Jump to content

F5


stein

Preporučeni Komentari

Pogurao je sa 3060 i samim variabinim izlazom na sony cdp xa50esja mislim da je odgovor b. nagluv :blush:

Čestitam! Postali ste milioner! Ovo je tačan odgovor na pitanje za milion! Tačan odgovor je GLUV! :hyper:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...
  • Odgovora 436
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Nije samo liskun i pasta. Tu je i farba... I've done it to myself... Let's call it DIY...

DITY - do it TO yourself. Česta kategorija u samogradnji... :good2: P.S. Smijeh je za igru riječi - nikako zbog toga što si na nekoliko dana ostao bez ampa! Hvala što si podijelio iskustvo jer tako možda netko drugi (ja?) obrati pažnju i ne ponovi isto! :good2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ту грешиш, тај Онкио свира одлично и веома је квалитетан појачавач а и веома квалитетно направљен!Тај дотични Ф5 изгледа има неки недостатак у самом прављењу!!стоН_Колд

Nisam slušao ni jedan od tih ampova, ali prijatelj mi ima Integru i to je stvarno dobro pojačalo! Drugi frend koji je aktualni vlasnik Krella, a bivši vlasnik Krklecovih SET-ova se ne može načuditi koliko to dobro radi!Znam da je ovo što kažem blasfemija, ali budimo korektni. Ako je stvarno važan rezultat dvoboja onda je najbolje da čovjek ode kod strica i sam usporedi. Nema brige za subjektivnost - kao što stric zna je li F5 stvarno bolji ili nije tako će i Dusan znati je li tako. :good2: Osim toga, svatko ima svoj ukus i svoj sluh, pa nerijetko ono što je meni mrak dobro drugi ne može slušati!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

DITY - do it TO yourself. Česta kategorija u samogradnji... :good2: P.S. Smijeh je za igru riječi - nikako zbog toga što si na nekoliko dana ostao bez ampa! Hvala što si podijelio iskustvo jer tako možda netko drugi (ja?) obrati pažnju i ne ponovi isto! :good2:

"Na nekoliko dana", ne verujem... Srećom, tu su pojačala "sa klupe"... Ovo nije bila greška u samogradnji, al' jeste bio DIY... Sam sam sebi kriv...Moja samogradnja (DC-block) je, od mene samog, bio okrivljen, nit' kriv nit' dužan. Proveren je kod prijatelja kojem verujem, a i njegova dela govore, i on nema nit' jednu zamerku. Proveren je i na strujno i na mehaničko naprezanje i sve je izdržao. Reči tog čoveka, koji zaista i izdaje atest-e, je da može da mu nalepi atest. Nisam hteo. Plaća se. Nije neka umotvorina, Vi ste mi dali i šemu i podršku... Nije trebalo da ga, tako nepravedno, optužim.Idemo dalje.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nista ne kontam Zivorade ;sta je crklo i zasto je crklo ?elem - za DC block smo ustanovili da si sve OK uradio , i da je crkavanje dva ampa nesretna koincidencija pri ukljucivanju iskljucivanju ;sta se sad desilo sa F5 - farba na hladnjaku gde ne treba da bude , ili sta ?i - ko je farbao - Steinika ( jos pri pravljenju ampa ), ili ti naknadno ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nista ne kontam Zivorade ;sta je crklo i zasto je crklo ?elem - za DC block smo ustanovili da si sve OK uradio , i da je crkavanje dva ampa nesretna koincidencija pri ukljucivanju iskljucivanju ;sta se sad desilo sa F5 - farba na hladnjaku gde ne treba da bude , ili sta ?i - ko je farbao - Steinika ( jos pri pravljenju ampa ), ili ti naknadno ?

Nije važno, neću da otvaram diskusiju o tome. Kada se "slegnu utisci" možda, sad ne... Tužbalica pokislog mornara. Idemo dalje. Moja baba bi rekla: Kome šteta, tome smeh... Jedino što sam ja pravio i radio je DC-block. Toliko.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

"this F5 no more"...

Rodjace, sta je ustvari konkretno crklo u tvom ampu? :good2: Ako su samo tranzistori, to mu ne dodje kao neka skupa poravka.Sa druge strane, ako ti je ammp riknuo kod ukljucivanja, onda eventualno slaba veza trandzosa i hladnjaka sa tim nema veze. Tranzistor kada je hladan moze da istrpi daleko vecu disipaciju nego kada se ugreje.Drugo, jesu li tebi izgorela oba kanala i u F5 i u Hiragi? Prosto neverovatna koincidencija...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Rodjace, sta je ustvari konkretno crklo u tvom ampu?  :good2: Ako su samo tranzistori, to mu ne dodje kao neka skupa poravka.Sa druge strane, ako ti je ammp riknuo kod ukljucivanja, onda eventualno slaba veza trandzosa i hladnjaka sa tim nema veze. Tranzistor kada je hladan moze da istrpi daleko vecu disipaciju nego kada se ugreje.Drugo, jesu li tebi izgorela oba kanala i u F5 i u Hiragi? Prosto neverovatna koincidencija...

