Jump to content

F5


stein

Preporučeni Komentari

smesna stvar sa F5 sto - sve dok jedna strana ampa prezivi - nemas DC na zvucniku ponovo te uveravam - imaces amp za 5 , po tvojoj nomenklaturi ;najbitnije je da uzivas

Dobio sam uveravanja da će tako i biti. U to ne sumnjam. :good2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 436
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

smesna stvar sa F5 sto - sve dok jedna strana ampa prezivi - nemas DC na zvucniku ponovo te uveravam - imaces amp za 5 , po tvojoj nomenklaturi ;najbitnije je da uzivas

Nomenklatura nije moja, nomenklatura je "druga na drumu"... No, ja živim u nadi... Uživam ja, i ovako. Pile, Edvard i Dejan su se potrudili, a pomažu im Dragan i Peđa. Naravno, tu je i Savo, Linn mu je spasao zvučnike... Možda je, sve ovo, kazna jer sam tražio "preko 'leba pogaču"... Popraviću se...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dobio sam uveravanja da će tako i biti. U to ne sumnjam. :good2:

Moram, ovo, javno, da napišem. U svoj ovoj mojoj kušnji, ako smem tako da to nazovem, Stein, drug na drumu, Pile i još neki su se pokazali, zaista, kao pravi drugovi. Nemam dovoljno reči da objasnim koliko sam im zahvalan. Drugovi čistog obraza i velikog srca. Hvala!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Žiko,iskreno mi je žao šta te sve snađe sa F5,evo i ja sam tu za neku pomoć ,ako treba.Evo kao predlog ,ne tako davno pokrenuo sam temu http://www.diyaudio.rs/topic/587-passlab-firstwatt-f3/ izrada Passovog F3,pa možeš uz malu doradu da u tu kutiju smestiš F3-ku.Mislim da ne bi zažalio. :good2: Pozdrav

Stvar je u rukama druga na drumu. Slušao sam F3 (Rawson, anubisgaru-ov) ali, sada, da me ubiješ, ne bih mogao da kažem tačnu razliku između F3 i F5. Pošto sam, već, tražeći veće, izgubio iz vreće, moraću da se zadovoljim sa trenutnim stanjem. Osim, ako drug na drumu, ne odluči drugačije...Hvala na ponudi za pomoć.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

zar nije Aleph3 Anubisov?

Koliko ja znam šta sam slušao, to je F3, više nije anubis-ov, mislim da ga je prodao. Jedini razlog zašto ga nisam i kupio je bila cena. Dao sam kaparu u punom iznosu, slušao, ali... Zvuk je bio zarazan. Ali, ne mogu da kažem da bih mogao da ga poredim sa nečim trenutnim. Brzo se zaboravlja. Pogotovu u mojim godinama.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pošto sam, već, tražeći veće, izgubio iz vreće, moraću da se zadovoljim sa trenutnim stanjem. Osim, ako drug na drumu, ne odluči drugačije...Hvala na ponudi za pomoć.

Stvarno si mu ga dao po ubrzanju :good2: Kroz tvoj dom je u vrlo kratkom periodu (nekoliko meseci) prošlo više uređaja različitih topologija nego što neko izmenja za ceo vek.Smisli se šta ti se najviše dopada, reši viškova, pa da pravimo. :good2: Na ovom forumu ima dovoljno znanja i iaskustva da se napravi valjano, i po propisu, da zadovolji za 5+Evo nešto interesantno, a ne skupo, naravno ako se uklapa u to što smisliš.http://www.hifi-forumi.com/forum/viewtopic.php?f=21&t=12558
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stvarno si mu ga dao po ubrzanju :good2: Kroz tvoj dom je u vrlo kratkom periodu (nekoliko meseci) prošlo više uređaja različitih topologija nego što neko izmenja za ceo vek.Smisli se šta ti se najviše dopada, reši viškova, pa da pravimo. :good2: Na ovom forumu ima dovoljno znanja i iaskustva da se napravi valjano, i po propisu, da zadovolji za 5+Evo nešto interesantno, a ne skupo, naravno ako se uklapa u to što smisliš.http://www.hifi-forumi.com/forum/viewtopic.php?f=21&t=12558

Uh, primam drugarsku kritiku. Drug na drumu mi je javio da je F5 spreman za preuzimanje. Kaže da je sve ispod dozvoljenih tolerancija. Odledio sam pola auta, za drugu polovinu nemam snage. Popodne.Šta ću kada svaki od pojačivača, koje imam, ima svoje mane i svoje prednosti. Presek je veliki ali je simetrična razlika neprazna. No, hvala na ponudi, sad imam napismeno, pa, čim se odlučim, vučem za rukav. Nema vrdanja, piše na Forum-u...Ovaj trafo je dušu dao da se stavi u moju Hiraga-u umesto ovog EI koji zuji. No, ja nemam pojma o karakteristikama, da li, zaista odgovara i slično. Posle packe po ruci koju sam dobio, što od F5, što Tvojom drugarskom kritikom, nisam siguran da imam hrabrosti da se upuštam u takav projekat.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Šta ću kada svaki od pojačivača, koje imam, ima svoje mane i svoje prednosti. Presek je veliki ali je simetrična razlika neprazna. No, hvala na ponudi, sad imam napismeno, pa, čim se odlučim, vučem za rukav. Nema vrdanja, piše na Forum-u...Ovaj trafo je dušu dao da se stavi u moju Hiraga-u umesto ovog EI koji zuji. No, ja nemam pojma o karakteristikama, da li, zaista odgovara i slično. Posle packe po ruci koju sam dobio, što od F5, što Tvojom drugarskom kritikom, nisam siguran da imam hrabrosti da se upuštam u takav projekat.

