Jump to content

Projekat zvani Zvucnik.


Mikorist

Preporučeni Komentari

Superfiovi su riboni kod mene, a tvoji su definitivno kod impulsa , hahaha ovo ce biti dobro.Sto se tice onih bukself kutije unutra je basic od 13 cm aluminijum memb. i magnezijum korpa stvarno jako dobro radi, kutija je 9 lit.Mislim i znam da onaj Zen Modov proracun za beymu 12lw30n koji kaze da trba da bude na 75 litara dve cevi od 10cm i ko zna koje duzine nije dobar.Definitivno jedna cev od 10 cm i 19cm duzina i onda lepo radi na 33Hz, ali sve cemo to jos jednom proveriti.

nije bitno ciji je proracun - bitno da radi kako treba :huh: evo ti pa uporedi

Beyma_for_Igor.pdf

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 75
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Ovde ima Bass Reflex kalkulator za kabinete:http://www.lautsprechershop.de/tools/index...ed_hoges_en.htmMozda neko ima precizniju formulu ili nacin ?? :huh:

MJK MathCad spreadsheets .al nenabavljivo , sem ranijih free verzija .pogledaj taj pdf gore , pa ces videti cime ja radim ..... al' je u svakom slucaju simulacija manje od pola price .
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja imam full bassBoxpro 6.0 sa sa xover pro 3.0 sa svim upregredovima i i najnovijim database fileovima.Ovo sto je covek koji je racunao u speakershopu je dobro , samo je group delay malo velik.meni bassbox pokazuje da je najbolje 1 cev, ali ZenMod je u pravu kad kaze nije bitno ciji je proracun nego kako radi.Za sync-a, ja sam sledece nedelje u Novom Sadu pa cu ti doneti jos jedan par pa uzmi koji ti se najvise svidja. Ok?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja imam full bassBoxpro 6.0 sa sa xover pro 3.0 sa svim upregredovima i i najnovijim database fileovima.Ovo sto je covek koji je racunao u speakershopu je dobro , samo je group delay malo velik.meni bassbox pokazuje da je najbolje 1 cev, ali ZenMod je u pravu kad kaze nije bitno ciji je proracun nego kako radi.Za sync-a, ja sam sledece nedelje u Novom Sadu pa cu ti doneti jos jedan par pa uzmi koji ti se najvise svidja. Ok?

to je ZM racunao , samo program uvek izbaci taj header :huh:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Horna cuvena EV H8 sa pocetka 80-tih, cist aluminijum, odlicna je. Driver neki selenium, ma bilo koji sa sto vecom membranom, jer je bitan srednji , a ne visoki.Za visoki je zaduzen fountek.Bice odlicno , malo utegnuto kako kaze Impuls, ali cucemo to u ovoj kutiji, pa cemo videti da li je to to.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Horna cuvena EV H8 sa pocetka 80-tih, cist aluminijum, odlicna je. Driver neki selenium, ma bilo koji sa sto vecom membranom, jer je bitan srednji , a ne visoki.Za visoki je zaduzen fountek.Bice odlicno , malo utegnuto kako kaze Impuls, ali cucemo to u ovoj kutiji, pa cemo videti da li je to to.

Ма то сам и мислио али ме је боја збунила јер су оригиналне биле фарбане у црно.Знам јер сам их имао, као и оригиналне драјвере 1824М.И још нешто, права ознака тих хорни је 8ХД ( 8HD ) а не Х8.Ако ти треба имам оригиналну шему ЕВ скретнице али за 1824М.Шта могу кад смо ту фирму признајем као и Алтек.Тек толико!стоН_Колд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Морам због дечурлије!
Офф. Зен, шта би са феритним трансформаторима?стоН_Колд
imam furde od nekih satelitskih , ali nista ne odgovara znam da negde imam iznutricu od tunera hsr140 , al nuikako da nadjem
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znaci lose?

iskreno - veoma dobro ;ne znam da li je istina , mozda bi valjalo direktno uporediti - ali mi se cini da su se uklopili bolje od Slobinih 3.5 kad sam ih probao u istoj konfiguraciji .i to ih cak nisam ni isekao na 20K ( po obicaju ) nego i vise - samo sam ih spojio na 2x0u47 VQ , a posto su 5 oma , ispada da je rez negde na 33K :huh: dakle - prilaze na 16~17K sa -9db
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...