Nije "riknuo" kod uključivanja. "Riknuo" je u radu. Nisam bio prisutan. "Riknuo" je, ponovo, nakon popravke. "Riknuo" je, ponovo, kod burn-in-a nakon druge popravke. Malo poverenja, nije na odmet... Hiraga, kuc-kuc-kuc, nije ni videla F5, osim u prolazu. Ne znam odakle je Hiraga došla u ovu priču. Pisao sam, sve, veoma detaljno. Nemojte se ljutiti što nisam, baš, uobičajeno, ljubazan. Polako se vraćam u uobičajeno raspoloženje... Izgoreo je jedan kanal jer nije bilo (dobre) veze tranzistora sa hladnjakom. Drugi kanal je "riknuo" jer se odlepila štampa na pločici. Hladnjak je ofarban pa i ne može da se postigne termo veza preko (i najbolje) paste... Sledi skidanje farbe. Ima toga... Sve ovo nema, baš nikakve, veze sa nevoljom kod uključivanja, to je, daleko, iza nas, rešeno, onda su počeli da izviruju daemon-i...Aleph, koji je, ni kriv ni dužan, učestvovao u nevolji sa uključivanjem, je dobio novi NTC i veselo se greje, i, upravo, mi pruža užitak veze sa Stanford University, slušam predavanje Prof Susskind-a, između dve muzike. Hvala Pile!Vratio bih Hiraga-u na to mesto, al' je preteška za seljakanje, mislio sam da će F5 uskoro zauzeti svoje mesto. Silly me...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pošto ne volim da budem potkovica između čekića i nakovnja spojio sam proizvođača i druga na drumu koji se, ničim izazvan i, nimalo, kriv, ponudio da pomogne. O rezultatima ćemo pričati u doglednom vremenu... Jasno, njihovi stavovi su, donekle, suprotstavljeni. Nema nas dvojica istih. No, siguran sam da će naći kompromis... Onog časa kada je neko drugi stavio ruke u pojačalo, proizvođač je oslobođen, svake, odgovornosti. Naravno, proizvođač je, veoma, predusretljiv, kao i kod prve nevolje, i ja tu nemam ni trunke primedbi. Sve ovo pišem, samo, zbog toga da se još neko ne oklizne na ovu klizu na kojoj ja padoh...Hvala na ponudama, koje pristižu, za delove i pločice. Znam da cenim taj duh prijateljstva i pokušaću da vratim, kad i ako budem u mogućnosti. Makar, podrškom. Napominjem da nisam ljut na ikoga i da je sve DIY, moja greška. Jedino čemu se nadam jeste da drug na drumu da ocenu 5 za pouzdanost i da se vratim slušanju F5. Trenutna ocena, nakon svega što je planirano da se uradi, je 3. E, to nije ono sa čime mogu da se pomirim. Čak i ako bih se odlučio na prodaju. 3 ne želim ikom da prodam... Pare su za trošenje, živci su za trošenje, al' ja hoću da uživam. Sa 3 ne mogu...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

znajuci ko je drug na drumu - ne nudim ti nista u pomoc , jer znam da on ima sve , te verujem da ce - posle njegove thorough provere - tvoj F5 biti za ocenu 5ne brigaj brigu , svasta se desava ; najbitnija stvar u ovom nasem sportu je da zvucnici ne stradaju ; elektronika je lako resiva , a sa zvucnicima nikad nisi nacistu:good2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

znajuci ko je drug na drumu - ne nudim ti nista u pomoc , jer znam da on ima sve , te verujem da ce - posle njegove thorough provere - tvoj F5 biti za ocenu 5ne brigaj brigu , svasta se desava ; najbitnija stvar u ovom nasem sportu je da zvucnici ne stradaju ; elektronika je lako resiva , a sa zvucnicima nikad nisi nacistu:good2:

Bilo je blizu. Nisam siguran da i nema tragova. Da je ovo što se desilo u burn-in-u, DC bi spalio zvucnik... Eto, makar sam tu imao sreće. Bolje rečeno, drug na drumu je bio (i jeste) pravi drug...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...