Nešto sam i mislio da ih sve voleš, i da ne možeš da se odlučiš bez kojeg bi mogao da živiš :good2: Kad sam pomenuo trafo koji prodaje Lemic, mislio sam na F3 ili neki A3, A30, AJ... ZM i Sipi su tu da kažu dal može.Seti se šta smo pričali za F3 (naravno ako je to to). Lagano i nakupićeš sve delove da nećeš skoro ni osetiti.A za pravljenje ne brigaj. Nek ti sve neko izbocka, izmeri, našteli, skutijavanje je moja briga.Sipi i tako sve svoje uredjaje pakuje u kartonske kutije od cipela :wub::good2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Две зграде од Пеђе Рогића.

A sta je to? Jel to neka gradjevina kao Knez Mihajlova, crkva Sv. Marka kad bi trebali da znamo gde je se nalazi. Bas se sramim sto ne poznajem ncionalna blaga Srbije. Mi sa sela znamo samo za autobusku stanicu, sajam, Kucu Cveca...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A sta je to? Jel to neka gradjevina kao Knez Mihajlova, crkva Sv. Marka kad bi trebali da znamo gde je se nalazi. Bas se sramim sto ne poznajem ncionalna blaga Srbije. Mi sa sela znamo samo za autobusku stanicu, sajam, Kucu Cveca...

Verovatno hoće da kaže da zna gde Lemic živi.Kakve to veze ima ako je vrhunski trafo u pitanju, a izgleda da jeste.Da vidim ko će u Srbiji da namota takav i koliko bi koštao.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

....Sipi i tako sve svoje uredjaje pakuje u kartonske kutije od cipela :good2::good2:

Pa nece biti bas tako. Ja na sve sto napravim mogu da dam 20-godisnju garanciju.Nisam od tebe ocekivao tako proizvoljnu i zlonamernu tvrdnju i mogu samo da ti kazem isto sto i clanu anusbidao (sa drugog foruma):http://www.hifi-forumi.com/forum/viewtopic.php?f=28&t=17580&start=15#p256637
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A sta je to? Jel to neka gradjevina kao Knez Mihajlova, crkva Sv. Marka kad bi trebali da znamo gde je se nalazi. Bas se sramim sto ne poznajem ncionalna blaga Srbije. Mi sa sela znamo samo za autobusku stanicu, sajam, Kucu Cveca...

Ма јок него ако неко оде по тај трансформатор, да одма сврати и код Пеђе.

Verovatno hoće da kaže da zna gde Lemic živi.Kakve to veze ima ako je vrhunski trafo u pitanju, a izgleda da jeste.Da vidim ko će u Srbiji da namota takav i koliko bi koštao.

Ту си у праву. мислим да трансформаторе "Елитор Пазин" по квалитету још нико није превазишао на овим просторима.Иначе трансформатор је стварно био наручен за Хирагу.кајзеР_Созе
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Verovatno hoće da kaže da zna gde Lemic živi.Kakve to veze ima ako je vrhunski trafo u pitanju, a izgleda da jeste.Da vidim ko će u Srbiji da namota takav i koliko bi koštao.

momci u Backom Petrovcu motaju perfektne trafoe ;pitati Slobu i Davida za misljenje ;naravno - 800VA za 50 keka nema nigde
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa nece biti bas tako. Ja na sve sto napravim mogu da dam 20-godisnju garanciju.Nisam od tebe ocekivao tako proizvoljnu i zlonamernu tvrdnju i mogu samo da ti kazem isto sto i clanu anusbidao (sa drugog foruma):http://www.hifi-forumi.com/forum/viewtopic.php?f=28&t=17580&start=15#p256637

Da nisi malo preterao :good2: Ovo je trebala da bude šala, vidim neuspela i odnosila se na kutije (kućišta).Sam si se više puta šalio na račun fensi kutija i pričao kako je tebi bitno šta je u kutiji.Jel sam se ja uvredio što si se rugao kutijama kakve preferiram...nisam.Ako sam te uvredio, najdublje ti se izvinjavam i posipam pepelom.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dobro, ovako. Znam gde živi Peđa Rogić, bio dvaput. Da postanemo konstruktivni. Trafo je 50 evra. Ako bih hteo F3, šta mi, još, treba i kako to ide sa nabavkama. Ja sam, samo, kupovao od Vas (raznih) gotove proizvode. Nisam nabavljao delove... Ko će da mi: "izbocka, izmeri, našteli,..." Ti ćeš da "skutijavanje je moja briga". Moj je stav da: "Sam si se više puta šalio na račun fensi kutija i pričao kako je tebi bitno šta je u kutiji.". To, ja pričam, uvek i svuda. Eto, projekat bi zvali "Žika F3"... Ili, neko, ima F3 koji možemo da iskoristimo...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dobro, ovako. Znam gde živi Peđa Rogić, bio dvaput. Da postanemo konstruktivni. Trafo je 50 evra. Ako bih hteo F3, šta mi, još, treba i kako to ide sa nabavkama. Ja sam, samo, kupovao od Vas (raznih) gotove proizvode. Nisam nabavljao delove... Ko će da mi: "izbocka, izmeri, našteli,..." Ti ćeš da "skutijavanje je moja briga". Moj je stav da: "Sam si se više puta šalio na račun fensi kutija i pričao kako je tebi bitno šta je u kutiji.". To, ja pričam, uvek i svuda. Eto, projekat bi zvali "Žika F3"... Ili, neko, ima F3 koji možemo da iskoristimo...

Ako je trafo odgovarajući. Koliko sam shvatio, pločice su kopija originala.Daj spisak delova. Svi delovi from Farnell and DigiKey via Maja Tagor, isporuka max 4 nedelje.Valjda neko ima neke hladnjake...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...