Jump to content

F5


stein

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 436
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Stvarno ih je uzidao. Cuce se. ja sam mislio da je cela prica sala ali je Stein to shvatio ozbiljno.

Ма то само он може да схвати озбињно :character13:.Ма шалим се, баш бих волео да чујем то чудо кад буде завршено!стоН_Колд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E kad pomenu Zeon duvanje, nisam upratio Steine, sta je bilo sa onim velikim basovima sto si ih uzidjivao u patos novosredjenog pokrovlja - kako se ta ideja dalje razvijala ?

http://www.diyaudio.rs/topic/282-b-s-b-i-t/page__view__findpost__p__12650ovde je... :character13:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Изгледа импозантно, стварно је уложено рада, а вала и средстава :character13:.стоН_Колд

Još malo i počeću da sređujem slike i prateći tekst za galeriju sistema. Do postavljanja gips-karton ploča ima još da prođe cela zima, ali to će biti naknadno dopisano jer treba da se radi i na akustičkom tretmanu, na kraju krajeva, slušaonica to treba da bude u punom smislu te reči. Još da je samo par sati više u svakom danu i po jedna extra plata mesečno, pa gde bi mi bio kraj....
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Е неће ми бити тешко да се упутим кад буде готово. :character13:Таман после тога да продужим у Сегедин.Јер од 1. Јануара укидају визе и то сам одавно сазнао од пријатеља из Суботице.стоН_Колд

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Е неће ми бити тешко да се упутим кад буде готово. :character13:Таман после тога да продужим у Сегедин.Јер од 1. Јануара укидају визе и то сам одавно сазнао од пријатеља из Суботице.стоН_Колд

Naravno, nisam spominjao ni podne obloge (ouch!) ali sve će biti mnogo lakše uz dobru muziku... :rofl: BTW, 1. Januar naravno nije datum kada ovo može da bude gotovo, čak i da uspem da otplatim dug i da skupim nešto novca (a to se neće desiti jer ne uplaćujem loto) zbog svega drugog nema šanse da sve uradim sam. Ali ima dana. :buehehe:Ston, ona opaska o izgledu ili šta li beše, to je samo zato što nikada na poslu nemam vremena da se posvetim stvarno ozbiljno stvarima koje nemaju veze sa poslom a kod kuće uvek ima nešto drugo da se radi, a kao što vidiš, ima svega i previše pa ništa ne finiširam onako kao da treba da bude za izložbu. Mogao bih, ali jednu po jednu stvar i da ostajem na poslu do uveče. A to neću, ako ne moram, a ne moram.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

А колико то све укупно кошта, ако није тајна?стоН_Колд

Nije tajna, ali nisam beležio ili vodio precizne beleške. Ukratko, skidanje starog i postavljanje novog (većeg) krova sa dozidavanjem zabata 4600€ (možda treba dodati još 100-200€ jer sam insistirao na sve novom materijalu), do sada sam na mineralnu vunu, ivericu i letvice, lepila, pur-penu, šarafe, eksere potrošio oko 750€, a računam da mi treba još nešto mineralne vune, stiropora, biće još sigurno 200, potom, treba da se odradi pod, tu računam bar 8€/m2 (šta god da bude, laminat i topli pod/sintelon) dakle oko 500€, plus treba mi oko 4€ po kvadratu za materijal za gips karton ploče, što je opet još nekih 500€ (grubo), platio sam molere za prizemlje jer je sve prokislo kada su skidali krov pa pala kišurina, to mi izašlo 450€...Sama muzička oprema ne košta mnogo. Elektrostatici su me u nekim kombinacijama izašli oko 1000 i samo malo više, predpojačalo oko 100€ (veoma grubo), F5 ni ne znam, trebalo bi da sednem i sabiram po segmentima), open bafle vuferi malo manje od 600€, nešto malo kablaže i aktivna skretnica. CD plejere svakako skupljam kao da mi to nešto posebno znači, pa to i nije bitno. Ima ih od 400 dinara (HCM Royal 3080) pa do najskupljeg, CD303 od Filipsa koji sam kupio iz Holandije (refurbished), sve ostalo se cenovno nalazi negde između...Naravno, mora se uzeti u obzir činjenica da sam u procesu prvenstveno krenuo u izolaciju kuće, a slušaonica, podni sabvufer i takve zezancije su samo šlag na tortu. Kada mi ćera poraste i bude htela da ima malo više prostora, čeka je sređeno potkrovlje...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Мислио сам на материјал и рад, не на опрему!Колико Ја срачунах то му је око 7500 Евра.Бога ми позамашна свота новца  :buehehe:.стоН_Колд

Da, pozamašna, ali budimo realni. Kuću smo kupili za 8500€ i uložili oko 11.000 da dogradimo hodnik, dnevni boravak, sredimo grejanje, sve podove, zamenimo ulazna vrata, zamenimo sve prozore, novo kupatilo, sve nove sanitarije, vodovodne instalacije, kompletno nova električna instalacija, septička jama... Jedina da tako kažem, "otvorena stavka" je bila izolacija krova i recimo ograda oko placa i spoljašnja fasada (fasada će koštati oko 800€ kompletno). Kada se sve to sabere sa recimo tih nekih 7500, onda se dobije kuća tip-top, praktično nova, za nekih 35.000-40.000€ sa 1400m2 dvorištem, ogradom, kliznom kapijom (i bla bla bla), i veoma važno, 130m2 stambenog prostora. Kada samo staviš spisak svega što ima i što će biti, takve kuće se prodaju u okolini za ne manje od 80-90 hiljada evra, da ne pričamo koliko ovakav full košta u prestonici, a tamo kada je nešto blizu, onda je to samo 10 ili 20km od tebe... Mislim da treba da budem zadovoljan. A i oprema, kada realno pogledam, za cenu svega što imam, možda ne bih mogao ni da primirišem paru malo ozbiljnijih zvučnih kutija... Nekom B&W Nautilusu, naprimer... :character13:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Само бих ти саветовао да смањиш апетите око спољнег изгледа куће!Ваљаће!стоН_Колд

Ma to sam prepustio ženi da bira boju... Sve ostalo je već stvar molera, materijal, procedure... šta ja znam. Samo da ne bude Barbika roze ili Merilin Menson ljubičasta... :character13:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja ću sada, uprkos svim pokušajima da se skrene sa teme koliko god može, da se vratim. Nešto sam se igrao oko pozicioniranja, rezne frekvencije, mutingom, pomeranjem i okretanjem faze i čini mi se da postoje neke sitnice koje baš ne mogu da pohvatam... Da sad ne bih prolazio kroz 500+ strana diyaudio.com forumu, može li neko da mi kaže kako stoji faza na izlazu iz F5? Da li je faza na izlazu u fazi sa ulaznom ili okrenuta za 180 stepeni?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...