaj metod može da radi posao, dno i poklopac koje sam onako iscrtao, mogu da ostanu isti kako sam ih već nacrtao, razlike će se pojaviti samo na konačnoj fizičkoj dubini kutije zbog dodatka tih 5mm materiala

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Najlepše od svega je da ako ovaj metod može da radi posao, dno i poklopac koje sam onako iscrtao, mogu da ostanu isti kako sam ih već nacrtao, razlike će se pojaviti samo na konačnoj fizičkoj dubini kutije zbog dodatka tih 5mm materiala

:aikido: чекамо инџињере да рекну своју процену, одлична идеја
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da, pa ako odobre, onda imaš osnove rešene. Tvoje je samo da nastaviš da izvoljevaš... :Viannen_loungelizard: Da budemo još malo konkretniji, evo kako bi otprilike bila drugačija izvedba sa spojnicama za hladnjake...post-13-066028300 1280691084_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako ti se dopada, moš napravit wallpaper pa da ga gledaš i razmišljaš da li baš ovako zamišljaš pojačalo...(ostavio sam ti malo mesta levo za ikonice :))

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

... evo kako bi otprilike bila drugačija izvedba ...

Uf, sunce ti zarko! Podseca me na jednu ribu iz srednje skole - dzokasta sa svih strana, ne zna covek kako da je podu'vati! :scratch_head: PSTo Stajne, samo cepaj, ti si se izvestio u crtanju, a ko bude pravio neka cese glavu... :good2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sipi, prijatelju, zato je tema otvorena u offtopiku. Ovo nisam zamislio niti kao temu gde ću ja nekoga ili neko nekoga podučavati veštinama rada u 3D CAD okruženju, niti kao temu gde će se predstaviti i realizovati neki samograditeljski poduhvat. Ono što me je navelo na pokretanje teme je uvid u mogućnosti koje pruža ovakva vrsta alatke da se relativno lako i brzo odradi vizualni prikaz nečega što nekim ljudima teško ide u glavi. Kao što se čitanje uči naglas, lakše se pamti i razume. Kolega ima neke hladnjake, neke nema, a nije sasvim siguran na čega bi to na kraju moglo da liči, i pokušaj da to objasni rečima ili mahanjem ruku, nije dovelo ni do kakvog rezultata. Pošto isti kolega, po sopstvenim rečima, nije vičan izradi tehničkih crteža, zamolio me da mu pomognem ako mogu. Ja sam objasnio šta mogu, i šta mi kao pomoć treba da do toga dođemo. Pošto je kolega meni pribavio dovoljno podataka, ja sam odradio svoj deo posla i kreirao aproksimaciju ideje i sada je kolegi mnogo lakše da zamisli ostatak svog budućeg pojačala. Kada se sav potreban materijal skupi, onda kolega sada zna da je izvorna mu ideja izvodljiva, zna koliki će biti približni gabariti i svesniji je problema koji ga čekaju sa konkretnom izvedbom. U svemu ovome je dobro to što ovo nije dovelo do fizičkih promena ili oštećenja na materijalu kojim za sada raspolaže, samim tim, još uvek može da promeni pristup ili koncept. Bitno je da se na ovaj način može relativno bezbolno prići vizualnom sagledavanj stvari koje malo ko može procesuirati uz pomoć mašte... Naravno, najteži posao, pronalaženje ostataka delova, pilanje, bušenje, lemljenje, podešavanje is ve što je deo DIY projekta ne može se ovako, i nikada to nisam ni pokušao da nekome natuknem. U konkretnom slučaju, ovde je trebalo ili odagnati strah i potvrditi ideju, ili shvatiti da to zapravo i nije to što se htelo postići. Pošto sam ja sad odradio svoj deo pomoći, na kolezi je da otvori svoju temu i predstavlja svoj projekat, konsultuje se, traži ili deli savete i tako to...:hi:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovo je po meni najjednostavnije rešenje za iseći i saviti na apkant presi, stručniji neka prokomentarišu svrsishodnost spoja i termiku, provodljivost... zelenom bojom je obeležen komad za spoj. Nisam se trudio oko rupa i šarafa, sistem, tj način je još uvek sporan... :scratch_head:post-13-071339500 1280684039_thumb.jpg

Nisam indžinjer ali po mom mišljenju ovo ovako neće moći. I ideja sa pločom od 5mm je bila nategnuta u smislu termičke sprege jer je uslovljena time da ploča pokriva hladnjake skoro od vrha do dna. Ovo mi deluje vrlo loše.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam indžinjer ali po mom mišljenju ovo ovako neće moći. I ideja sa pločom od 5mm je bila nategnuta u smislu termičke sprege jer je uslovljena time da ploča pokriva hladnjake skoro od vrha do dna. Ovo mi deluje vrlo loše.

Ja znam da ne bih seo za radni sto i radio ovako ako bi moglo drugačije. Po meni, glavni problem cele priče je činjenica da onaj veliki, glavni/centralni hladnjak ima mesa u sredini, i to jako mnogo, ali na veliku žalost, u odnosu na gabarite samih rebara je uvučen i to poprilično komplikuje stvari. Za pojačalo kao što je F5, ne bi ni trebali oni dodatni hladnjaci, možda tek ukrasa radi (ko ne žali da kiti), ali kao što rekoh, neću se mešati u to kako i zašto. Ja sam odradio svoj deo :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam indžinjer ali po mom mišljenju ovo ovako neće moći. I ideja sa pločom od 5mm je bila nategnuta u smislu termičke sprege jer je uslovljena time da ploča pokriva hladnjake skoro od vrha do dna. Ovo mi deluje vrlo loše.

spreader mora ici preko jezgra glavnog hladnjaka5mm je dosta debljina materijala - sto veca povrsina
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E, pa onda mislim da kolega ima problem. Povekji...Od površine mesa u sredini do krajeva rebara je malo više od 6.6mm što čak ni dodatak još jedne ploče od 5mm ne može da kompenzuje. Savijanje lima u tako šašav oblik da sve prespoji je jalov posao.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nadoknadi nedostajucu visinu jezgra (u odnosu na unutrasnju visinu rebara) sa umetkom od bakra ili aluminijuma

Tako da, ali onda mora da nađe komad bar nekih 7mm debljine, visine bar nekih 150mm (celokupna planirana visina je 195mm zbog visine manjih hladnjaka pa čovek planira da skrati i velike na toliko) a onda to sve počinje da bude jako zanimljivo... Bilo bi zanimljivo kada bi se u kućnoj režiji mogla izvesti fora kao sa hladnjacima za procesore. Kutijice na svakom hladnjaku, napunjene rashladnom tečnošću i prespojeno malim cevkama da tečnost cirkuliše. Na kraju bi to moglo i da se izvede, ali ako procuri... PFFFFFFF! :focus:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zapravo, Gagiju je u planu da taj deo pera hladnjaka koji viri na unutra iseče te time izravna sa mesom u sredini. To prilično pojednostavljuje stvari zar ne :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...