Jump to content

Babelfish J


Mikorist

Preporučeni Komentari

Hvala, ponuđen ko počašćen. Šalim se malo,Imam zvučnike za probu. :rolleyes:

Evo Minika je kod mene pa cu ja da je zavrsim i probam - ima josh par kablova da se polemi i da zasvetli ;);) Moram da priznam da sam uzeo mozda i predebeli VDH za iznutra tako da sve je knap u milimetar i jakoje tesko raditi sa ovako krutim kablom (svo ozicenje je VDH) na ovako malom prostoru....HVALA Bane josh jednom na pomoci i merenju i dolemljavanju i ostalom - bez tebe ovo ne bi proradilo ;) Slikam sutra kad sve zavrsim kako izgleda iznutra - ;) Zaebo sam se sa izlaznim kablovima na trafou - previse sam ih okratio - tako da plocica za PSU stoji pod uglomtj. mora da visi za sada sa jedne strane na kablovima od trafoa...mozda produzim te kablove, mada i ne mora menine smeta ni ovako.... :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 768
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Nece puno ni njima smetati ako si dobro zalemio za psu plocicu...Daj da cujemo vec jednom kako malac svira!

Ne mogu sad da slusam jako kasno je :rolleyes: Bacicu NAD kroz prozor eto tako svira ;) Direktno preko zvucne karte radi - ma strasno - ne mogu da se naviknem na ovaku basinu ;)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovo nije ribica - ovo je zver...sve bolje i bolje svira sto je duze upaljen....Ima dubok topao i snazan bas a visoke nezne kao lampash. Razvaljuje koliko dobru kontrolu ima. Kontrabas je naucna fantastika kako se dobro cuje.Srednji tonovi su zivi i prirodni kao da su ovde odsvirani.Brzina zvuka sa membrana koja izvire je nenormalna - a i vidi se membrana na basu kako je zategnuta i kojom brzinom se krece...Sve jedno kojom se jacinom slusa isto zvuci...Ovo je velika promena za mene i shok za mozak.Treba mi vremena da se naviknem - ovo je potpuno drugacije nesto...Neko mi rece da je metalan.Uopste nema metalan prizvuk - nema nikakav prizvuk samo zvuk koji izvire-ton za tonom - ne zna se koji brze.Ogromna sirina zvuka i separacija.... :rolleyes:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima u Silkenu (Balkanska 35, cena oko 60-70 dinara/komad): BYV79 - Ultra brza dioda 200V, 12A, 35nSJa ih trpam svuda, nemaju manu...

Bas tako i treba, mlakusne diode i bez DC offseta.Toplota na elementu je disipirana snaga tj. proizvod napona i struje (P=U x I) a posto je pad napona na svakoj diodi manji od 1 V struja moze da bude i 5A - opet je disipacija minorna.Vrele diode/grecovi ukazuju da je nesto otislo ukrivo...

MBR1660 u RK ?taj vdh - koji je presek?

Kod mene je MBR1645 (nije bilo MBR1660 u RK) na 45V i nisu bas mlakusne diode posle 20minuta sviranja bas su tople :rolleyes: Nesto je otislo ukrivo ??? ;)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kod mene je MBR1645 (nije bilo MBR1660 u RK) na 45V i nisu bas mlakusne diode posle 20minuta sviranja bas su tople :rolleyes: Nesto je otislo ukrivo ??? ;)

Nije. Kad sam probao jedan kanal (1A mirna struja) nisu se ni smlacile.Sa dva ampera kroz njih moraju da se greju. Nije previse, moze
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Meni drago sto bar na kratko, Mika zaboravio da je webhamster i opustio se uz ono zbog cega smo svi tu. Da ne pricam da mi drago sto sam bio u pravu kad sam rekao da ce mu ribica nadsvirati NAD-a... :rolleyes:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Podigni mu radnu struju na 3 Ampera pa ces da vidis dal ce da prokuva... :rolleyes: Salim se Miko nemoj to da radis!!!

Ma ne pipam nista vise....gasim ga i palim ga samo...Plasim se za trafo - kad bi pustio na dva - tri sata sta bi bilo - i on se prilicno greje a okolo je toplo isto.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I sta velish, sam ga dobro opisao kako zvuci?

Ma ovo ne moze ni da se opise na par slusanja - tek kad ga posedujes duze vreme i kad se usvira :rolleyes: No ja imam bezveze zvucnike sad za ovo pa i ne mogu da cujem sve sto moze da odsvira ;) Dobro si ga opisao ;)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...