Jump to content

F5


stein

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 436
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Srbija od Lihtenstajna do Vinsenta preko Isle of Men .....Jebi ga, najveci problem ovog foruma, offtopicarenje je malo eskaliralo.

Mislim da je to prestala biti opcija pre dvaes godina,ne znam samo odakle vam snage da se još batrgate...

A kad je prestala opcija Maria T.?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

A kad je prestala opcija Maria T.?

Pa i nije, na zvaničnom grbu Subotice, tetka Marija (sveta) Terezija se smeška. Ona je selendru proglasila i dala status slobodnog kraljevskog grada. Potom su Suboticu opet pretvorili u selendru a nedavno smo opet dobili status grada... http://sr.wikipedia.org/sr-el/Грб_Суботице
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U međuvremenu su u sobicu stigli Linn Nexus. Nexus je, više, ne bi-wired, već, bi-amped. Donji: F5. Gornji: Aleph Mini. Između TVC1 i Aleph-a je pot na cable-u. Dakle, uneo sam tone-control, moralo je. Ostaje da se sve podesi. Moraće, za sad, "na uvce". Dinamika i sve ostalo, po meni, trenutno, poboljšanje, značajno. No, kada se potroši utisak "novog", onda ću da izvestim. Tek toliko.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa i nije, na zvaničnom grbu Subotice, tetka Marija (sveta) Terezija se smeška. Ona je selendru proglasila i dala status slobodnog kraljevskog grada. Potom su Suboticu opet pretvorili u selendru a nedavno smo opet dobili status grada... http://sr.wikipedia.org/sr-el/Грб_Суботице

Uff. A da se vratimo pre Kulina bana sve do Cara Konstantina?http://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%93%D1%80%D0%B1_%D0%9D%D0%B8%D1%88%D0%B0
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

F5(stein)+Aleph Mini(pile)>bi-amp>Linn_Nexus.Kako, objektivno, uravnotežiti signal-e.F5>direct>lower_band_on_NexusAlephMini>10K-ALPS_on_cable>upper_band_on_Nexus.Ušestveno sam podesio, ali, grize me crv...Zvučno, veoma prijatna kombinacija. Lepršavost, svilenost visokih koju daje Aleph, ozbiljnost i stamenost niskih koju daju F5 i bass na Nexus-u.Unapred hvala.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Osim na sluh, može se igrati i mikrofonom i recimo računarom sa nekom aplikacijom koja bi signal sa mikrofona isporučila u nekom vizelnom graph obliku. Međutim, prvo bih onda odradio merenje sa F5 + kutije i potom sa Alefom + zvučnici. Tu bi se potom trebao odraditi neki beležnički proces da se vidi Fr. odziv kutije sa jednim i drugim pojačalom i potom uvezati kao biamping i glasnoću udesiti prvo ovako na sluh pa pogledati vizuelni rezultat i potom se igrati... Akustika prostora takođe utiče, tako da se na kraju verovatno sve svodi na slušni optimum. Treba uzeti materijal gde basa nema mnogo a potom i nešto sa baš naglašenim basom. Joan Baez - Dark Chords On a Big Guitar je odličan album... A svakako ga treba imati... Ima svega na svega jednom albumu...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Osim na sluh, može se igrati i mikrofonom i recimo računarom sa nekom aplikacijom koja bi signal sa mikrofona isporučila u nekom vizelnom graph obliku. Međutim, prvo bih onda odradio merenje sa F5 + kutije i potom sa Alefom + zvučnici. Tu bi se potom trebao odraditi neki beležnički proces da se vidi Fr. odziv kutije sa jednim i drugim pojačalom i potom uvezati kao biamping i glasnoću udesiti prvo ovako na sluh pa pogledati vizuelni rezultat i potom se igrati... Akustika prostora takođe utiče, tako da se na kraju verovatno sve svodi na slušni optimum. Treba uzeti materijal gde basa nema mnogo a potom i nešto sa baš naglašenim basom. Joan Baez - Dark Chords On a Big Guitar je odličan album... A svakako ga treba imati... Ima svega na svega jednom albumu...

Hvala. Dakle, u se' i u svoja ušesa...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Osim na sluh, može se igrati i mikrofonom i recimo računarom sa nekom aplikacijom koja bi signal sa mikrofona isporučila u nekom vizelnom graph obliku. Međutim, prvo bih onda odradio merenje sa F5 + kutije i potom sa Alefom + zvučnici. Tu bi se potom trebao odraditi neki beležnički proces da se vidi Fr. odziv kutije sa jednim i drugim pojačalom i potom uvezati kao biamping i glasnoću udesiti prvo ovako na sluh pa pogledati vizuelni rezultat i potom se igrati... Akustika prostora takođe utiče, tako da se na kraju verovatno sve svodi na slušni optimum. Treba uzeti materijal gde basa nema mnogo a potom i nešto sa baš naglašenim basom. Joan Baez - Dark Chords On a Big Guitar je odličan album... A svakako ga treba imati... Ima svega na svega jednom albumu...

Stein... Koji mikrofon bi bio pogodan za neko ovakvo merenje ???
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ušestveno sam podesio...Unapred hvala.

Kol'ko se ja razbiram u hi-fi, od toj bolje nema :buehehe: Podpitanje - ako bi ti ultrakontraekstrainfrasuperhiper osciloskop i ton generator posle merenja rekli da podesis drugacije nego sto prija tvojim usima, da li bi tako uradio? :tongue10: Ja ne bih.Dakle, rani kucici i ne pipaj dugmici.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala, to bi značilo da palim W$... Dobro, možda i učinim i taj ultimate sacrifice...

Ništa ne košta probati pod wine. Poslednji izdanak deluje veoma ispeglano, mnoge stvari koje nisu radile do sada, rade sasvim pouzdano. Za iskušati... Mada, native win radi najbolje u win...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Podpitanje - ako bi ti ultrakontraekstrainfrasuperhiper osciloskop i ton generator posle merenja rekli da podesis drugacije nego sto prija tvojim usima, da li bi tako uradio? :tongue10: Ja ne bih.

То исто је и колега Цар Аца закључио у некој од тема, беше давно.Колико ме сећање служи рекао је: " Све сам лепо прорачунао ( Скретницу ) и на крају сам на уво подешавао звук тј. скретницу!!стоН_Колд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...