Jump to content

Projekat zvani Zvucnik.


Mikorist

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 75
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

miko - a da napravis Impuls Lali ?zauzima isto mesta kao i bilo koje sranjce na stalcima visina 910sirina 180dubina 340mmspiikes minimum 50mm , zato sto je horn otvor dole

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U potrazi za odgovarajucim drajverom za Impuls H6 pronasli smo ovo. Nije bas za impuls ali uz jeftin ribon idealna bas reflex kutija. Jos kad se uzme da je cena basa tek malo iznad 20 evra.

http://sound.atctrade.com/index.php?page=s...t&Itemid=53

He, he Zenov ribon je vec kod mene i verovatno ce i ostati ako ovo odsvira kako treba. Ovaj http://sound.atctrade.com/index.php?page=s...t&Itemid=53

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

......He, he Zenov ribon je vec kod mene i verovatno ce i ostati ako ovo odsvira kako treba. .........

jas' ti normalan ?onda mi salji onaj jedan par od Damira - Neo CD3.5H ; nema veze sto je radio :huh:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jas' ti normalan ?onda mi salji onaj jedan par od Damira - Neo CD3.5H ; nema veze sto je radio :huh:

Osetim li ja to povisen ton u ovom postu. Igor je meni doneo ribone i prema tome raspravi sa Igorom a ja cu da ga gurnem u kutiju od Impulsa sa HIVI basom pa ako ne svira onda cu ti ih prepustim. Dobices u tom slucaju testirane ribone a takvi se uvek vise placaju, prema tome dobro ces proci jer ih dobijas po ceni ne testiranih. :huh:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Osetim li ja to povisen ton u ovom postu. Igor je meni doneo ribone i prema tome raspravi sa Igorom a ja cu da ga gurnem u kutiju od Impulsa sa HIVI basom pa ako ne svira onda cu ti ih prepustim. Dobices u tom slucaju testirane ribone a takvi se uvek vise placaju, prema tome dobro ces proci jer ih dobijas po ceni ne testiranih. :huh:

budem li ikad povisio ton , usfaliće smiley .... :huh:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Brza proba obavljena sa JBL basom od woofera SE6H i Zenovim ribonom. Kutija dampirana gore i nazad iza drajvera, skretnica na basu 6db a na ribonu 18db. Prvi utisak zadovoljio s obzirom da je bas za woofer, teske mambrane i tvrdog vesanja. Sutra proba sa drugim zvucnikom. U gosyima smo imali i kolegu iz Kraljeva i slusali Econovejv sa Beymom, 210-kom i ribonom i bukself neverovatnih sonicnih mogucnosti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Brza proba obavljena sa JBL basom od woofera SE6H i Zenovim ribonom. Kutija dampirana gore i nazad iza drajvera, skretnica na basu 6db a na ribonu 18db. Prvi utisak zadovoljio s obzirom da je bas za woofer, teske mambrane i tvrdog vesanja. Sutra proba sa drugim zvucnikom. U gosyima smo imali i kolegu iz Kraljeva i slusali Econovejv sa Beymom, 210-kom i ribonom i bukself neverovatnih sonicnih mogucnosti.

brza proba sta ?Impuls Lali kutije ?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

brza proba sta ?Impuls Lali kutije ?

Da. Sa svim ispostovanim dimenzijama JBL basicem i ribonom. Ribon odradjuje posao a basic ne dostize reznu frekvenciju najbolje i dosta je spor pa se desava na srednjem podrucju dupli zvuk. Sutra probamo sa drugim modelom JBL-a jer to imamo na stanju a SuperFi-ja cekamo da nam nabavi HIVI.Najinteresantnije je da smo slusali bukself kutije u Damirovoj reziji koje neverovatno dobro sviraju.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

......Najinteresantnije je da smo slusali bukself kutije u Damirovoj reziji koje neverovatno dobro sviraju.

ma sviraju i one Igorove - Audiovector . ....... al' to je ipak samo bookshelf.nema zamene za kubne inche , sto bi rekli Ameri ........8" je 8" , sve manje je manje ......... a sve vece je vece :huh:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ove sto sam slusao imaju 210-ku i veliki ribon. Bez ribona mora ici 220-ka. Kako sviri? Mnogo energije, svi tonovi prisutni, prirodni ali malo utegnuti. Voleo bih za nijansu vise leprsavosti. Pomalo me podseca na engleski suv ton. Na Beringeru pokazuje ravnu crtu. Naravno sve je jos u fazi izrade i podesavanja. Blokovi u skretnici su MKT a signal se prenosi kroz zicice sa stipaljkama za potrebe isprobavanja. Komora u kojoj se nalazi Beyma zahteva jos dampiranja jer kad se nasloni ruka na kutiju osete se vibracije iako je radjena sendvic: medijapan + sper. Ponesem sutra fotoaparat pa uslikam u fazi izrade.Bukself je stvarno bukself. 10cm bas 25mm visoki i bas refleks a cela kutija ima jedva preko 20cm visine. A uz to za cenu jednog Audiovectora moze da se napravi puna prikolica ovih.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E hvala...sve sugestije su dobrodosle posto vrlo brzo pocinjem konstruisati kutiju za tu beymu. Drzim se Saletovog proracuna za 75l i dve br cevi precnika 10cm. Skretnica dal mundorf mcap beli il ruski papiri u ulju ako se dobro kod Igora pokazu.. Od dakle ste obezbedili tolike L-pade?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ako bas moze da se nadje .......i dobar stolar.... :huh:

uprati sta Impuls radi ;koliko shvatam - taj HiVi/KiVi bas predstavlja potencijalno resenje ;kutija je vec napravljena , tako da je bitno samo docekati da se nabavi KiVi za koji dan i proba .uostalom - cimaj njega za plan rada/testova .meni se sve cini da ja nikad necu docekati ribone , jer se sad vise ne zna gde je moj par - kod SuperFija ili Impulsa ........ :huh:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 nespojena ribona su kod mene a probe smo izvrsili sa onima kod Damira. Danas smo probali sa jos dva basica razlicirih proizvodjaca. Kako smo i pretpostavljali najbolje je svirao jedan primerak koji nam se svideo na kvrcanje prstom po njemu. Preklapanje je mnogo bolje ali kontrabas nije imao svoj zvuk. Malo smo se igrali sa dampiranjem prostora ispod basa i popravili stvar ali to jos nije to. SuperFi dolazi u subotu vece pa cemo ga vijamo da hitno dovuce jedan par za probu iz Segedin.Inace jos uvek nam je u poseti kolega forumas iz Kraljeva. Sutra je planirano njegovo druzenje sa mojom radionicom, a u njoj moze svasta da se nadje. Necu ga imenovati ali mogu reci da kuci slusa SE sa 2A3, sto znaci da je od nasih tj. samograditelja.Na zalost opet sam zaboravio fotoaparat pa cu sad zamolim Damira da mi posalje koju fotku jer sutra necemo ii kod njega posto smo ga dva dana smarali a on nam ispunjavao zelje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Superfiovi su riboni kod mene, a tvoji su definitivno kod impulsa , hahaha ovo ce biti dobro.Sto se tice onih bukself kutije unutra je basic od 13 cm aluminijum memb. i magnezijum korpa stvarno jako dobro radi, kutija je 9 lit.Mislim i znam da onaj Zen Modov proracun za beymu 12lw30n koji kaze da trba da bude na 75 litara dve cevi od 10cm i ko zna koje duzine nije dobar.Definitivno jedna cev od 10 cm i 19cm duzina i onda lepo radi na 33Hz, ali sve cemo to jos jednom proveriti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...