Jump to content

Babelfish J


Mikorist

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 768
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Lak zica je tu :aikido: za zvucnicke. igrom slucaja bio vezan Oehlbach. Mislio sam i ja da mi trebaju bolji zvucnici ali posle ovoga juce odustao sam od takve ideje. Ako me nesto zapanjilo to su zvucnici. Znao sam da igraju u visokoj ligi ali nisam ocekivao da tako dobro mogu da isprate ovu kombinaciju. Kako bi tek bilo sa nekim ScanSpeak-om bolje da ne pomisljam :angel0: .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sa Babelom + 12B4 je sve u dinamici ;sa klasicnim 2-way zvucnjacima malog promera dobijas samo deo price ako se pomeris bilo gde - sa driverima veceg precnika i veceg dinamickog potencijala , to je druga prica ;uostalom - vredi se potruditi cuti i taj pristup kod nekoga , pa sam odluci

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

....... Koja je najbitnija razlika u zvuku Babel vs A3/A5?

more delicacyda ne kazem - lepse i detaljnije svira :angel0:bitno samo da Juma ne procita hvaljenje Babela , za njega to nije amp , no sokocalo :aikido:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

more delicacyda ne kazem - lepse i detaljnije svira :drinks:bitno samo da Juma ne procita hvaljenje Babela , za njega to nije amp , no sokocalo :aikido:

:angel0: Ako se ne varam...babel i 12b4a su Nesicevi.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Babela ipak potpisuje Nešić jer ga je on celog napravio, u toj priči je samo "gvožđurija" iz moje radionice.Trebalo danas da se sretnu Babel i A5  kao i 12B4 i jedan VTL ali... Susret je odložen iz opravdanog razloga.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima vremena za to. Jos nemam ni Babel ni 12B4A :aikido: .Slusao sam A5 (ali sa dosta losijim preampom)i ne direktno protiv Babel-a. Koja je najbitnija razlika u zvuku Babel vs A3/A5?

ono sto nisi pitao - a da kazem - Babel vs. F5 - to je pitanje zvucnika , kao i licnih preferenci ;ako je zvucnike teze terati ( ludji modul impedanse ) F5 je bolji ;ako preferiras PP u odnosu na SE - F5 je bolji ;no - na laksim zvucnicima - Babel poguran balansirano je milozvucniji ( greater fun factor ) od F5 .sva poredjenja pod uslovom da je i za jedan i za drugi koristen identicno kvalitetan PSU - mislim na trafo(e) i C bank
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala na pojasnjenjima ;) . Slusao sam kratko F5 ali mi se vise svidja A5. Ali u svakom slucaju bice korisno poredjenje Babel vs F5 za druge clanove foruma

i to zavisi na kakvim kutijama ; ja licno bih dao prednost F5 u odnosu na classic Aleph 5 , ako su u pitanju kutije koje i jedan i drugi mogu jednako lako poguratino - Babel u svakom slucaju ima znacajnih prednosti u odnosu na komparativne Aleph-e ( A3 , A30)crtao sam ja momcima svojevremeno i Babelizaciju :sarcastic_hand: snaznijih Alepha - ubacivanje ulaznih Jfeta i kaskodiranje istih ( nisu bili voljni za ubacivanje bilo kakvog folovera izmedju , sto bi omogucilo jos bolji drive izlaznih mosfeta ) ........ a Juma i ja smo se negde jos kasnije sudarali crtajuci seme pojacanih F5 - opet uvodjenje kaskoda na ulazne Jfete ,da bi se mogao podici napon napajanja
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nego kad smo vec krenuli, koji konkretno zvucnici "idu" dobro na Babel-a? Sto fabricki sto DIY.

:buehehe: sto veci - to bolje nije toliko bitna impedansa (4 ili 8 oma ) koliko da je sam modul impedanse miran - da nema prevelikih dipova sto ce reci - zvucnici kojima su membrane basa em dovoljno velike , ali kretni sistemi dovoljno lagani ........ sto za posledicu (ili uzrok ) ima da su to zvucnici koji nemaju previse snage ( jerbo ista zahteva obilne VC te krute i teske membrane , a to opet zahteva potentne centratore )nisam bas nesto u vodaa komercijalnih uradaka , pa ti nesto i ne mogu savetovati nesto sto je moguce kupitiDIY - maltene sve ( cela tri tipa :rofl: koja su ) pominjana na ovom forumu ........ EWG , FR sa svim i svacim , ML TQWT ja licno izbegavam kompresiju i BRostaje OB , IB (nebitno koje vrste ) , TL , hornmalo li je ? :Viannen_loungelizard:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...