Jump to content

Lorenz LP312


Zen Mod

Preporučeni Komentari

dakle - pre 15-ak godina - na otpadu vojne tehnike - skontah 4 kofera , 2 i 2 poprilicno slicna ..... kad sam ih otvorio - imam sta da vidim - svodi se na to da su to dva kompleta za prikazivanje filmova - ne mogu da se setim cije proizvodnje behu 16mm projektori , a sto se tice zvucnika - oznaka "SEL" mi tad nije mnogo ni znacila ;elem - odvrnuh jedva nekako jedan , i ustanovih da je cudni zvucnik sa trubicom u pitanju - da ima dva smesna namotaja od 8 oma , koja se po tablici vezu ili redno ili paralelno ....zaduzeno lice za trgovinu u pomenutom otpadu nije popustalo ispod cene od 60DM za oba komada ..... a da ih ne kupim je prevagnulo to sto je jedan od njih imao prekid u namotaju .... od tada do dana danasnjeg sam se nebrojeno puta setio pominjanih drivera ........ i nikako da me zelja i znatizelja minu ...elem - pre nekog vremena kolega Dunavko je ponudio jedan za trgovinu/trampu .... tako da smo odradili deal zgodan i za njega i za mene ;prvi Lorenz LP312 je stigao pre neki dan , tako da su slike objavljene u oglasu da mu trazim brata upravo od tog primerka .elem - drugi primerak treba da je na putu , po svoj prilici je u ponedeljak u mojim rukama .zvuk - preliminarno - kao kod najboljih primeraka old school extended range zvucnika ; u papazjaniji slika koje cu da objavim vide se iteracije istog drivera sa i bez Whizzer cone-a , bez helper visokog , sa jednim odnosno dva visoka ...... nadam se uskoro da cu izmeriti T/S (samo da nadjem gde mi ona zgodna kuteja od 50L sa rupom za 12") te probati sa ( sasvim cudno - odavno u posedu ) - parom originalnih Lorenz plastic cone visokotonaca .... kao i dve ( najjeftinije ) iteracije Fountek ribona ...a sad - za vasu zabavu - kolekcija slika , sto sa inkrimisane lokacije moje male radionice , sto sakupljeno sa neta ....... kao i uvek - bela hoklica je test bed za sve novitete kod mene :cheers:

post-2-126913518758_thumb.jpg

post-2-126913528985_thumb.jpg

post-2-126913530411_thumb.jpg

post-2-126913531701_thumb.jpg

post-2-126913533187_thumb.jpg

post-2-126913534557_thumb.jpg

post-2-126913536254_thumb.jpg

post-2-12691354143_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 58
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

When you mention it, actually there might be a connection - look better at your standard speaker cone and the shape of it, it's clearly a geometrically styled boob (although reversed)...There are also ribbons, planars and electrostats lovers, but they are not many, boob shape always wins on sub-concious level :cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

So that is the reason why children and grown men put their fingers in to the dust cap first... It reminds them of something, but they just can't remember what it could be :cheers:

Titty twist speaker line :cheers:

Urban dictionary: Titty twist - to pull on one's nipples and twist them around causing slight to extreme pain :good2:

:rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...